Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Putnu gripas izplatība Latvijā. Saruna ar Latvijas Ornitoloģijas biedrības prezidenti A. Stīpnieci

Rīta Panorāma

Saruna ar Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidentu Henriku Danusēviču

Vakcinācijas process Latvijā. Saruna ar Latvijas ģimenes ārstu biedrības valdes locekli Paulu Princi

Ģimenes ārsts: Smagākais jautājums – ko darīt ar pāri palikušajām vakcīnām pret Covid-19

Pašlaik smagākais un neskaidrākais jautājums saistībā ar sākto senioru vakcināciju pret Covid-19 ir – ko darīt ar vakcīnām, kas ģimenes ārstu praksēs būs palikušas pāri jeb neizmantotas. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Latvijas Ģimenes ārstu biedrības valdes loceklis, ģimenes ārsts Pauls Princis.

Viņš skaidroja, ka savu pacientu vakcinācijai pret Covid-19 gatavojas arvien vairāk ģimenes ārstu. Lielākā daļa ģimenes ārstu, pēc Prinča teiktā, būs gatavi savu pacientu vakcinācijai pret Covid-19. Tiesa, jāņem vērā, ka ne katram ģimenes ārstam ir otra jeb profilaktiskā darba medmāsa. Turklāt vakcinācijai jānotiek atsevišķi, ne ģimenes ārsta noteiktajos pacientu pieņemšanas laikos. Princis sacīja, ka viņa ģimenes ārsta praksē nedēļā varēs vakcinēt 20 pacientus.

Princis atzina, ka ģimenes ārstu praksēs pirmajās dienās par iespēju vakcinēties pret Covid-19 ir liela atsaucība – daudzi pacienti zvana un piesakās vakcinēties.

Jautāts, ko ģimenes ārsti darīs, ja kādi pacienti-seniori neieradīsies uz vakcināciju un dienas beigās veidosies neizlietoto vakcīnu uzkrājumi, Princis atzina, ka šis jautājums aizvien nav skaidrs un satrauc. Šajā situācijā, pēc Prinča domām, nedrīkstētu pieļaut, lai šīs vakcīnas iet zudībā, tādēļ būtu jārīkojas operatīvi – ar atlikušajām vakcīnām varētu vakcinēt, piemēram, pacientus ar hroniskām saslimšanām.

"Tas ir mans redzējums, lai šīs vakcīnas tiktu izmantotas. (..) Paņemtu kādu aktuālu personu, kas ir atnākusi un piekrīt vakcinēties," teica Princis.

"Jo šos flakonus, kas ir paredzēti desmit cilvēkiem, glabāt ilgtermiņā un likt atpakaļ ledusskapī nedrīkst. Tā ir problēma."

Viņš atzina: tas, ko ģimenes ārstiem darīt ar vakcīnām, kas palikušas neizmantotas, "praktiskajā ziņā" ir smagākais jautājums, kas tiks pārrunāts biedrībā.

KONTEKSTS:

Turpinot sabiedrības vakcināciju pret Covid-19, plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas, un līdz ar sociālo aprūpes centru klientiem un darbiniekiem otrajā prioritārajā grupā plānots vakcinēt arī nacionālajai drošībai svarīgas amatpersonas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.       

17. februārī Veselības ministrija (VM) panāca vienošanos ar 504 ģimenes ārstiem par iesaistīšanos vakcinācijas procesā pret Covid-19.  VM iepriekš norādīja, ka ģimenes ārstu iesaiste ir nepieciešama, lai šonedēļ varētu sākt vakcināciju starp senioriem, kas vecāki par 70 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt