Parīzē otro reizi atceļ olimpisko spēļu atklāšanas mēģinājumu

Nepilnus divus mēnešus pirms Parīzes olimpisko spēļu sākuma rīkotāji Francijas galvaspilsētā nepiemērotu laikapstākļu dēļ otro reizi atcēla pasākuma atklāšanas mēģinājumu. Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija paredzēta uz Sēnas upes, kur lietavu dēļ ir kāpis ūdens līmenis.

Paaugstinātā ūdens līmeņa dēļ nenotiks atklāšanas pasākuma mēģinājums pirmdien, 27. maijā, kā arī iepriekš to neizdevās noorganizēt 8. aprīlī. Organizatori pavēstīja, ka mēģinājums tiks sarīkots, kad laikapstākļi to ļaus.

Amatpersonas Parīzē ir brīdinājušas, ka spēcīga un ilgstoša lietus gadījumā Sēnā var nokļūt neattīrīti notekūdeņi, kas ietekmētu ūdens kvalitāti. Parīzes spēlēs paredzēts Sēnā arī sarīkot sacensības triatlonā un peldēšanā atklātās ūdenstilpēs. 

Līdz šim pēdējie pieejami dati par Sēnas ūdens kvalitāti liecina, ka fekālā piesārņojuma baktēriju koncentrācija četras reizes pārsniedz pieļaujamo līmeni. Galvaspilsētas atbildīgie dienesti un olimpisko spēļu rīcības komitejas pārstāvji gan sola, ka līdz spēlēm situācija uzlabosies, jo sāks darboties vēl vienas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un lietusūdens uzkrāšanas baseins. 

Sēnas attīrīšana un vairāku publisku peldvietu iekārtošana Parīzē ir viens no solītajiem ieguvumiem sabiedrībai olimpisko spēļu sarīkošanā. Maija otrajā pusē veiktās sabiedriskās domas aptaujas dati gan liecina, ka franču interese par Parīzes olimpiskajām spēlēm krītas un sporta notikumiem plāno sekot 51% aptaujāto, kas ir par 8% mazāk nekā janvārī. Rīkotāji gan uzskata, ka rādītāju lejupslīdē vainojami dažādi organizatoriski sarežģīti jautājumi, kas rada negatīvu publicitāti medijos.

Parīzes olimpiskās spēles paredzēts atklāt 26. jūlijā ar dalībnieku parādi liellaivās Sēnas upē. Tā būtu pirmā reize, kad olimpisko spēļu atklāšana nenotiek stadionā, un drošības speciālisti saskata būtiska apdraudējuma risku pasākuma plašās teritorijas un pieejamības dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti