Sadaļas Sadaļas

Labrīt

Re:Check pēta: iesniegumu bums skolās; testu kociņi

Labrīt

"Iesprūduši tiesās": garākā tiesvedība Latvijā ilgst 30 gadus

Jaunais skolēnu Covid-19 testēšanas modelis uzliks slogu uz ģimeņu pleciem

Asociācijas vadītājs: Izglītība pret Covid-19 turēsies līdz pēdējam

Izglītības darbinieki pret Covid-19 turēsies līdz pēdējam, bet no skolām nebūs atkarīgs tas, kādi ierobežojumi tiks noteikti valstī, intervijā Latvijas Radio sacīja Izglītības vadītāju asociācijas priekšsēdētājs un Siguldas ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

Viņš cer, ka skolēni klātienē varēs mācīties visu gadu. Tā tas varētu arī notikt, jo pašlaik “drošas skolas politika ir ļoti lokāla”. Nav centralizētu rādītāju, kas liktu skolām pāriet uz attālinātām mācībām. “Mēs menedžējam klasi, nevis skolu,” norādīja Kalvāns. Proti, ja klasē ir kāds Covid-19 pozitīvs skolēns, tad nozīmē, ka karantīnā dodas klase, nevis visa skola.

Kalvāns atzina, ka daļā skolu vairākas klases jau devušās karantīnā, bet lielākā daļa skolu turpina strādāt. Pēc viņa teiktā, valdības lēmums par testēšanu reizi divās nedēļās palīdzēs ar loģistiku, kas iepriekš negāja no rokas. Protams, skolēniem un viņu ģimenēm drošāka varētu šķist testēšana reizi nedēļā, tomēr arī pašiem cilvēkiem ir jābūt uzmanīgiem un jācenšas pasargāt sevi no Covid-19.

Kalvāns uzsvēra, ka no skolām nebūs atkarīgs tas, vai tiks pieņemti stingrāki Covid-19 ierobežojumi, kas varētu liegt mācības klātienē. Tas būs atkarīgs no visas sabiedrības.

"Ja darīsim visu pareizi ārpus skolas, tad tas arī rezonēsies izglītības sistēmā,"

sacīja Izglītības vadītāju asociācijas priekšsēdētājs. Viņš norādīja, ka arī vakcinēšana pret Covid-19 ir viens no pasākumiem, kas sabiedrībai jāveic, lai saslimstība ar Covid-19 nepalielinātos.

KONTEKSTS:

Lai risinātu problēmas ar laboratoriju noslodzi, skolēniem Covid-19 testus veiks vienu reizi divās nedēļās, bet informāciju par skolām nodos centralizēti no Valsts izglītības informācijas sistēmas.

Nedēļu pirms 1. septembra pirmo reizi notika vēl nebijuša mēroga Covid-19 testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu. Sākotnēji tika plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās. Vēlāk ministri vienojās par retāku skolēnu testēšanu - reizi divās nedēļās. Skolu regulārai testēšanai līdz gada beigām rezervēti 12,5 miljoni eiro. LSM.lv arī skaidrojis, kā notiek grupveida testēšana, aprakstīta arī jaunā testēšanas metode, kad testus veic tikai vienu reizi divās nedēļās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt