Dienas ziņas

Neapmierināti ar pašizolācijas prasībām

Dienas ziņas

Kremlis: ES iejaucas Baltkrievijas iekšējās lietās

«Kuldīgas tekstilā» konstatē Covid-19

Konstatē vairākus Covid-19 gadījumus «Kuldīgas tekstilā»; pirmais slimnieks arī interešu izglītības nodarbībā

Kuldīgā, ražošanas uzņēmumā "Kuldīgas tekstils", konstatēti 10 Covid-19 gadījumi. Tāpat arī atklāts pirmais inficēšanās gadījums, kas ir saistīts ar fizisko aktivitāšu skolas interešu izglītības nodarbībām.

Uzņēmums pašlaik ir slēgts, notiek dezinfekcija. Kā slimība uzņēmumā iekļuvusi, vēl nav skaidrs.

"Es varu teikt vienu – mums atvaļinājums bija četras nedēļas, tas bija viss jūlijs. Neviens no mūsu darbiniekiem ārzemēs nav bijis, vismaz mēneša laikā noteikti. Un rūpnīcā mēs nevienu cilvēku no ārzemēm neesam pieņēmuši. Tas manā uztverē varētu būt privāts gadījums, kas ir noticis," Latvijas Televīzijai komentēja "Kuldīgas tekstila" valdes loceklis Jānis Mežgailis.

"Mēs esam vienojušies pēc konsultācijām ar SPKC, ka izglītības iestādes darbojas, noskaidro kontaktpersonas. Vakar trīs bērni, tiem visiem nodrošina attālinātu mācību programmu," pastāstīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Ēkā, kurā ir Kuldīgas tekstila telpas, darbojas arī citi uzņēmumi. Viens – ''Saules ieleja'' – sniedz ēdināšanas pakalpojumu arī divām izglītības iestādēm. Ieeja tur ir no citas puses. Lai arī darbiniekiem nav vīrusa simptomu, tomēr piesardzības dēļ arī viņiem veiks pārbaudes. Otrs ir biedrība ''Latvijas Samariešu apvienība''. Arī tajā domā par testu veikšanu.

Ielās sataptie cilvēki atzina – situācija ir nepatīkama un liek arī pašiem vairāk padomāt par piesardzību. 

"Duālas sajūtas, pati strādāju skolā; kā būs, tā būs, jāizpilda visi noteikumi, kas jādara, priecīga neesmu," sacīja kuldīdzniece Tamāra Jansone.

"Es biju ļoti šokēta, ka tādas ziņas, ka 10 cilvēki. Es domāju, ka tagad nevajadzētu iet uz publiskām vietām," uzsvēra kuldīdzniece Elizabete Lase.

Kuldīgas novada pašvaldībā atzina, ja saslimušo skaits pieaugs, tad piektdien tiks sasaukta ārkārtas sēde,

lai lemtu par turpmāko rīcību, atbalstu, arī par publiskajiem pasākumiem, kādi pilsētā tuvākajā laikā plānoti. Saistībā ar esošo situāciju Kuldīgas slimnīca jau paziņojusi, ka atkal ir spēkā pacientu apmeklējuma aizliegums visās nodaļās un pansionātā.

Aģentūra LETA, atsaucoties uz SPKC, informē, ka arī

atklāts pirmais inficēšanās gadījums, kas ir saistīts ar fizisko aktivitāšu skolas interešu izglītības nodarbībām.

Ievērojama daļa valsts mācību iestāžu mācības organizē klātienē, nodrošinot, ka skolēni paliek vienā klases telpā, un iespējami ierobežojot skolēnu plūsmu krustošanos. Tikmēr ārpusskolas interešu izglītības nodarbībās, kurās nereti piedalās audzēkņi no dažādām klasēm, skolēnu plūsmas var krustoties.

Līdz ar to SPKC aicina vecākus īpaši izvērtēt bērnu ikdienas gaitas.

KONTEKSTS:

Kā liecina "Firmas.lv" dati, SIA "Kuldīgas tekstils" reģistrēta 1992. gadā, tās vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas uzņēmums "Marback Tricot", bet kā vienīgais patiesais labuma guvējs norādīts Jonass Lorentzons.

Atbilstoši "Firmas.lv" informācijai, pērn uzņēmumā bija nodarbināti 157 darbinieki. Pagājušajā gadā uzņēmums strādāja ar 1,618 miljonu apgrozījumu un 18 488 eiro peļņu. Uzņēmums pamatā ražo produkciju sava īpašnieka – Zviedrijas "Marback Tricot" – vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt