Covid-19 dēļ Vidzemes slimnīcā uz laiku slēgta neiroloģijas nodaļa ar insulta vienību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Konstatējot vairāku ārstniecības personu, tajā skaitā, ārstu neirologu, inficēšanos ar Covid-19, uz laiku - apmēram divām nedēļām - slēgta Vidzemes slimnīcas neiroloģijas nodaļa ar insulta vienību, aģentūru LETA informēja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

Šai laikā akūtos pacientus ar aizdomām par insultu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nogādās kādā no insulta vienībām Rīgas klīnikās vai insulta vienībā Rēzeknes reģionālajā slimnīcā.

Pacienti ar citām neiroloģiskām saslimšanām tiek vesti uz Alūksnes slimnīcu un citām tuvākajām slimnīcām, kur iespējams saņemt kvalificētu neiroloģijas speciālistu palīdzību, sacīja Brila.

Mediķi atgādina, ka insulta ārstēšanai nozīmīga ir katra sekunde. Jo ātrāk tiek izsaukta NMPD brigāde, jo ātrāk pacients saņems nepieciešamo palīdzību. Un pēc iespējas īsāks laiks, kopš tiek pamanīta kāda no insulta pazīmēm, līdz brīdim, kad pacients saņem atbilstīgu palīdzību, ir tieši saistīts ar iespēju pacientam atgriezties dzīvē.

Tāpēc ir svarīgi atpazīt pirmās insulta pazīmes - vienas ķermeņa puses paralīze, notirpums, vājums, grūtības runāt vai saprast cita teikto, redzes traucējumi, reibonis, līdzsvara un koordinācijas traucējumi.

Vidzemes slimnīcā pagājušajā diennaktī stacionēti vēl četri Covid-19 pacienti, bet viens izrakstīts. Patlaban kopumā slimnīcā ārstējas 34 Covid-19 pacienti, trīs no viņiem ar smagu slimības gaitu.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

17. decembrī valdība apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkos ievērot klusuma periodu. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai. Ierobežoti arī klātienes pakalpojumi, kā arī par vienu nedēļu pagarināts skolēnu Ziemassvētku brīvlaiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti