Panorāma

Vakcinēšanai pret Covid-19 veidos īpašu biroju

Panorāma

Testēs visus sociālās aprūpes centru darbiniekus

Latvijai piegādātas arī «Moderna» vakcīnas

Latvija saņēmusi pirmās 1200 ražotāja «Moderna» vakcīnas pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Otrdien Latvija saņēmusi pirmās 1200 ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19, aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Anna Karolīna Šaule.

Viņa pavēstīja, ka piegāde ienākusi otrdien plkst.17.28.

Ap pulksten pussešiem vakarā auto ar jaunajām vakcīnām sasniedza uzņēmuma SIA “Vakcīna” noliktavu. Tieši šim uzņēmumam Nacionālais veselības dienests pēc sarunu procedūras uzticējis vakcīnas uzglabāšanu un piegādi potēšanās vietām Latvijā.

Izmaksas uzņēmums neatklāj, bet pēc elektronisko iepirkumu sistēmā atrodamās informācijas līguma summa ir nepilni 50 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Atšķirībā no uzņēmuma “Pfizer” ražojuma “Moderna” vakcīnas būs daudz vieglāk uzglabājamas.

“Tā lielākā starpība starp “Pfizer” un “Moderna” ir tieši uzglabāšanas temperatūra, kas ir nevis -60 līdz -90 grādi, bet -15 līdz -25 grādi, kas ir ražotāja ieteiktais,” sacīja SIA “Vakcīna” pārstāvis Jānis Matulis.

Turklāt pēc izņemšanas no saldētavas vakcīnu 30 dienas var uzglabāt +2 līdz +8 grādu temperatūrā. Tas krietni atvieglos darbu vakcinācijas kabinetiem, jo līdzīgi kā “Pfizer” vakcīnai arī “Moderna” ražojumam 28 dienu laikā pēc pirmās potes jāveic revakcinācija.

Uz tās izvadāšanas brīdi "Vakcīna" būs saņēmusi arī Slimību profilakses un kontroles centra norādes par vakcīnu izvadāšanu uz konkrētiem vakcinācijas kabinetiem, skaidroja Matulis.

Otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (''Attīstībai/Par!'') atklāja, ka nākamo "Moderna" kravu 2000 devu apmērā plānots saņemt 25. janvārī, tomēr, vadoties pēc deputāta komisijai sniegtās informācijas, šī piegāde vēl nav apstiprināta.

Arī tālākā 5000 "Moderna" vakcīnu piegāde pagaidām nav apstiprināta, tomēr to paredzēts saņemt 8. februārī. Tikmēr februāra otrajā pusē – 22.februārī – plānots saņemt 16 000 "Moderna" devu. Arī šī piegāde vēl nav apstiprināta.

Kopumā šogad varētu saņemt vairāk nekā 330 000 “Moderna” vakcīnu.

Savukārt "AstraZeneca" vakcīnu, kas vēl nav apstiprināta lietošanai Eiropas Savienībā, paredzēts saņemt februārī. Ja reģistrācija noslēgsies janvārī, kā to paredz VM, tad jau gada otrajā mēnesī būtu iespējams saņemt 127 187 šīs vakcīnas devu.

KONTEKSTS:

Latvija līdz šim saņēmusi trīs Covid-19 vakcīnu kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnu devas, bet trešajā - vēl 6800 devas. Šīs ir “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas, bet no 11. janvāra Latvijā varētu būt pieejama arī "Moderna" izstrādātā vakcīna, kas apstiprināta izmantošanai Eiropas Savienībā.

“Covid-19: Vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns” prognozē, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai ir iespējas nedēļas laikā vakcinēt līdz pat 75 tūkstošiem cilvēku. Vakcinācijas plānā kā iespējamā kapacitāte vienā nedēļā valsts un pašvaldību slimnīcās ir ierakstīta divdesmit tūkstoši vakcināciju. Privātos veselības centros – 25 600 vakcināciju, pašvaldību ambulancēs – 5000, bet ģimenes ārstu praksēs – 25 tūkstoši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti