Bezdarbnieka palīdzības pabalstu maksās sešus mēnešus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Turpmāk bezdarbnieka palīdzības pabalsta maksimālais izmaksas periods būs 6 mēneši iepriekšējo četru mēnešu vietā, paredz Saeimas ceturtdien, 25. martā, pieņemtie grozījumi likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, informēja Saeimas Preses dienests.

Pabalsta apmērs ir 180 eiro mēnesī, un to var saņemt personas, kuras Covid-19 laikā pēc bezdarbnieka pabalsta izmaksas beigām nav atradušas darbu, neveic saimniecisko darbību un turpina atrasties bezdarbnieka statusā.

Saistībā ar Covid-19 radītajiem riskiem un izsludināto ārkārtējo stāvokli Latvijā daudzi iedzīvotāji palikuši bez finansiālā atbalsta. Būtiski ir nodrošināt pēc iespējas savlaicīgu atbalstu tiem iedzīvotājiem, kuri cieš no Covid-19 radītajām sociālajām un ekonomiskajām sekām un ierobežotā darba tirgus situācijā nevar atrast darbu, pamatojot likuma grozījumu, likumprojekta anotācijā atzīmē likumprojekta autori Labklājības ministrijā.

Tiesības saņemt bezdarbnieka palīdzības pabalstu uz laiku līdz sešiem mēnešiem būs tiem bezdarbniekiem, kuriem periods, par kuru piešķirts bezdarbnieka palīdzības pabalsts, beidzies 2020. gada 9. novembrī vai vēlāk.

Tātad tas attieksies uz tiem bezdarbniekiem, kuri no 2020. gada 9. novembra, proti, no jauna noteiktās ārkārtējās situācijas sākuma datuma, vai vēlāk ir bijuši bezdarbnieka palīdzības pabalsta saņēmēji.

Pabalsts būs izmaksājams uz laiku, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz šī gada 30. jūnijam, paredz grozījums.

Grozījums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

KONTEKSTS:

Latvijā pērn 78,7 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar 2019. gadu, bezdarbnieku skaits ir palielinājies par 17,4 tūkstošiem jeb 28,4%. Pērn bezdarba līmenis Latvijā bija 8,1%, kas ir par 1,8 procentpunktiem augstāks nekā 2019. gadā. Sievietēm bezdarba līmenis joprojām saglabājas zemāks nekā vīriešiem (attiecīgi 7,1% un 9,1%).

Savukārt 2021. gada februārī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 9,1%, kas salīdzinājumā ar janvāri ir par 0,3 procentpunktiem vairāk. Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 8,2%, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā janvārī. Salīdzinot ar pagājušā gada februāri vērojams bezdarba līmeņa pieaugums – 1,5 procentpunkti faktiskā bezdarba līmenim un 1,9 procentpunkti reģistrētā bezdarba līmenim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti