Ģimenes studija

Bērna sasniegumi skolā: kā tos izvērtēt un analizēt vecākiem?

Ģimenes studija

Pāreja uz mācībām latviešu valodā: kādu atzīmi var ielikt šī procesa īstenošanai?

Jaunākā dēla veiksmīgais mācību uzņēmums saliedē ģimeni. Tiekamies ar Klākiem Tukumā

Dzīvē nekas nenāk viegli. Ciemos pie Klāku ģimenes

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" dodas ciemos pie Klāku ģimenes. Inita un Guntars dzīvo lauku mājā netālu no Tukuma, un viņi ir trīs dēlu vecāki. Vecākie dēli Jānis un Martins jau savā dzīvē – mācās un strādā Rīgā, bet jaunākais – 12 gadus vecais Rūdolfs – pievērsis plašāku sabiedrības uzmanību, piedāvājot interesentiem baltā cementa dekorus. Tos viņš sācis darināt savā mācību uzņēmumā un piedāvājis iegādāties radiem, draugiem un paziņām un arī dažādos tirdziņos.

Pirkt gribētāju nav trūcis, bet, kad sociālajos tīklos tos pareklamējis viņa vecākais brālis Jānis, interese bijusi tik liela, ka, lai apmierinātu pirktgribētājus, ražošanā bija jāiesaistās visai ģimenei. Tādēļ aizkavējušies lauku sētā darāmie pavasara darbi, taču tas izrādījies arī kā ģimeni saliedējošs faktors. Lai koordinētu darbus, tagad saziņa visu ģimenes locekļu starpā notiek ik dienu, nevis kā agrāk – reizi vai divas nedēļā.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Raidījumā ģimene stāsta par kopējiem ģimeniskiem pasākumiem, arī kopā ar draugiem un radiem. Ģimenē ir Jānis, bērnībā Jānis par vārdu nebija priecīgs, jo nekad nebija īsta vārda dienas svinēšana, visi svinēja Jāņus. Tagad Jānis par vārdu ir priecīgs, tāpat kā par plašu Jāņu svinēšanu kopā ar ģimeni un draugiem. Mamma Inita saka, ka par slikto nav jārunā, jārunā par labo.

Par pasākumiem, kurus izvēlēties un kur kopā doties, ģimene vienmēr varot vienoties, meklējot kompromisus.

Mamma uzskata, ka ģimenē galvenais ir labas savstarpējās attiecības.

Vecāki bērniem ir mācījuši, ka jābūt godīgiem un labsirdīgiem, dēlus ir izaudzinājuši par cilvēkiem, kuri saprot, – dzīvē nekas nenāk viegli, viss jānopelna pašiem, iesākts darbs ir jāpabeidz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti