Īrijas galvenais ārsts: no Covid-19 jābaidās daudz vairāk nekā no «AstraZeneca» vakcīnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Īrijas veselības aizsardzības iestādes aicinājušas iedzīvotājus vecuma grupā no 60 līdz 69 gadiem izmantot iespēju un vakcinēties ar “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19, jo iespējamais veselības apdraudējums no saslimšanas ar Covid-19 ir daudz lielāks par vakcinēšanās radīto risku.

“Ikvienam vecuma grupā no 60 līdz 69 gadiem, kam piedāvā “AstraZeneca” vakcīnu, es teiktu: ņem un reģistrējies vakcinācijai. Tev no vīrusa būtu jābaidās daudz vairāk, nekā no vakcīnas,” piektdien pavēstīja Īrijas Veselības dienesta galvenais ārsts Kolms Henrijs.

Īrijas ģimenes ārsti ziņo, ka daži pacienti baidās vakcinēties ar “AstraZeneca” vakcīnu, kuras nosaukums izskanējis ziņās saistībā ar asins trombu veidošanās gadījumiem.

Labās vakcīnas sliktā slava

Īrijas veselības aizsardzības iestādes šonedēļ pieņēma lēmumu pārtraukt “AstraZeneca” vakcīnas potēšanu cilvēkiem, kas jaunāki par 60 gadiem. Taču vecākiem cilvēkiem tā joprojām tiek izmantota. Ceturtdien vien uz potēšanos pieteikušies vairāk nekā 30 000 cilvēku.

Īrijas galvenais ārsts Kolms Henrijs
Īrijas galvenais ārsts Kolms Henrijs

“”AstraZeneca” vakcīna ir ļoti laba vakcīna. Es zinu, ka tā ieguvusi sliktu slavu, taču tas viss saistīts ar ļoti nelielu gadījumu skaitu,” norāda Henrijs.

Eiropas Savienībā un Lielbritānijā izmantoti vairāk nekā 35 miljoni “AstraZeneca” vakcīnas devu; saņemtas ziņas par 88 ļoti retiem asins trombu veidošanās gadījumiem.

Merkele sapotēta ar "AstraZeneca"

Līdzīgi kā Īrija, arī vairākas citas valstis izmanto “AstraZeneca” vakcīnu tikai cilvēkiem, kas vecāki par 60 gadiem. Piektdien kļuva zināms, ka ar “AstraZeneca” vakcīnu sapotēta 66 gadus vecā Vācijas kanclere Angela Merkele.

"Esmu priecīga, ka saņēmu pirmo "AstraZeneca" vakcīnas devu. Gribu pateikties visiem, kas iesaistīti vakcinācijas kampaņā, un visiem, kas jau vakcinējušies. Vakcinācija ir svarīga, lai pārvarētu pandēmiju," kancleres teikto citē viņas pārstāvis Štefens Zeiberts.

Situācija ir ļoti cerīga

Īrijas galvenais ārsts Henrijs atzinis, ka saistībā ar Covid-19 situācija Īrijā ir ļoti cerīga. “Tas nav tikai pavasara un vasaras optimisms, to apstiprina arī reāli skaitļi. 14 dienu kumulatīvais inficēšanās rādītājs sarucis no gandrīz 1500 janvārī līdz 162 pašlaik.”

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Henrijs to skaidro ar vakcinācijas programmas panākumiem. “Mums vairs nav infekcijas perēkļu pansionātos, bet janvārī tādi radās pa septiņiem dienā. Janvārī katru nedēļu ar Covid-19 inficējās ap 1000 veselības aprūpes darbinieku, bet pagājušonedēļ reģistrēti 11 šādi gadījumi.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti