Rīta Panorāma

Skype saruna ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Rīta Panorāma

Diena par tīru gaisu! Intervija ar Raivi Dejus

Biosensora tests konstatē Covid-19 trīs minūšu laikā

Taivānā radīts biosensora tests konstatē Covid-19 trīs minūšu laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Taivānā uzņēmumi “Molsentech” un “Spirox” izstrādājuši Covid-19 testu, kas spēj noteikt rezultātu mazāk nekā trīs minūšu laikā. Tiek izmantota mikroshēma jeb precīzāk – biosensors. Šādu testēšanas veidu varētu pielietot, piemēram, lidostās ceļotājiem, kuriem nepieciešams ātrs rezultāts, lai varētu piekļūt “ceļošanas koridoriem” arvien mainīgajā pašizolācijas noteikumu pasaulē.

Taivānas uzņēmums paziņojis, ka ir izstrādājis ātru un precīzu Covid-19 testu, izmantojot elektroniskās mikroshēmas. Firma apgalvo, ka tests spēj noteikt analīžu rezultātu trīs minūšu laikā. Tas ir divu uzņēmumu kopdarbs. Viens – “Molsentech” - ražo čipus, otrs – “Spirox” – izstrādāja testēšanas sistēmu.

Izstrādātāji orientējas uz lidostām un dzelzceļa stacijām, starptautiskajiem ceļotājiem, kuriem nepieciešami ātri rezultāti, lai piekļūtu “ceļošanas koridoriem”, ņemot vērā, ka dažādu valstu karantīnas noteikumi visu laiku mainās.

“Šī čipa lielākā priekšrocība ir iespēja iegūt ļoti precīzu rezultātu trīs minušu laikā. Procedūra ir automatizēta, un varam izvairīties no viltus pozitīviem un viltus negatīviem rezultātiem. Šādi efektīvi un precīzi rezultāti ļaus samazināt karantīnas laiku biznesa ceļotājiem,” stāstīja čipu ražotājfirmas “Molsentech” vadītāja Ču Šidžunga.

Izstrādātāji saka – šāda mikroshēmas jeb precīzāk biosensora tehnoloģija ļaus veikt Covid-19 testu tikpat vienkārši, kā nopirkt burgeri ātrās ēdināšanas ieskrietuvē.

“Šī sistēma darbotos lidostās un dzelzceļa stacijās, kur cilvēkiem jāsteidzas un nepieciešams ātrs tests. To varētu salīdzināt ar “Makdonalda” ātrajām iebrauktuvēm. Cilvēks vienkārši ieies nodot analīžu paraugu, aizpildīs pāris papīrus, un rezultāti jau būs gatavi. Starptautiskajiem ceļotājiem nebūs jāgaida vairākas stundas rezultātu uzzināšanai,” skaidroja testēšanas sistēmas izstrādātājfirmas “Siprox” vadītājs Džeks Čens.

Arī Dienvidkorejā un Amerikas Savienotajās Valstīs pētnieki izskata iespējas izmantot šāda veida mikroshēmas jaunā koronavīrusa ātrai konstatēšanai. Saskaņā ar Taivānas pētnieku komandas teikto, čips jeb biosensors ir pārklāts ar materiālu, kas piesaista un sasaistās ar jaunā koronavīrusa RNS molekulām. Paraugs var būs siekalas vai ņemts no iztriepes. Kad notiek sasaistīšanās, izmainās elektronu plūsma, kas mikroshēmai ļauj konstatēt negatīvu vai pozitīvu rezultātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti