Kultūra / Kino, foto un TV
Filmas «Homo novus» kostīmus dāvinās Kino muzejam
Ar Simtgades filmas “Homo novus” kostīmu dāvinājumu 30. janvārī tiks atklāts Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Rīgas Kino muzeja jaunais kino kostīmu skapis Muzeju krātuvē, medijus informē muzeja pārstāvji.
Atklāta cilvēka identitātei veltīta fotoizstāde «Nezināmais. Mainīgais»
Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems” no 23. janvāra aplūkojama cilvēka identitātei veltīta izstāde “Nezināmais. Mainīgais”. Tas ir četru jaunu fotomākslinieču kopprojekts, kura pirmsākumi meklējami pirms pieciem gadiem. Šajā laikā darbu tematika un uzdotie jautājumi nav zaudējuši aktualitāti, tāpēc nolemts tos papildināt un izlikt publiskai apskatei vienā no Rīgas apkaimēm – Iļģuciemā.
Publiskots režisora Matīsa Kažas dokumentālās filmas «Klejotāji» treileris
Režisors Matīss Kaža janvārī pabeidzis darbu pie savas jaunākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas “Klejotāji”, un filmas pirmizrādes gaidīšanu ievada treilera publicēšana. Filmas pirmizrāde gaidāma 5. martā, uzreiz pēc tam tā būs skatāma kinoteātros un īpašajos seansos visā Latvijā, medijus informē filmas pārstāvji.
Latvijas Televīzija izsludina jauniešu seriāla ideju konkursu
Latvijas Televīzija (LTV) izsludina ideju konkursu, kura rezultātā jātop apjomīgam un izaicinošam projektam – seriālam par jauniešiem jauniešu auditorijai. Konkursa mērķis ir atrast ne vien pašu ideju, bet arī radošo komandu, kas spēj izveidot kvalitatīvu saturu jauniešiem, turpinot veiksmīgo “16+” platformas attīstību.
Kino burvim, režisoram Federiko Fellīni – 100
Burvis. Tā joprojām Itālijas kino un mākslas aprindās dēvē 20. janvāra jubilāru – leģendāro režisoru Federiko Fellīni. Viņš piedzima Itālijas pilsētā Rimini tieši pirms 100 gadiem, un viņam bija lemts kļūt par vienu no 20. gadsimta izcilākajiem kino meistariem. Viņa slavenākā un arī skandalozākā filma ir “La Dolce Vita” jeb “Saldā dzīve”. Tieši pēc šīs filmas pasaule iepazina aktieri Marčello Mastrojāni un, atbilstoši filmas varoņa uzvārdam, bulvārpreses fotogrāfus sāka dēvēt par “paparaci”.
Rīgas Kino muzeju papildina Latvijas dokumentālajam kino veltīta sadaļa
Būtisks jaunums Rīgas Kino muzejā – pastāvīgā ekspozīcija „Aizekrānija” nesen papildināta ar ļoti svarīgu sadaļu, veltītu Latvijas dokumentālajam kino. Izstādē var iepazīt gan dokumentālo filmu, gan kino hroniku tapšanu. Taču izstāde nav veidota kā vēsturisks atskats, tā vairāk pievēršas procesam, dažādiem dokumentālā kino stiliem un personībām.
Talsos skatāma fotogrāfa Ulda Balgas izstāde «Kniedes»
Līdz mēneša beigām Talsu galvenajā bibliotēkā skatāma fotogrāfa un Latvijā zināma ugunsskulptūru meistara Ulda Balgas izstāde "Kniedes". Fotogrāfa iedvesmas avots ir metāla kniedes, kas fotografētas Venēcijas mākslas biennāles laikā, kuru regulāri apmeklē arī Uldis Balga. Vienlaikus ar šo radošo veikumu Talsu Tautas namā apskatāma arī viņa vadītā Talsu fotokluba izstāde "Inspirācija".
Tallinas ielas kvartālā apskatāma fotoizstāde «Starp robežām»
Tallinas ielas kvartālā 17. janvārī atklāta jaunās fotogrāfes no Čehijas Elizabetes Haustas darbu izstāde. Tajā aplūkojamas fotogrāfijas, kas tapušas dažādās cilvēka pamestās vietās, nedaudz apokaliptiskas, noslēpumaini baisas, uzņemtas iestudētā dokumentālā stilā. Izstādes nosaukums – “Starp robežām”.
LTV būs skatāmi Latgales atbrīvošanas simtgades pasākumi un dokumentālā filma
Ar lielu poļu spēku atbalstu Latvijas karaspēkam pirms 100 gadiem cīņās par Latgales atbrīvošanu izdevās pārvarēt padomju armijas pretspēku. Tam par godu tapusi dokumentāla filma, bet otrdien, 21. janvārī, Rēzeknē notiks Neatkarības kara simtgades pasākumi, un tos tiešraidē varēs vērot sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un LTV1 Ziņu speciālizlaidumā.
Jaunākie
Interesanti