Tiešmaksājumu vienotā iesnieguma termiņš ir pagarināts līdz 15. jūnijam

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 vīrusu izplatību, šogad ir pagarināts vienotā tiešmaksājuma iesnieguma iesniegšanas termiņš no 22. maija uz 15. jūniju un attiecīgi arī vienotā iesnieguma grozījumu termiņš ir pagarināts no 15. jūnija līdz 30. jūnijam, informēja Zemkopības ministrija.

Šādu ZM iniciatīvu otrdien, 28. aprīlī, atbalstīja valdība, grozot noteikumus par “Tiešo maksājumu piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem”.

Vienotā iesnieguma termiņš pagarināts, jo lauksaimniekiem šobrīd nav iespējams saņemt klātienes konsultācijas, aizpildot vienoto iesniegumu.

Šogad Lauku atbalsta (LAD) darbinieki sazinās ar tiem lauksaimniekiem, kuriem iepriekšējā gadā bija nepieciešama palīdzība aizpildīt iesniegumus.

Vienotais iesniegums pa tālruni tiek aizpildīts, pamatojoties uz 2019. gada atbalsta iesnieguma datiem un lauksaimnieka pa tālruni sniegto informāciju par izmaiņām tajos.

LAD darbinieki ar lauksaimnieku pārrunā aizpildītā vienotā iesnieguma saturu, t.i., deklarēto lauku skaitu, kopējo pieteikto platību, deklarētos kultūraugus un to platības, pieteiktos atbalsta veidus.

Lauksaimnieku pa tālruni izteiktais mutvārdu iesniegums ir pamats vienotā iesnieguma iesniegšanai.

Saruna ar lauksaimnieku tiek ierakstīta un kalpo kā apliecinājums datu pareizībai.

Lauksaimnieki ar LAD  var konsultēties, zvanot pa tālruni 67095000.

Grozījumi arī paredz iespēju LAD nepieciešamības gadījumā šogad pieprasīt no lauksaimnieka lauka fotogrāfiju, lai pārliecinātos par attiecīgās platības atbilstību atbalsta saņemšanas nosacījumiem.

Tā kā ir jāievēro sociālā distancēšanās, var veidoties situācijas, kad LAD nevarēs veikt pārbaudes uz vietas saimniecībā un lauka fotogrāfijas varētu tikt pieprasītas gadījumos, ja, izvērtējot visus pieejamos tālizpētes materiālus, nebūs iespējams pārliecināties par attiecīgās platības atbilstību maksājuma saņemšanas nosacījumiem.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti