Rīta Panorāma

Intervija ar satiksmes ministru (JKP) Tāli Linkaiti

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Lietuvā iekštelpās nebūs jāvalkā sejas maskas

Lietuvā iekštelpās nebūs jāvalkā sejas maskas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Lietuvā no pirmdienas sejas aizsargmaskas vairs nebūs jāvalkā lielākajā daļā publisko iekštelpu. Tomēr šis Covid-19 profilakses pasākums vēl kādu laiku būs obligāts ārstniecības un aprūpes iestādes un sabiedriskajā transportā.

Tomēr, kā norādījis veselības ministrs Arūns Duļķis, maskas joprojām būs ieteicams valkāt vietās, kur vērojama liela drūzmēšanās, nav iespējams nodrošināt labu ventilāciju un ieturēt drošu atstatumu starp cilvēkiem.

Pēc viņa teiktā, lēmums atvieglot prasības attiecībā uz masku valkāšanu pieņemts, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai un mazinoties veselības nozares noslodzei.

Ministra vietniece Aušra Bilotiene-Motiejūniene aicinājusi cilvēkus pašiem izvērtēt riskus un, iespējams, tomēr neatteikties no masku valkāšanas telpās, īpaši pasākumu laikā.

Ministrija norādījusi, ka aptuveni tāda pati masku valkāšanas kārtība jau darbojas Nīderlandē, Lielbritānijā, Beļģijā, Francijā un no 1. aprīļa būs spēkā arī Latvijā.

Masku valkāšana vēl ir obligāta Igaunijā, Grieķijā, Polijā, Slovākijā, Slovēnijā, Austrijā, Spānijā, Itālijā un citās valstīs, tikmēr Dānijā, Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Īrijā un Islandē tā netiek pieprasīta vai atstāta ieteikuma līmenī.

Lietuvā pašlaik sejas aizsargmaskas vai respiratori obligāti jāvalkā gan veikalos, gan pakalpojumu sniegšanas vietās, gan izglītības iestādēs, izņemot sākumskolas klases.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti