Covid-19 skartā «Kuldīgas tekstila» vadītājs: Vīruss izplatījās negaidīti strauji

Situācija uzņēmumā „Kuldīgas tekstils”, kurā konstatēts Covid-19 uzliesmojums, ir dramatiska. Vīruss uzņēmumā izplatījās negaidīti strauji – tā notiekošo raksturo uzņēmuma vadītājs Jānis Mežgailis.

Kuldīgu skāris Covid-19 uzliesmojumsInga Ozola

Vīruss uzņēmumā izplatījās ļoti strauji. Darbinieku temperatūras mērīšana neko nedodot, jo tests var būt pozitīvs arī cilvēkiem bez paaugstinātas temperatūras. Tas esot pierādījies uzņēmumā “Kuldīgas tekstils”.

Uzņēmumā saslimušajiem esot vidēja vai viegla slimības gaita, taču nav smagu gadījumu, pastāstīja Mežgailis.

„Slimības progress bija neparedzēti ātrs. Pagājušā trešdienā mums bija divi pozitīvi testi, bet  ceturtdien dienas sākumā jau bija 27. Vīruss izplatījās negaidīti strauji. Kontaktpersonas ir noteiktas 32. Nav saslimuši 35 uzņēmuma darbinieki, bet pirms testiem – 16 jau mums bija ilgstošā slimībā, viņi ir mājās. Pārējie ir pašizolācijā. Tas ir ļoti nopietni, un situācija mūsu uzņēmumā ir dramatiska,” sacīja Mežgailis.

Uzņēmuma vadītājs gan pieļauj iespēju, ka 5. oktobrī “Kuldīgas tekstils” varētu daļēji atsākt darbu. Viņš uz notiekošo nākotnē raugās pozitīvi. Valsts atbalsts vairs neesot paredzēts, tāpēc palīdzība tiks meklēta pašvaldībā.

„Situācija ir tāda, ka mums tagad šīs desmit vai 14 dienas ir jāmaksā mūsu darbiniekiem nauda, valsts atsakās to darīt. Es tagad sēžu pie datora un rakstu pašvaldībai vēstuli. Varbūt mēs varam prasīt palīdzību dezinfekcijas veikšanai, tas arī būs vajadzīgs,” norādīja Mežgailis.

Tikmēr Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa atzina, ka pilsētā šāds uzliesmojums bija negaidīts un valda zināms satraukums. Nekavējoties tika reaģēts, uzrunājot arī iedzīvotājus, lai sniegtu nepieciešamo informāciju saistībā ar testēšanu un iespējamo atbalstu.

„Diskutējām par to, ko darīt ar skolām. Pieņēmām lēmumu, ka skolas turpinās darboties klātienē, līdz šim mums skolās bērni nebija saslimuši. Tagad varbūt pēc tiem siekalu testiem būs situācija mazliet mainījusies. Mums nav vēl visi rezultāti, bet mēs rīkosimies atbilstoši tam, ko mums ieteiks epidemiologi,” sacīja Bērziņa.

Kuldīgā ir iespēja bez maksas saņemt un nodot Covid-19 siekalu testus. Šāds pilotprojekts sadarbībā ar E. Gulbja laboratoriju notiek trīs dienu garumā.

Savukārt ģimenes, kurus skārusi slimība, var saņemt sociālo palīdzību. „Aicinu cilvēkus, ja kādam ir kāda nepieciešamība, zvanīt sociālajam dienestam. Esam pārrunājuši arī situāciju ar pašvaldības policiju par drošības ievērošanu, īpaši nedēļas nogalē. Strādājam ciešā kontaktā ar visiem dienestiem,” sacīja Bērziņa.

KONTEKSTS:

Kuldīga ir pirmā pašvaldība Latvijā, kur sadarbībā ar “E. Gulbja laboratoriju” tiek īstenots pilotprojekts Covid-19 analīžu veikšanā, paņemot siekalu paraugus. Akcija ilgs trīs dienas. Atšķirībā no analīzēm, kurās materiālu paņem no deguna un mutes dobuma, siekalu paraugu analizēšanu kā testēšanas metodi izmanto, lai atrastu saslimušos bez simptomiem pūlī.

Covid-19 saslimšanas uzliesmojums konstatēts uzņēmumā “Kuldīgas tekstils” – ar to tiek saistīti 27 saslimšanas gadījumi. Līdz ar to vairāk nekā 100 cilvēki ir karantīnā vai pašizolācijā. Tāpat Kuldīgā karantīna noteikta pilsētas slimnīcā un sociālās aprūpes namā, bet mājas aprūpes dienests mainījis darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti