Ātros Covid-19 testus Latvijā cer saņemt aprīļa vidū

Aprīļa vidū Latvijā varētu saņemt pasūtītos ātros testus, lai noteiktu inficēšanos ar Covid-19, pēc valdības sēdes sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par”).

Ministre pastāstīja, ka pašlaik “stabili turam vairāk nekā 1000 testu jaudu diennaktī”.

Vienlaikus Latvijā cer aprīļa vidū saņemt jaunus testus, kas ļautu drošticamu atbildi par iespējamo inficēšanos saņemt 45 minūšu laikā. Viņķele pastāstīja, ka kompānija, kas piedāvā ātros testus, noteikusi kvotas valstīm, jo pieprasījums pēc tiem ir ļoti liels.

Ātros testus sākotnēji izmantos slimnīcās.

Ministre arī pastāstīja, ka tiek strādāts pie tā, lai slimnīcās viss personāls valkātu aizsargmaskas. Tāpat ģimenes ārsti sāk saņemt individuālos aizsarglīdzekļus.

Notiek arī mērķēta testēšana senioru pansionātos, lai agrīni identificētu inficētos. Paredzētas arī sarunas ar Latvijas Pašvaldību savienību par viegli sasirgušu pacientu pārvietošanu no slimnīcām uz mājām un par to, kā droši izolēt viegli saslimušos pacientus, kas varētu būt inficēti ar Covid-19, pansionātos.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti