Panorāma

Ādažu vidusskolas skolēni saņem planšetdatorus

Panorāma

Kā pagājusi pirmā attālināto mācību nedēļa?

Mājās mācās arī Apvienotajā Karalistē

Arī tautiešu bērni Lielbritānijā mācās mājās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

"No pusdeviņiem rītā līdz pusdivpadsmitiem naktī mācījos 3. un 6. klasē. Tas nav normāli!" Tā sociālajos tīklos žēlojas kāda māmiņa. Apvienotajā Karalistē skolas nestrādā, tādēļ vecāku pienākums ir palīdzēt bērniem mācīties, un, kaut arī brīžiem ir puņķi un asaras, tomēr daudzi atzīst, ka šis laiks visai ģimenei kopā ir ārkārtīgi vērtīgs.

Četru bērnu tētis Uldis Balodis ikdienā brauc ar smago auto, izvadājot grīdas segumus pa veikaliem, bet brīvajā laikā vada tiešraides sarunas sociālajā medijā "Facebook". Viņam ir visai nepierasti atrasties mājās dienas vidū, taču piespiedu atvaļinājumu var izmantot arī lietderīgi.

"Cenšamies uzrakt kaut ko, pārstādīt kādu rabarberu stādu, iekopt dārziņu tā, lai pašiem patīkami atrasties šīs trīs nedēļas. Cerams, ka tikai trīs nedēļas, ārā, šeit, svaigā gaisā, nevis sēdēt iekšā.  Var apdarīt dārza darbus, var mājas darbus apdarīt, var arī palīdzēt sievai tikt ar bērniem galā, kas arī tagad mājās sēž. Līdz ar to nav par ko satraukties, viss ir skaisti," atzina Uldis Balodis.

Jaunākajam Džošaru ģimenes loceklim vēl nav gadiņš, taču divi vecākie bērni jau iet skolā.

Skolotāji ir iedevuši dažādus uzdevumus un idejas, ko darīt mājās, visi kopā arī daudz lasa.

"Mēs ejam gan ar bērniem, gan ar suni ārā, jo svaigs gaiss, tas ir ļoti, ļoti nepieciešams. Gan izkustēties, gan izskraidīties. Arī sunim mums ir jāiet ārā. Bērniem pietrūkst skolas draugu, bērnu, ar kuriem spēlēties, tāpēc mēs veicam daudz videozvanu. Gan ar klasesbiedriem, gan ar vecvecākiem, gan ar draugiem," sacīja trīs bēnu māmiņa Elīna Leja-Džošare.

Mājmācībā nākas mācīt to, ko paši vecāki nepārzina, tādēļ četru bērnu māmiņa Guna Kārkla nupat izveidojusi vecāku grupu "Mācam bērnus UK" sociālajā medijā "Facebook", kur latviešu māmiņas var jautāt viena otrai padomu un dalīties pieredzē.

"Daudzi vecāki nesaprot tos uzdevumus vai arī viņiem nav valoda tik laba, lai varētu palīdzēt bērniem tikt galā, un tad es izlēmu, ka būtu ļoti jauki, ja mēs varētu atbalstīt viens otru, un izveidoju tādu mazu "Facebook" grupu, kur māca bērnus mājās. Pievienoties var ikviens un uzdot savus jautājumus," stāstīja Guna Kārkla.

Aprīļa beigās Gunu varēs apsveikt ar ģimenes pieaugumu. "Mums ir ļoti interesanta grūtnieču aprūpe tagad, tas viss notiek pa telefonu. Vecmāte zvana uz mājām un visu iespējamo izrunā pa telefonu. Jāiet uz doktorātu ir tikai, lai veiktu tādas pārbaudes kā analīzes noņemtu, paklausītos sirds tonīšus un izmērītu asinsspiedienu. Tas burtiski aizņem piecas minūtes."

Guna gan ir nedaudz noraizējusies par to, kā ģimene tiks galā tad, kad pasaulē ieradīsies mazais brālītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti