Dienas ziņas

RAKUS darbu sāk mobilais morgs

Dienas ziņas

Lielbritānijā nosaka plašākus Covid-19 ierobežojumus

Latvija saņēmusi otro Covid-19 vakcīnu kravu

Latvija saņem vēl 13 650 vakcīnu devu pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā ir saņemta otrā piegāde ar farmācijas uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātajām vakcīnām pret Covid-19.

Par to tviterī informēja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”), norādot, ka saņemtas ir trīs kastes ar 13 650 devām.

No saņemtajām vakcīnām daļa ir noglabāta Valsts asinsdonoru centrā (VADC), bet daļa – Austrumu slimnīcā un Stradiņa slimnīcā.

Pirmā krava saņemta otrajos Ziemassvētkos, un ar to vakcinēti mediķi slimnīcās un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Arī pirmdien, 4. janvārī, atvestās vakcīnu devas saņems medicīnas personāls. Ļoti gaidītā kravas automašīna pie VADC piebraukusi ne vairs pa tumsu, bet jau līdz ar dienas gaismu, viešot cerību, ka drīzumā kļūs labāk.

"Šī jau ir ierastā kārtība un turpmāk mēs katru nedēļu ceram saņemt šīs vakcīnu kravas. Attiecīgi tālāk, pēc Slimību profilakses un kontroles centra saraksta tās attiecīgi izdod vakcinēšanai ārstniecības iestādei.

Kopā mēs esam saņēmuši pa šīm divām piegādēm 23 400 vakcīnu devu," teica VADC vadītāja Egita Pole.

Loģistikas mehānisms tuvākajā laikā būs pilnībā nostrādāts, un, biežāk sagaidot vakcīnu piegādi, nāksies uzņemt vakcinācijas tempu. Atbilstoša aukstuma iekārtas, kurās nodrošināma vairāk nekā -70 grādu temperatūra, ir tik, cik ir.

"Šīs trīs pirmssvētku dienas parādīja, ka slimnīcas ir gatavas un ir izveidojušas vairākus vakcinācijas kabinetus un ir gatavas vakcinēt ļoti ātros tempos, līdz ar to mēs esam gatavi ļoti ātros tempos, ja nepieciešams, piegādes veikt un pakošanas biežāk. Darīt visu, lai raitāk un bez aizķeršanās ietu ārstniecības personu vakcinācija," sacīja VADC vadītāja.

Pašlaik temps, kādā notiek vakcinācija, ir samērā lēns. Nacionālajā veselības dienestā (NVD) atzina, ka apkopotie dati par potēm pagājušajā nedēļā rāda –

izlietotas vien nedaudz vairāk par 2000 no nepilniem 10 000 vakcīnu jeb gandrīz ceturtā daļa. Tas nozīmē, ka sapotēti gandrīz 10% no cilvēkiem, kas strādā slimnīcās.

"Bija tikai trīs darba dienas, kurās tika veiktas šīs vakcinācijas. Tas bija ļoti īss periods, tā pat nebija pilna kalendārā nedēļa, jo pēc tam mums bija tomēr šīs svētku brīvdienas. Pirmajā nedēļā bija tāda sākotnēja iestāžu varbūt uzmanīgāka vakcinācijas uzsākšana – kā tas būs? Kā tas notiks? Kā labāk organizēt? Tāpēc varbūt šie skaitļi ir ne tik lieli," sprieda NVD vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos Līga Gaigala.

Tagad viss esot skaidrs un notiks raitāk. Ceturtdien durvis vēršot vēl divi vakcinācijas kabineti, varbūt pat vairāk. Esošās vakcīnas plāno izlietot tuvāko divu nedēļu laikā.

Premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") atkal paustajai kritikai, ka Latvijai trūkst skaidra vakcinācijas plāna, amatpersonas nepiekrīt. Viss esot skaidrs, un katra deva tiek uzskaitīta tā, lai būtu pilnīga pārliecība par to, kas vakcīnu ir saņēmis.

Līdz šim neviena vakcīna nav gājusi zudumā un nav apstiprinājies, ka vakcīnas būtu saņēmuši arī tie slimnīcu darbinieki, kam tās nepienākas prioritārā kārtībā.

"Mēs uzskaitām katru devu, kas tik vakcinēta, katru devu, kas tiek aizvesta, katru devu, kas tiek norakstīta. Mēs varam izskaitļot līdz pat katram cilvēkam, kurš devu ir saņēmis. Tajā skaitā visiem vakcinācijas kabinetiem bija uzdevums veidot gaidīšanas sarakstu gadījumam, ja kāds neierodas. Lai mums nebūtu zudumu. Un mēs redzam, ka tiešām vakcinācijas kabineti strādā bez zudumiem, un viņi nenoraksta devas. Viņi ļoti rūpīgi katru devu plāno (..)," teica Zāļu valsts aģentūras direktors Svens Henkuzens.

Pēc mediķiem nākamos paredzēts vakcinēt sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus. Tiem sekos cilvēki, kuri ir kādā no Covid-19 riska grupām.

KONTEKSTS:

Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu Eiropas Savienībā (ES), paverot ceļu vakcinācijas uzsākšanai. Veselības ministrijā informēja, ka vakcīna "Comirnaty" klīniskajos pētījumos, kuros piedalījās 44 000 cilvēku, sevi pierādījusi kā drošu iespēju pasargāt no simptomātiskas saslimšanas ar vīrusu.

ES dalībvalstis, tostarp Latvija, 26. decembrī saņēma pirmās uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” kopīgi radītās Covid-19 vakcīnas devas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti