Bēru ceremonija drīkst notikt tikai ārtelpās un ievērojot 2 metru distanci

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Bēru ceremonija drīkst notikt tikai ārtelpās un ievērojot divu metru distanci, tā nosaka valdības rīkojums. Pašvaldības īpašus drošības pasākumus nenosaka un paļaujas uz cilvēku godaprātu. Reģistrēt miršanu un apskatīt kapa vietu ieteicams doties vienam cilvēkam. Apbedīšanas biroji aicina ceremonijas apmeklēt pēc iespējas mazāk cilvēkiem.

Bēru ceremonija drīkst notikt tikai ārtelpās un ievērojot 2 metru distanci
00:00 / 03:06
Lejuplādēt
Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas Latvijas Radio saņēmis iedzīvotāju jautājumus par to, kā šobrīd notiek bēres. Kopš svētdienas, 29. marta, atļauta ir tikai ceremonija ārtelpās, ja tiek ievērota divu metru distance un citi epidemioloģiskie norādījumi. Tomēr katra pašvaldība var ieviest savus stingrākus ierobežojumus. Kuldīgas novadā miršanu joprojām var reģistrēt klātienē pēc iepriekšējās pieteikšanās, lai to varētu izdarīt bez gaidīšanas un citiem cilvēkiem.

 

"Kapa vietu pieteikšana pilsētas kapsētās arī notiek attālināti, pa telefonu. Pēc tam vietu piederīgajiem ierāda, ieturot divu metru distanci.

Kā arī mēs aicinām visus, kuri organizē bēres, neizmantot kapličas. Cilvēki piekrīt šiem norādījumiem, un izvadīšana notiek uzreiz kapos," teica pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska.

Dobeles novadā skaidroja, ka bēru ceremonijās paļaujas uz cilvēku godaprāta. Cilvēkiem ir jāievēro valdības noteiktie ierobežojumi. Nekādi īpaši noteikumi pašvaldībā nav noteikti, un pārbaudes netiek veiktas. 

"Medijos pietiekoši daudz par to runā, cilvēki ir informēti, un tad pēc tam jau viņus individuāli informē par prasībām.

Kā tas pēc tam tiek ievērots? Neviens jau tur ar policistu blakus nestāv. Situācija ir pietiekami delikāta, lai tur būtu ar varu jāstāv klāt. Ja pašam saprāts, pašsaglabāšanās spējas vai instinkts nestrādā, vai ir jūra līdz ceļiem – kas tad tur varēs izsargāt?" vaicāja Dobeles novada pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks. 

Tikmēr Valmieras apbedīšanas birojā "Orks" stāstīja, ka bēru ceremonijas pieteikšana un vietas ierādīšana joprojām notiek klātienē. Tomēr aicina to darīt vienam cilvēkam.

Un bēru ceremoniju arī aicina apmeklēt ļoti šaurā ģimenes lokā. Tomēr šajā situācijā arī paši ģimenes locekļi neuzstāj uz daudzu cilvēku klātbūtni. 

"Tagad ir jābūt ārā, kā tas ir ar valdības lēmumu noteikts. Un ārā jau viņi var stāvēt, cik grib, stāvēt pieci vai desmit cilvēki attālumā. Bet tagad, runājot ar piederīgajiem, kā to visu darīs un cik cilvēki nāks, cilvēki saka, ka, ņemot vērā apstākļus, mēs tikai paši tuvākie būsim. Un pat daļa no tuvākajiem, piemēram, krustmātes, paši nenāk šī apsvēruma dēļ," stāstīja biroja valdes priekšsēdētājs Vilnis Bērziņš.

Pašvaldības un apbedīšanas biroji aicina cilvēkus būt atbildīgiem un ievērot valdības noteiktos drošības pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti