Covid-19 uzliesmojuma dēļ Kuldīgas slimnīcā karantīna, slēdz senioru dienas centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 uzliesmojums Kuldīgas uzņēmumā “Kuldīgas tekstils” ir samērā kompakts, līdz šim reģistrēti 27 saslimšanas gadījumi, taču vairāk nekā 100 cilvēki ir karantīnā vai pašizolācijā, karantīna noteikta pilsētas slimnīcā un sociālās aprūpes namā, bet mājas aprūpes dienests mainījis darbību, ziņo LSM.lv Kurzemes korespondente.

Uzliesmojums uzņēmumā

Ziņas par saslimšanu uzņēmumā “Kuldīgas tekstils” izskanēja ceturtdien, paziņots par deviņiem  saslimušajiem darbiniekiem un vienu ģimenes locekli. Ražošana tika apturēta uz 10 dienām, visi 110 darbinieki devās pašizolācijā un nodeva analīzes. 

Testēti arī uzņēmuma “Saules ieleja 3” darbinieki, jo šī kompānija “dala” vienu ēku ar tekstilniekiem un nodrošina ēdināšanu divās mācību iestādēs. Piektdien saņemta informācija vēl par 17 saslimušajiem. 

Kuldīgas novada domē LSM.lv noskaidroja, ka pašlaik ir zināmi visu testu rezultāti. Visi saslimušie ir vai nu “Kuldīgas tekstils” darbinieki, vai nu ar viņiem saistītas personas. Savukārt “Saules ieleja 3” darbiniekiem analīzes bija negatīvas. Pēc “Crediweb.lv” datiem pērn šis uzņēmums nodarbināja 13 cilvēkus.

Domē uzsvēra, ka pašlaik saslimšanas perēklis ir koncentrēts un vīruss nav izplatījies tālāk starp novada iedzīvotājiem. 

Slimnīcā karantīna

Precīzu datu par to, cik tieši pilsētnieku pašlaik atrodas pašizolācijā, pašvaldībai nav. Taču zināms, ka jau ceturtdien vairākas iestādes pārgāja uz darbu ārkārtējās situācijas apstākļos. 

Kuldīgas slimnīca noteica karantīnu visās nodaļās, izņemot bērnu nodaļu.

“Mēs nolēmām pārapdrošināties. Jo mums ir pansionāta nodaļa, un tie ir paši neaizsargātākie [no infekcijas] mūsu pacienti. Ja kāds no apmeklētājiem atnesīs slimību, tad tālāk – viss notiks...” LSM.lv skaidroja Kuldīgas slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne.

Jau kopš pavasara apmeklējumi bija iespējami tikai ar galvenās ārstes atļauju.

“Cilvēki nāca, es ar viņiem runāju, noskaidroju, vai tiešām viņiem nebija nekādu kontaktu [ar Covid-19 slimniekiem]. Un tikai, ja radinieki bija pie mums ilgstošā aprūpē vai ar īpašām vajadzībām, tad mēs ļāvām apmeklēt. Aptuveni 10 apmeklējumi nedēļā bija. Varēja arī atteikt, ja, piemēram, pacientu drīz plānots izrakstīt. Pašlaik mēs visas vizītes aizliedzām pilnībā gan slimnīcā, gan pansionātā. Un es zinu, ka arī citi sociālās aprūpes centri Kuldīgā vakar pieņēma analoģiskus lēmumus,” stāstīja ārste.

“Tas ir papildu solis, ja vēlaties – pārapdrošināšanās. Jo mēs nezinām vēl, kā tālāk izplatīsies šis uzliesmojums,” sacīja galvenā ārste.

Vecāki aizvien var atrasties slimnīcas bērnu nodaļā kopā ar bērnu, saglabāta arī ģimenes dzemdību iespēja. 

Kuldīgas slimnīcā ir aptuveni 100 pacientu gultas, tajā skaitā 12 – bērnu gultas. Pansionātā pie slimnīcas ir aptuveni 50 iemītnieki. Neviens no pilsētā aizvadītajās dienās reģistrētajiem Covid-19 pacientiem nav nonācis slimnīcā. 

“Dažiem bija augsta temperatūra, pie 40 grādiem, viņi vērsās pie ģimenes ārstiem, pie mums pagaidām nav vērsušies. Taču uzņemšanas nodaļas darbinieki, zinot par situāciju pilsētā, jau ir kaujas gatavībā,” stāstīja Serpāne.

Pilnā gatavībā slimnīca ir jau kopš pavasara. Pašiem uz slimnīcu labāk nedoties, bet gan sazināties ar ģimenes ārstu vai zvanīt 113, lai “ātrā palīdzība” nogādātu uz stacionāru, infektoloģijas nodaļu. Kuldīgas slimnīcā šādas nodaļas nav, tuvākās slimnīcas ar šādām nodaļām ir Ventspilī (60 km) un Liepāja (90 km), teica Serpāne.

Slēdz dienas centru

Latvijas Samariešu apvienības Kurzemes nodaļas vadītāja Lolita Grīnvalde LSM.lv informēja, ka dienas centru senioriem, kuru ik dienu apmeklēja 11–12 cilvēki, slēdza uzreiz, kad kļuva zināms par pirmajiem saslimšanas gadījumiem pilsētā.

“Mēs šo lēmumu pieņēmām, kad kļuva zināms par diviem gadījumiem. Pašlaik visi sēž mājās, mūsu brigāde turpina darbu, mēs braucam pie pensionāriem mājas aprūpē. Šodien, uzzinot, ka saslimušo skaits aug, nolēmām testēt visus mūsu darbiniekus, kuri strādā ar pensionāriem Kuldīgas un Skrundas novados,” stāstīja Grīnvalde.

“Tā mierīgāk un drošāk. Pirmdien no rīta 25 mūsu darbinieki nodos analīzes uz koronavīrusu. Kopumā mums aprūpē visā Kurzemē ir 400 seniori, bet pašlaik runa ir par aptuveni 200 cilvēku drošību,” stāstīja Grīnbalde. 

Turpina klātienes mācības

Kuldīgas novada dome piektdien, 25. septembrī, arī sasauca ārkārtas domes sēdi, lai spriestu, kā novērst turpmāku slimības izplatīšanos.   

Dome nolēma turpināt klātienes mācības novada skolās.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa
00:00 / 01:05
Lejuplādēt

„Mums šodien jau bija video konference ar visu izglītības iestāžu direktoriem, jo diezgan daudzās skolās ir [Covid-19 pacientu] kontaktpersonas. Tika nolemts, ka mācību darbs pagaidām notiks klātienē, protams, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus. Skolotājiem un arī skolu darbiniekiem, kuri to vēlēsies, piedāvāsim veikt Covid-19 testus, analīzes," Latvijas Radio pastāstīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (“Jaunā Vienotība”).

LSM.lv Bērziņa uzsvēra, ka novada skolās nav Covid-19 inficēto: "Tikai kontaktpersonas, ko konstatēja SPKC, un viņi uz skolu nākt nedrīkst. Starp viņiem ir gan bērni, gan skolotāji, gan tehniskie darbinieki."

Kuldīgā ir četras skolas, kurās kopumā mācās aptuveni divi tūkstoši skolēnu. Lielākā daļa no kontaktpersonām – piecas – ir vienā skolā. Attiecīgi šiem skolotājiem būs darba nespējas lapa, bet skolēni mācīsies attālināti.

Pašlaik dome pieņēma vienu lēmumu, kas skars pilsētniekus un viesus – nerīkot rudens gadatirgu.

Savukārt attiecībā uz uzņēmumu „Kuldīgas tekstils”, kas būs slēgts desmit dienas, Bērziņa norādīja, ka pašvaldība tā darbiniekiem gatava izsniegt krīzes pabalstus. "Kontaktpersonām būs slimības lapas, bet pagaidām vēl nav zināms, kas būs ar pārējiem. Bet ļoti daudziem darbiniekiem ir bērni skolas un bērnudārza vecumā," piebilda domes vadītāja.

KONTEKSTS:

Kuldīgā, ražošanas uzņēmumā "Kuldīgas tekstils", konstatēti vairāki Covid-19 gadījumi. Uzņēmums pašlaik ir slēgts, notiek dezinfekcija. Kā slimība uzņēmumā iekļuvusi, vēl nav skaidrs.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti