Blakus trijām esošajām fakultātēm tiks izveidotas divas jaunas. Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte un Rehabilitācijas fakultāte turpmāk darbosies kā Veselības un sporta zinātņu fakultāte līdzšinējās dekānes profesores Ingas Milleres vadībā.
"Uzsāktais darbs pētniecības un studiju kvalitātes attīstībā tiks ne tikai turpināts, bet arī izvērsts starpdisciplināri. Mūsu mērķis ir palielināt sadarbības iespējas starp studentiem, docētājiem, struktūrvienībām un studiju programmām, kas ne tikai paplašinās piedāvājumu izglītībā, piemēram, ar jaunu, starpdisciplināru studiju kursu un studiju programmu izveidošanu, bet arī veidos multiprofesionālu vidi jaunu zinātnes ideju ģenerēšanai un attīstībai," skaidroja Millere.
Veselības un sporta zinātņu fakultātei šo pārmaiņu rezultātā turpmāk būs iespējas īstenot lielāko daļu veselības virziena studiju programmu, fakultātes paspārnē turpinās darboties arī RSU Liepājas filiāle, Psiholoģijas laboratorija, kā arī RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža.
Vērienīgākās pārvaldības inovācijas līdz ar konsolidāciju notiks jaunizveidotajā Sociālo zinātņu fakultātē, kur struktūra un darbības principi aizgūti no ASV augstskolām – Bufalo Universitātes un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta, kur RSU docētāji vairākkārt devušies pieredzes apmaiņā.
Jaunajā transformētajā Sociālo zinātņu fakultātē, kuras dekāne būs pašreizējā Juridiskās fakultātes prodekāne docente Karina Palkova, tiks apvienotas Juridiskā fakultāte, Komunikācijas fakultāte un Eiropas studiju fakultāte.
Fakultātes pakļautībā būs arī Sociālo zinātņu pētījumu centrs, kura mērķis ir veicināt mērķtiecīgu izcilas pētniecības attīstību jaunajā Sociālo zinātņu fakultātē un RSU kopumā. Centra darbība būs vērsta uz fokusētu starpdisciplināras sociālo zinātņu pētniecības attīstību un teorētisko pieeju izkopšanu, sarežģītu sabiedrības problēmjautājumu risināšanu.
RSU norādīja, ka jaunā Sociālo zinātņu fakultāte ir pirmā fakultāte Latvijā, kas pārdomāti un balstoties uz jaunākajām tendencēm augstākās izglītības jomā apvienos vairākas nozares, stiprinot starpdisciplināro pētniecību un studiju kvalitāti. Fakultātē vairs nebūs tradicionālās katedru sistēmas, bet visas studiju programmas būs apvienotas vairākās radniecīgu studiju programmu darba grupās. Katru šādu grupu vadīs viens studiju programmu grupas vadītājs.
Galvenā uzmanība fakultātē būs veltīta kvalitatīvai studiju programmu grupu pārvaldībai, maksimāli samazinot administratīvo aparātu un birokrātisko slogu akadēmiskajam personālam un pētniekiem.
Studentiem būs plašākas izvēles studiju procesā un intensīva starpdisciplināra zinātniskās darbības prakse jau no studiju sākuma, ko nodrošinās Sociālo zinātņu pētījuma centra infrastruktūras izmantošana studiju procesā.
"Sociālo zinātņu fakultātes fokusā ir jauns un, manā ieskatā, mūsu laikam atbilstošs dinamisks koncepts, kura pamatā ir starpdisciplinārās vides izveide gan mācību procesa nodrošināšanā, gan pētniecībā. Studentu, docētāju, pētnieku mijiedarbība starpdisciplinārajā vidē veicina inovatīvāku domāšanu, sinerģiju, iespēju risināt sarežģītus sabiedrībai aktuālus jautājumus, kas prasa daudzšķautņainu pieeju. Fakultātes pārdomātā ekosistēma sniedz iespēju pētniekiem fokusēties uz augstvērtīgiem pētniecības rezultātiem, mācībspēkiem docēt lielākās auditorijās un gūt gandarījumu strādājot vairāku zinātnes nozaru disciplīnu perspektīvā," stāstīja Palkova. "Bet lielākais ieguvums, protams, būs mūsu studentiem, kas studiju procesā baudīs jaunu infrastruktūru, simulācijās balstītas mācības, proti, pārdomātu studiju procesu, kas palīdzes ātri atrast labāku vietu darba tirgū. Šādā struktūrā ļoti perspektīva ir arī zinātnes ataudze, savlaicīgi saredzot un saprotot pētniecības prasmju pievienoto vērtību. Tas ļaus pārdomāti izvēlēties karjeru doktorantūrā vai arī izmantot apgūtās pētniecības iemaņas un prakses jebkurā Latvijas tautsaimniecības sektorā."
Pārmaiņu ieviešana notiks pakāpeniski visu janvāri, netraucējot studiju procesu. Jaunās fakultātes sāks darbu 6. februārī. Ziemas izlaidums 9. februārī tiek plānots vēl iepriekšējās fakultātēs.