Dienas ziņas

Krievija, ASV un Francija aicina izbeigt kaujas Kalnu Karabahā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīdznieki satraukti par situāciju pilsētā

Kuldīdznieki uztraukušies par Covid-19 uzliesmojumu un ierobežojumiem pilsētā

1. oktobrī Kuldīgā un Daugavpilī spēkā stājušies stingrāki Covid-19 piesardzības pasākumi, kas ilgs līdz 14. oktobrim. Kuldīdzniekiem tā arī ir viena no apspriestākajām tēmām sociālajos tīklos, kur netrūkst arī agresijas un maldu ziņas. Tāpat par to tiek diskutēts ikdienas sarunās.

Satraukums ir – tā īsi saka beziepakojuma veikala “Kuule” īpašniece Justīne Grantiņa. Sverot preces, tur lieto sejas aizsegus, klientiem atgādina par roku dezinficēšanu, ienākot veikalā. Arī ikdienā ārpus veikala Justīne to ievēro stingri. Tāpat viņa izmantojusi iespēju veikt Covid-19 testu akcijas laikā. Rezultāts bijis negatīvs.

Pašlaik veikala īpašnieci visvairāk uztrauc daudzu cilvēku vieglprātīgā izturēšanās pret ierobežojumiem un agresija sociālajos tīklos. Viņas ieteikums Kuldīgas novada pašvaldībai ir izveidot kampaņu, lai cilvēkos radītu drošības sajūtu par notiekošo.

“Iedzīvotāji ir sadalījušies tādās kā divās daļās. Vieni ir tādi, kas gatavi ievērot visus ierobežojumus un visus vajadzīgos piesardzības noteikumus. Un otri ir tādi vieglprātīgāki, un ir dzirdēti arī ļoti daudz dažādi sarkastiski un asi izteicieni, pat metot akmeni pašvaldības dārziņā. Lai gan es uzskatu, ka Kuldīgas pašvaldība dara ļoti labu darbu,” sacīja Grantiņa.

Vietējais iedzīvotājs Edgars Peterlevics atzīst, ka cilvēki ir noguruši no ierobežojumiem. Viņaprāt, galvenais ir saglabāt mieru, jo panika un satraukums ne pie kā laba nenovedīs. 

“Var jau izjust, ka sabiedriskās ēdināšanas vietās [ievēro], ka apkalpojošais personāls nēsā sejas maskas. Un esmu dzirdējis, arī veikalos prasa apmeklētājiem un pašiem darbiniekiem [lietot maskas]. Dzīvosim, redzēsim,” pauda kuldīdznieks.

Kuldīdzniece Monta Putniņa ikvienam iesaka izlasīto informāciju no sociālajiem tīkliem un ziņām kritiski izvērtēt, lai šajā brīdī neapjuktu un neradītu lieku stresu, jo daudzi esošo situāciju izmantojot ļaunprātīgi.

“Ir manāms satraukums cilvēkos un manī pašā, bet ļoti priecājos, ka vēl skolas ir atvērtas. Apbēdina tas, ka ir samazinājušies interešu pulciņi, ka bērniem ārpus skolas nav iespēju, arī pašiem pieaugušajiem, jo apmeklēju treniņus. Esmu friziere. Jūtams ir arī no klientu loka – kādi ir satraukušies un ir, kas pārdomā savu apmeklējumu skaitu vai biežumu,” pastāstīja kuldīdzniece.

Savukārt kuldīdznieks Elmārs Siliņš ierobežojumus neizjūt, jo pirms tam apzinīgi tos ievērojis. Viņu uztrauc uz ielu redzamie cilvēku pūļi: “Kuldīgā iebrauc ekskursanti pa divdesmit, trīsdesmit staigā baros, bet neviens nekontrolē, tā kā aitu bars staigā. Kur skatās valdība, te vajag sodīt tos, kas nevis bez maskām ir, bet valdību sodīt.”

“Jālieto maskas, es uzskatu, ka sabiedriskajā transportā vajag masku, tāpat poliklīnikā,” norādīja kuldīdzniece Valentīna Jonele.

Pašlaik Kuldīgā klātienē nenotiek amatiermākslas, interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve.

Noteiktie lokālie ierobežojumi paredz sabiedriskajā transportā un telpās, kur nevar ievērot distancēšanos, lietot mutes un deguna aizsegus. Stingrāki ierobežojumi noteikti arī sabiedriskās ēdināšanas un pasākumu vietām.  

KONTEKSTS:

Septembra beigās Covid-19 saslimšanas uzliesmojums konstatēts uzņēmumā “Kuldīgas tekstils” – ar to tiek saistīti 27 saslimšanas gadījumi. Līdz ar to vairāk nekā 100 cilvēki ir karantīnā vai pašizolācijā. Tāpat Kuldīgā karantīna noteikta pilsētas slimnīcā un sociālās aprūpes namā, bet mājas aprūpes dienests mainījis darbību.

Reaģējot uz Covid-19 izplatīšanos Kuldīgā, valdība noteikusi stingrākus Covid-19 piesardzības pasākumus pilsētā no 1. līdz 14. oktobrim. Šādi ierobežojumi ieviesti arī Daugavpilī.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti