Panorāma

Eiropa cīnās ar koronavīrusu

Panorāma

Vilcienos mazāk pasažieru

Francija ievieš stingrākus ierobežojumus

Francija ievieš arvien stingrākus ierobežojumus Covid-19 dēļ

Jau otro nedēļu Francijā liegts pulcēties un bez iemesla pārvietoties. Ielās patrulē kārtībnieki, kuri nopratina cilvēkus un uzrauga, vai tiek ievēroti jaunie noteikumi. Sods par to neievērošanu var pārsniegt simt eiro. No otrdienas, 25. marta, slēgti arī tirgus laukumi, cilvēkiem ļauts sportot tikai vienatnē vienreiz dienā un ne ilgāk par stundu. Pārvietoties aizliegts tālāk par kilometru no dzīvesvietas.

Tik striktus ierobežojumus Francijas valdība nolēmusi ieviest, jo inficēto skaits turpina krasi pieaugt, nu jau sasniedzot aptuveni 20 000.

“Es zinu, ka Francijas sabiedrība vēlas atgriezties normālā dzīvē un ikdienā, bet tas nenotiks rīt. Ierobežojošie, striktie pasākumi jāievēro visiem. Skaidrs, ka tie būs spēkā vēl vairākas nedēļas,” paziņoja Francijas premjerministrs Eduārs Filips.

Izejot no mājām, līdzi jāņem oficiāla atļauja, kuru iespējams atrast Francijas Iekšlietu ministrijas mājaslapā vai uzrakstīt ar roku pēc parauga.

Tajā jānorāda iziešanas iemesls, un šo dokumentu pēc nepieciešamības pārbauda kārtības sargi.

Žurnāliste Vera Jurčenko, kura šobrīd dzīvo Lionā, Latvijas Televīzijai pastāsīja, ka jaunie noteikumi tika ieviesti strauji.

“Lai arī Francijai ir kopīga robeža ar Itāliju, stingrie ierobežojumi tika ieviesti negaidīti. Vēl sestdienā, 14. martā, klubi, bāri, restorāni bija pilni. Svētdienā viss tika slēgts, cilvēkiem aizliedza iziet un pulcēties,” stāstīja Vera Jurčenko.

Viņa skaidroja, ka cilvēki meklē kontaktu ar citiem. Daudzi, piemēram, dodas uz pārtikas veikalu, lai parunātos. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ valdība lēma slēgt pārtikas tirgus, kuri Francijā ir populāri, jo tajos ne tikai iespējams iegādāties vietējo ražotāju produkciju, bet arī pavadīt laiku ar draugiem. Jurčenko atzīst, ka arī viņai pietrūkst klātienes komunikācijas.

“Neteiktu, ka pastāv bailes, bet noteikti ir emocionāls, psiholoģisks diskomforts, jo aizliegts tikties ar draugiem, iziet. Tie, kuri dzīvo vieni, pašlaik atrodas pilnīgā izolācijā,” atzina Jurčenko.  

Sākotnēji, kad tika ieviesti stingrie ierobežojumi, kārtībnieku ielās nebija daudz, bet žurnāliste norādīja, ka tagad pilsētu rūpīgi uzmana. Viņas filmētā video redzams, kā Lionā policija dzenas pakaļ kādam, kurš pārkāpis ierobežojumus.

Ņemot vērā inficēto skaita un nāves gadījumu pieaugumu, Francijas ziemeļrietumos armijas vienības sagatavojušas speciālu slimnīcu. Zem audekla teltīm atrodas vairāki desmiti gultu, respiratoru un citu aprūpei nepieciešamo lietu. Pirmie pacienti ar kara lidmašīnām jau nogādāti jaunizveidotajā slimnīcā.  

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti