Ieceļojot Latvijā no Krievijas, obligāti jāievēro pašizolācija

Ņemot vērā to, ka Krievijā joprojām ir augsti Covid-19 saslimstības radītāji, Latvijas valstspiederīgajiem un ārvalstu pilsoņiem, ieceļojot Latvijā no Krievijas, ir obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija, norādīts paziņojumā Latvijas vēstniecības Krievijā mājaslapā. Pašizolācija jāievēro, atgriežoties arī no tādām Eiropas valstīm kā Zviedrija, Portugāle, Apvienotā Karaliste, Rumānija, Bulgārija, Luksemburga un Sanmarino.

Latvijas valstspiederīgajiem un ārvalstu pilsoņiem, kuri ierodas Latvijā no ārvalstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 15, ir obligāti jāievēro pašizolācija 14 dienas, atgādina vēstniecībā. Informācija par valstu saslimstības radītājiem tiek publicēta SPKC mājaslapā.

Vēstniecībā norāda, ka no šī gada 10. jūnija ir aizliegta personu un transportlīdzekļu kustība caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām no un uz SPKC mājaslapā publicētajām valstīm, kurās ir reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu.  

Ierobežojumi šķērsot robežu neattiecas uz: kravu un pasažieru pārvadātājiem, jūrniekiem (neattiecas pašizolācijas nosacījumi); Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļiem (neatkarīgi no pilsonības - laulātie, bērni līdz 21 gada vecumam un personas, kas atrodas aizbildnībā vai apgādībā); personām, kuras ir saņēmušas pozitīvu lēmumu no PMLP par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu vai reģistrāciju (izņemot studentus); personām, kas ierodas Latvijā humānu apsvērumu dēļ (piemēram, bēres vai smaga radinieku slimība); darbiniekiem un speciālistiem, kuru ieceļošana Latvijā nepieciešama komersantu saistību izpildei un to apliecinājusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Vēstniecība atzīmē, ka iepriekšminētās personas var ieceļot Latvijā no Krievijas, bet uz robežas būs jāaizpilda rakstveida apliecinājums, ka tiks ievēroti īpaši piesardzības pasākumi, tai skaitā obligāta pašizolācija 14 dienas.

KONTEKSTS:

Latvijā jauno Covid-19 saslimšanas gadījumu vidū pieaug no ārzemēm ieceļojušo slimnieku īpatsvars, jo Latvijā novēro zemu infekcijas izplatību sabiedrībā.

Pasaules Veselības organizācija aicinājusi Eiropā nezaudēt modrību un turpināt cīņu ar Covid-19.  Daudzas valstis mazina noteiktos ierobežojumus, un tas rada jauna pandēmijas uzliesmojuma risku.

No 1. jūlija Eiropas Savienībā varēs ieceļot Alžīrijas, Austrālijas, Kanādas, Gruzijas, Japānas, Melnkalnes, Marokas, Jaunzēlandes, Ruandas, Serbijas, Dienvidkorejas, Taizemes, Tunisijas un Urugvajas pilsoņi.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna Pasaules Veselības organizāciju informēja pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti