Sadaļas Sadaļas

Notiks ziņģētāju un stāstnieku vakars «Mūsu ziņģei – 18»

Viļānu kultūras namā 15. februārī gaidāms XVIII ziņģētāju un stāstnieku vakars. Šogad pasākuma tēma ir “Mūsu ziņģei – 18”, medijus informē organizatori.

Pasākumā katru gadu ierodas ap 200 dalībnieku, popularizējot mūsdienu folkloru kā sabiedrības kultūras sastāvdaļu, veicinot tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamības procesu, kā arī nodrošinot izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu starp ziņģētājiem un stāstniekiem.

Vakara gaitā dalībnieki izdzied no paaudzes paaudzē mantotās ziņģes un izstāsta nopietnus un  smieklīgus notikumus no dzīves. Katru gadu ir izvēlēta konkrēta tēma, jubilejas gadā tā ir “Mūsu ziņģei – 18”, kas muzikantiem un stāstniekiem ir pavērusi plašu tematisko loku.

Pasākuma laikā dalībnieki vērtēs viens otru, nosakot gada labāko ziņģētāju, tāpat vērtēšanā iesaistīties aicināti arī skatītāji, nosakot savus favorītus. Gaidāmas arī organizatoru un atbalstītāju simpātiju balvas.

Katru gadu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ziņģētāji ciemojas viens pie otra, piesaistot aizvien jaunus interesentus un daloties pieredzē gan starp Latvijas novadu, gan ārvalstu ziņģētājiem un stāstniekiem.

Festivāls sekmē ziņģu un stāstāmās folkloras aktualitāti mūsdienu kultūras dzīvē, veicina tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamību, nodrošinot izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu.

Ziņģētāju vidū šogad muzikanti un kolektīvi no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes: tautas muzikants Voldemārs Džigurs (Balvi), Salnavas kapela (Kārsavas novads), Salnavas kapela “Sābri” (Kārsavas novads), Zvirgzdenes lauku kapela (Ciblas novads), folkloras kopa “Viļōnīši” (Viļāni), krievu dziesmu vokālais ansamblis “Sudaruški” (Viļāni), Izvaltas apvienotais sieviešu un vīru ansamblis (Krāslavas novads), Šķeltovas vokālais ansamblis “Kombinācija” (Aglonas novads), Murmastienes folkloras kopa (Varakļānu novads), Barkavas folkloras kopa “Madava” (Madonas novads), Kalsnavas folkloras kopa “Vesetnieki” (Madonas novads), folkloras kopa “Krauklēnieši” (Cesvaine), Sēļu pagasta folkloras kopa “Sēlene” (Mazsalacas novads), tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti” (Mazsalacas novads), kapela “Aizezeres muzikanti” (Kokneses novads), folkloras un ziņģu kopa “Avots” (Tukums), Laucienes folkloras kopa “Trejteka” (Talsu novads), ziņģētāju pulkam pievienosies arī stāstniece Vilhelmīne Jakimova no Preiļiem.

Pirmo reizi ziņģētāju vakars notika 2003. gadā Madonas rajona Barkavā. Jau vairākus gadus ziņģes un stāsti izskan Viļānos. Pagājušajā gadā Ziņģētāju un stāstnieku festivāla tēma bija “Muižiņ, mana muižiņa, āriskā vietiņā”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt