Covid-19 vakcinēšanas IT sistēmu plāno ieviest jau martā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 vakcinācijas procesa pārvaldības informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas risinājumu plānots iegādāties paātrinātā kārtībā, lai tā varētu sākt darbību jau martā, informēja Veselības ministrija. Šādu ministrijas lūgumu otrdien, 26. janvārī, atbalstīja valdība.

ĪSUMĀ:

  • Valdība atļāva VM paātrināti iepirkt jaunu vakcinācijas pārvaldības IT sistēmu.
  • Paredzēts nodrošināt IT risinājumu ieviešanu jau martā.
  • Sistēma nodrošinās:
    - iedzīvotāju reģistrāciju vakcinācijai;
    - rindu pārvaldību,
    - vakcīnu loģistiku,
    - vakcinācijas uzskaiti un pārvaldību.
  • Uzrunāti IT nozares uzņēmumi, kas gatavi izstrādāt IT sistēmu.
  • VM jau šonedēļ plāno noteikt labāko piedāvājumu veidot jaunu IT sistēmu.

Tādējādi paredzēts nodrošināt IT risinājumu ieviešanu jau martā vienlaikus ar plānoto maksimālās aptveres vakcinācijas sākšanu.

Vakcinācijas procesa pārvaldības IT risinājums nodrošinās pilnvērtīgu atbalstu visos vakcinācijas procesos – iedzīvotāju reģistrācijai vakcinācijai, rindu pārvaldībai, vakcīnu loģistikai un vakcinācijas uzskaitei un pārvaldībai.

“Tas tiks veidots, izmantojot aktuālākās tehnoloģijas un ar jaudu, kas spēj nodrošināt sistēmas veiktspēju vienlaicīgi lielam lietotāju skaitam,” informēja ministrija.

Aizvadītās nedēļas sākumā Veselības ministrijā tika izveidota brīvprātīgo IT nozares ekspertu darba grupa, kas operatīvi izstrādāja IT sistēmas prasības vakcinācijas procesa efektīvai pārvaldībai.

Tāpat uzrunāti IT nozares uzņēmumi, kas, pamatojoties uz izstrādātajām prasībām, gatavi izstrādāt vakcinācijas procesa pārvaldības IT sistēmu.

Plānots, ka jau šonedēļ iepriekš VM izveidota vērtēšanas komisija izvērtēs un noteiks labāko piedāvājumu atbilstoši Publisko iepirkumu likuma pretendentu izslēgšanas nosacījumiem un noteiktajām piedāvājuma izvērtēšanas prasībām.

Visa informācija par IT iepirkuma izstrādes un vērtēšanas sistēmu, piedāvājumu vērtēšanu un iepirkuma procesu būs publiski pieejama Veselības ministrijas mājaslapā.

Valdība šonedēļ arī plāno skatīt Covid-19 vakcinācijas plānu, kura sagatavošanā iesaistījies arī nule izveidotais Vakcinācijas birojs. Tas ir Veselības ministrijas struktūrvienība, kas pakļauts ministram.

Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisija otrdien izskatīja ar biroja darbību saistītos jautājumus, interesējās, kādēļ birojā tika izraudzīti jauni darbinieki, bet ne līdzšinējie no ministrijas. Tāpat deputāti interesējās, kā tika noteikts gandrīz 5 tūkstoši eiro lielais atalgojums  biroja nodaļu vadītājiem.

Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns skaidroja, ka atalgojums  darbiniekiem tika noteikts kopā ar Valsts kanceleju, aptaujājot vairākas darbā iekārtošanas firmas.

Savukārt Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (“Attīstībai/Par!”) norādīja, ka ministrijas esošie speciālisti jau tā ir ļoti noslogoti.

Vakcinācijas birojs strādās tikai ar jautājumiem, kas skar vakcināciju pret Covid-19, un tā uzdevums būs arī atslogot vakcinētāju darbu, organizējot vakcinēšanas procesu, lai mediķiem nav jādomā, kā veidot pacientu sarakstus.

Uzdevumos būs interneta vietnes izveide un pieteikšanās vietas izveide, lai katram ir iespēja identificēt savu grupu un izteikt viedokli, vai vēlas vakcinēties. “Platformas izveidei vajadzētu būt saiknei ar katru cilvēku, pat ar tiem, kas zvanīs. Tāpat vietnei ir jābūt sajūgtai ar vakcinācijas kabinetiem,” norādīja Dūrītis.

Vakcinācijas biroja izmaksas esot 1% no summas, kas atvēlētas vakcīnu iegādei, loģistikai un pašai vakcinēšanai, uzsvēra veselības dienesta direktors.

KONTEKSTS:

Lai nodrošinātu sekmīgu masveida Covid-19 vakcinēšanos nolemts izveidot brīvprātīgās vakcinēšanās projektu, iedzīvotājiem paredzot iespēju arī pieteikties vakcinācijai. Līdz 28. janvārim Veselības ministrija sagatavos un valdībai izskatīšanai iesniegs precizēto informatīvo ziņojumu "Par Covid-19 vakcīnu ieviešanas stratēģiju".

Latvija līdz šim saņēmusi trīs Covid-19 vakcīnu kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnu devas, bet trešajā – vēl 6800 devas. Šīs ir “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas.  No 12. janvāra Latvijā pieejama arī "Moderna" izstrādātā vakcīna, kas apstiprināta izmantošanai Eiropas Savienībā.

Pirmie rindā uz vakcināciju pret Covid-19 ir mediķi. Pakāpeniski tiks vakcinēta arī pārējā sabiedrība, sākot ar riska grupā esošajiem, kā arī operatīvajiem darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti