“Neskatoties uz diezgan plašo [Covid-19] izplatību kopumā sabiedrībā, mums joprojām no Ziemassvētkiem situācija ir diezgan mierīga un īpaši nemainās,” pastāstīja Semjonovs.
Kopumā Daugavpils slimnīcā pašlaik vienlaikus ārstējas 70–80 ar Covid-19 inficētie pacienti. Tas slimnīcu būtiski nepārslogo.
Tiesa, plašā infekcijas izplatība sabiedrībā skar arī mediķus. Un tā pašlaik ir lielāka problēma, atzina slimnīcas vadītājs. Turklāt mediķi izjūt pārslodzes sekas.
Vienlaikus slimnīcas vadītājs uzsvēra, ka
februāra vidū varētu būt gaidāms intensīvāks Covid-19 pacientu pieplūdums slimnīcā.
Viņš skaidroja, ka pašlaik vairāk slimo bērni un gados jauni cilvēki, taču viņi neizbēgami vīrusu pārnesīs vecāka gadagājuma cilvēkiem, kas ir riska grupa. Tieši šie cilvēki veido galveno Covid-19 pacientu plūsmu slimnīcās.
KONTEKSTS:
2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.
Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.
Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.