Panorāma

Ārsti nešaubās par iepirkto masku kvalitāti

Panorāma

Testēt, testēt, testēt!

38 dienās izārstējas no Covid-19

Rīdzinieks Mārtiņš 38 dienās izārstējies no Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīdzinieks Mārtiņš Jēkabsons bija pirmais, kurš Latvijas Televīzijai piekrita pastāstīt par saslimšanu ar Covid-19 un slimības gaitu. Tagad, pēc 38 dienām, viņš saņēmis ziņu, ka vīruss beidzot uzvarēts un jau rīt varēs iet uz darbu. Lai arī Mārtiņa slimības gaita nebija smaga, visgrūtākais bijis tikt galā ar neziņu, cik ilgs būs ceļš līdz atveseļošanās brīdim. 

Kad jūs uzzinājāt, ka esat vesels? Un cik reizes gājāt nodot analīzes?

Es slimoju 38 dienas, līdz uzzināju savu dubulto negatīvo analīžu rezultātu. Esmu ļoti laimīgs. Kopā es nodevu analīzes deviņas reizes. Emocijas bija ļoti nepatīkamas, ieguvu negatīvas, tad uzreiz atkal pozitīvas analīzes. Cik ilgi var... Rodas bezspēcības sajūta. No sākuma domāju, ka tās būs divas nedēļas un es būšu brīvs, bet tad pagāja mēnesis, un vēl bija pozitīvas analīzes.

Kā jūs vērtējat savu slimības gaitu - 38 dienas? Tas ir krietni ilgāk kā pēc citām sarežģītām un smagām saslimšanām?

Grūti. No sākuma bija viegli, domāju divas nedēļas papūtīšos mājās. Bet tā nenormālā neziņa, cik ilgi vēl. Šeit tu gaidi, nezinot ko. Man nebija nekādu pazīmju, gribējās iet ārā, bet analīzes parādīja - nē, sēdi un gaidi. Pagājušā nedēļa bija smaga, sāku jau jukt prātā, tā neziņa, kad tikšu laukā, bija smaga. Man pirmajā nedēļā bija tikai neliela temperatūra un viss. Pārējā periodā nebija vispār nekādu pazīmju. Tā kā es tur bieži braucu. Gulbja laboratorija mani pamanīja un piedāvāja iespēju nodot, lai paskatītos, vai man asinīs ir antivielas. Sapratu, ka viņi testē, cik ilgi organismā būs šīs antivielas.

Jūs ar visu slimību piedalāties arī zinātniskā eksperimentā? 

Jā, es visu paspēju. It kā mājās sēžu, bet daudz ko paveicu. 

Kā jums visvairāk pietrūka šajā periodā?

Es aizbraucu uz jūru un skatījos saulrietu. Bija tik skaisti. Es sapratu, ka mēs bieži vien novērtējam to, kas mums ir, tikai tad, kad mēs to pazaudējam. 

Paldies, ka piekritāt atklāt savu stāstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti