Pasaules Banka globālajai ekonomikai šogad prognozē straujāko kritumu kopš Otrā pasaules kara

Koronavīrusa izplatības ierobežošanai paredzēto pasākumu negatīvās ietekmes dēļ pasaules ekonomika šogad samazināsies par 5,2%, reģistrējot straujāko lejupslīdi kopš Otrā pasaules kara, liecina Pasaules Bankas (PB) jaunākās prognozes.

Ekonomiskā aktivitāte pasaules attīstītākajās valstīs šogad saruks par 7%, bet attīstības valstīs iekšzemes kopprodukts (IKP) samazināsies par 2,5%, prognozē PB.

Banka norāda, ka vissmagāk tiks ietekmētas valstis, kur koronavīrusa pandēmijas izplatība bijusi visplašākā un kas ievērojami atkarīgas no globālās tirdzniecības, tūrisma, preču eksporta un ārējā finansējuma.

"Šīs ir ārkārtīgi drūmas prognozes, un krīze, visticamāk, radīs paliekošas rētas un ievērojamus globālus izaicinājumus," skaidro PB.

Banka prognozē, ka nākamgad pasaules ekonomika pieaugs par 4,1%. Taču šī prognoze ir neskaidra un saglabājas vairāki riski, tostarp krietni ilgstošākas pandēmijas iespējamība.

Sliktākā gadījuma scenārijā pasaules ekonomika šogad var sarukt pat par 8%, bet nākamgad izaugsme varētu vien nedaudz pārsniegt 1%, brīdina PB.

Vienlaikus banka prognozē, ka ASV ekonomika šogad samazināsies par 9,1%, eirozonas ekonomika saruks par 9,1%, bet Japānas IKP - par 6,1%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti