Sadaļas Sadaļas

Ārstu biedrība iestājas pret vakcinācijas loterijas rīkošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) iestājas par vakcināciju kā pašlaik drošāko un efektīvāko Covid-19 pandēmijas ierobežošanas līdzekli, bet ir kategoriski pret vakcinācijas loterijas rīkošanu, teikts LĀB paziņojumā medijiem.

LĀB uzskata, ka fiskālu stimulu izmantošana sabiedrības veselības veicināšanā ir pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos.

"Biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām un naudu novirzīt Latvijas veselības aprūpes stiprināšanai," norādīja LĀB.

LĀB valde paziņojumā medijiem uzsvēra, ka vakcinācijas loterija un viena saukļa reklāmas kampaņas nav labākais veids, kā izglītot un uzrunāt sabiedrību, lai veicinātu vakcināciju pret Covid-19. Vēl vairāk – biedrība uzskata, ka šādas akcijas devalvē cilvēka dzīvības vērtību, jo veselība un vakcinācija nav laimes spēle.

Loterijai atvēlēto naudu būtu lietderīgāk izmantot Covid-19 pacientu ārstēšanai un veselības aprūpes sistēmas kapacitātes stiprināšanai, uzskata biedrībā.

LĀB aicinājusi valdību, atbildīgās ministrijas un Saeimu sabiedrības informēšanai un izglītošanai algot veselības nozares profesionāļus, kā arī vairāk sadarboties ar pašvaldībām un uzņēmējiem, kas, pēc biedrības domām, spēj daudz tiešāk un efektīvāk uzrunāt konkrētas cilvēku grupas.

Vienlaikus LĀB atzina, ka Latvija nav unikāla un šādas loterijas tiek rīkotas arī citviet pasaulē.

"Diemžēl vairumā gadījumu šī pieeja nav attaisnojusies, jo nav vērsta uz konkrētu mērķauditoriju vajadzību uzrunāšanu. Biedrība rosina vakcinācijas aptveres palielināšanai un atsevišķu sabiedrības grupu mērķtiecīgam atbalstam pārdomāt, piemēram, bezmaksas transporta biļešu vai pusdienu/pārtikas produktu talonu piešķiršanas stratēģiju," teikts LĀB paziņojumā.

LĀB atkārtoti aicināja Latvijas iedzīvotājus veikt vakcināciju, bet neskaidros jautājumus par vakcinācijas procesu pārrunāt ar saviem ģimenes ārstiem vai citiem ārstiem speciālistiem.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets jūlija beigās atbalstīja Vakcinācijas loterijas likumprojektu, kas paredz rīkot naudas balvu izlozes pret Covid-19 potētajiem iedzīvotājiem. Kopumā paredzēts izlozēt balvas 720 000 eiro vērtībā. Likumprojekts vēl jāapstiprina Saeimai.

Kopumā vakcinācijas loterijai no budžeta vajadzēs 1,218 miljonus eiro, no kuriem izlozes naudas balvu fondam plānoti 720 000 eiro, bet loterijas organizatoriskajām izmaksām – 498 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt