Panorāma

Mūziķi "Facebook" sāk "Karantīnas izaicinājumu"

Panorāma

"Swedbank" Zviedrijā saņem 360 miljonu eiro sodu

Mārtiņš ar Covid-19 inficējās Spānijā

Covid-19 slimnieks Mārtiņš: Ja nebūsim piesardzīgi, var kļūt traki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Mārtiņš Jēkabsons uz Barselonu devās komandējumā, bet atgriezās jau saslimis. Viņš ir viens no Covid-19 slimniekiem Latvijā. Ārstējas mājās, ievēro ārsta noteikumus un ir pašizolējies. Neslēpjot savu identitāti, viņš piekrita intervijā atklāt par saslimšanu, tās gaitu un atlabšanu, lai aicinātu cilvēkus būt piesardzīgiem.

Vai jūs pats zināt, kur jūs saslimāt? Un kādi bija tie simptomi?

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Es pieņemu, ka saslimu braucienā uz Spāniju, komandējumā, kurā es biju 9. martā. Es pieņemu, ka ceļojuma laikā vai viesnīcā es saslimu. Mums tur bija tikšanās ar ļoti daudziem Eiropas cilvēkiem, tieši viesnīcā piecas dienas mēs pavadījām kopā. Pirmie simptomi man parādījās jau pēc divām dienām, neliela temperatūra un kakla sāpes. Norijot siekalas, sāpēja kakls. Un, salasoties par to, kas notiek Latvijā un ārkārtas stāvokli, galvas sāpes un temperatūra kļuva lielāka.

Cik augsta jums bija temperatūra?

Man bija ļoti maza: 37, 2 – 37,3. Es jutu, ka man ir silti.

Citas pazīmes?

Ceturtdien bija sajūta, ka uz krūtīm, uz sirds ir uzlikts tāds kā akmens, spiedoša sajūta. Nākamajā dienā, kad bija jābrauc mājās, nesāpēja kakls, nebija temperatūras, bet spiedoša sajūta palika. Labi, ka braucām mēs ar kolēģi kopā. Viņš mani atveda mājās, un tagad stingri ievērojam karantīnu. Sestdien piezvanīju 113, pateicu, ka esmu bijis ārzemēs, ka man ir pazīmes, bija arī temperatūra. Svētdien man bija jāierodas ar auto uz to telti. Nākamajā rītā man zvanīja un pateica, ka esmu tas ''laimīgais veiksminieks'', kuram ir korona.

Nodevu visu informāciju, kur es esmu bijis, ar ko ticies, ko darīju.

Bija iepriecināti, ka es neesmu nekur bijis. Viņi bija ļoti iepriecināti, ka es sēžu mājās, jo Latvijā ar to ir lielas grūtības - noturēt cilvēkus mājās. Tāpēc, cilvēki mīļie, sēdiet mājās, jo, ja visi saslims, nebūs ne vietas, ne cilvēku, kas jūs ārstē. Tas ir ļoti nopietni.

Kā jūs esat apmierināts ar Latvijas mediķu sniegto palīdzību? Vai jums ir kāda specifiska ārstēšana ?

Man pulksten 9 no rīta zvanīja no Slimību profilakses un kontroles centra un teica, ka esmu inficējies. Pēc 10 minūtēm zvanīja ģimenes ārsts, un vēl pēc 15 minūtēm - cits ārsts, kurš interesējās par slimības norisi, atvēra lapu. Varēja just, ka mana ģimenes ārste bija nobijusies un īsti nezināja, ko darīt, jo es esmu viņai pirmais šāds pacients. Ieteica dzert pavisam parastas zāles.

Kāda šobrīd ir jūsu pašsajūta ?

Ir tā, ka ik pa laikam ir spiedošā sajūta uz sirdi un ir temperatūra. Te ir, te nav. Ir ļoti dīvaini. Tad paklepoju, tad ne.

Kā jūs izdzīvojat karantīnas laikā ? 

Man ir paveicies, ka man ir draugi un arī otra pusīte atved un noliek visu pie durvīm. Kad viņi aiziet, tad es paņemu pārtiku. Jau pirmajā dienā, kad es ierados Latvijā, es jau biju izdzinis otro pusīti ārā no mājas un uz darbu negāju.

Iedomājaties, ja es būtu gājis slims, es tad vēl to nezināju. Ja es būtu aizgājis, aplipinātu kolēģi, kurš vēlāk savu tēvu, kurš nomirtu.

Vai tas kolēģis man piedos? Protams, ka nē, ja es sava stulbuma dēļ būtu tā darījis.

Varbūt Latvijā vēl vajadzētu daudz stingrākus ierobežojumus, slēgt kafejnīcas un restorānus?

Man ir aizdomas, ka būs vēl tie stingrākie ierobežojumi, jo viss tikai aug lielumā. Nebūtu problēmu, ja cilvēki paliktu mājās, tad turpinātos mums ikdienas dzīve. Diemžēl tāpat kā Spānijā un Itālijā cilvēki nesēdēja mājās un gāja tusēties. Tāpēc tagad ir karantīna pilnīgi visiem.  

Es lidmašīnā sēdēju blakus krievu tautības cilvēkiem, Latvijas krieviem, kuri dzīvoja citā informatīvajā pasaulē, ka tas viss ir nieks, un teica, ka turpinās ceļot tālāk. Viņi par šo neko nezināja, viņiem bija krievu izdomājums, ka šī ir tikai Eiropas slimība.

Jābūt kopējam kanālam, kur visiem paziņot vienotu informāciju.

Ārstu prognozes ir tādas, ka prognožu nav, jo katram ir cita imūnsistēma. Katrs ārsts iesaka zāles, kuras uzskata par labākām. Nav vienas tādas pretkorona zāles. Man teica, ja kļūst sliktāk, tad jāzvana uz 113.

Paldies par sarunu, ka jūs nenobijāties un piekritāt atklāti pastāstīt.

Tas nav nekas traks, bet, ja mēs neievērosim piesardzību, tas var kļūt traki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti