Šveices hokeja izlase pēcspēles metienos uzvar Kanādu un iekļūst finālā. Spēles spilgtākās epizodes

Hokeja svētki Čehijā tuvojas noslēgumam, un sestdien spraigā pusfināla spēlē tikai pēcspēles metienos Šveices izlase uzvarēja titulēto Kanādu. Šveice svētdien finālā mērosies spēkiem ar mājinieci Čehiju.

Abas komandas spēli iesāka diezgan piesardzīgi. Un tikai 16. minūtē, Šveicei spēlējot vairākumā, Kevins Fiala nelaida garām savu izdevību, un izvirzīja Šveici vadībā ar 1:0.

Šveice izvirzās vadībā

Vēl pēc brīža rezultāts uz tablo jau bija 2:0 Šveices labā - Nino Nīderraiters izmantoja vairākumu un atrada iespēju raidīt ripu pretinieku vārtos. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmā trešdaļa.

Šveice palielina pārsvaru - 2:0

Otrajā trešdaļā Kanādas izlase iesāka aktīvu uzbrukumu, kurš gan ar vārtu guvumu rezultējās perioda beigās, kad vārtus guva Brendons Tanevs. Ar tādu rezultātu arī noslēdzās otrā trešdaļa.

Kanāda samazina rezultāta starpību

Trešajā trešdaļā Šveices izlasei nācās krietni pasvīst, lai sargātos no Kanādas uzbrukumiem. Trešdaļas noslēgumā Kanādai bija iespēja spēlēt vairākumā, ko Džons Tavaress izmantoja, izlīdzinot rezultātu 2:2. Ar šādu rezultātu noslēdzās spēles pamatlaiks, un bija nepieciešams papildlaiks.

Taču aizraujošajā papildlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās. Pēcspēles metienos pārāka izrādījās Šveice, nopelnot ceļazīmi uz finālu, kur tiksies ar Čehiju. Savukārt Kanādai bronzas finālā pretim stāsies Zviedrija.

Kanādas valstsvienība šo turnīru bija aizvadījusi bez zaudējumiem, un ceturtdaļfinālā ar 6:3 pārliecinoši uzvarēja Slovākiju.

Tikmēr Šveice grupu turnīrā vienīgo zaudējumu piedzīvoju tieši spēlē ar Kanādu (2:3), bet ceturtdaļfinālā ar 3:1 pārliecinoši uzvarēja Vāciju.

TIEŠRAIŽU PIEEJAMĪBA

LSM.lv hokeja video tiešraides autortiesību noteikumu dēļ ir pieejamas Latvijas teritorijā.

Ja esat Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs un atrodaties kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, varat tiešraides skatīties portālā REplay.lv, autorizējoties ar eParaksts vai SMART-ID.

KONTEKSTS

Medaļu ieguvēji Prāgā kļūs zināmi finālspēlēs svētdien, 26. maijā. Latvijas izlase ceturtdaļfinālu nesasniedza un ar izcīnītu 9. vietu jau ir atgriezusies mājās.