Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Vientulība, neiederēšanās un milzīgs talants. Top dokumentālā filma par mākslinieci Birutu Delli
Māksliniece, kas sevi visu bez atlikuma atdod mākslai, – tā režisors Andrejs Verhoustinskis raksturo gleznotāju Birutu Delli. Drīzumā pirmizrādi piedzīvos viņa veidotā dokumentālā filma "Delle", kas būs stāsts par Birutas Delles mākslu, personību un dzīvi. Viņai nācies piedzīvot ļoti daudz traģisku notikumu saistībā ar vistuvākajiem cilvēkiem, tomēr viņa spītīgi un neatlaidīgi turpinājusi gleznot un dara to joprojām.
Sarkanais paklājs un Covid-19 testi. Reportāža no 72. Berlīnes kinofestivāla
10. februārī pulksten 19.30 pēc Vācijas laika klātienē tika atklāts 72. starptautiskais Berlīnes kinofestivāls. Pēc tam, kad jau bija apstiprinātas akreditācijas, rezervētas viesnīcas un pasūtītas aviobiļetes, drošības apsvērumu dēļ tika mainīti festivāla nosacījumi. Lietišķā daļa – kino tirgus – notiks tikai tiešsaistē, savukārt mediji ļoti gaidīti klātienē, kaut arī 11 dienu vietā tas ārzemju viesiem tiks atļauts tikai sešas dienas, pēc tam filmu seansus piedāvājot tikai Berlīnes publikai. Visiem, uzrādot trīs vakcīnu sertifikātu, pirms ļauts pārkāpt festivāla pils vai preses centra slieksni, papildus katru dienu jāveic Covid tests. Bet šīs neērtības ir tā vērtas – filmu programma sola jaunas un izcilas Eiropas filmas. 
Tiešsaistē skatāma aktrises Elzas Radziņas 105. jubilejas filmu izlase
Šāgada 10. februārī 105 gadi aprit izcilajai aktrisei Elzai Radziņai (1917–2005), kura Latvijas kultūras vēsturē ieņem nozīmīgu vietu arī ar spēcīgām kinolomām, un Nacionālā kino centra portāls filmas.lv piedāvā noskatīties aktrises nozīmīgāko filmu kolekciju – gan digitalizētas un restaurētas klasiskās filmas (1966–1990) sadarbībā ar Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu, gan aktrises pēdējo kinolomu, kas tapusi jau 21. gadsimtā.
Berlīne gatavojas starptautiskajam kinofestivālam
10. februārī Vācijas galvaspilsētā Berlīnē sāksies ikgadējais starptautiskais kinofestivāls. Tas nebūs tik vērienīgs kā pirms Covid-19 pandēmijas, un dalībniekiem un viesiem jāievēro stingri profilakses pasākumi.
«Uz neredzīti, Brasa!» – Ivara Zviedra jaunā filma stāsta par dzīvi cietumā
Dzīves un cilvēku visdažādākās šķautnes savās dokumentālajās filmās turpina pētīt režisors Ivars Zviedris. Drīzumā gaidāma pirmizrāde filmai "Uz neredzīti, Brasa!", kas ir stāsts par mūsdienu cietuma vidi, kas norit uz Brasas cietuma slēgšanas fona. Filmu veidojot, režisors divus mēnešus katru dienu pavadījis Brasas cietumā, ticies ar ieslodzītajiem, iemācījies runāt viņiem raksturīgā valodā un paraudzīties uz dzīvi no viņu skatupunkta.
Filmu producenti: Sešu miljonu eiro atbalsts būs labs grūdiens Latvijas kino pēc kovida krīzes
Latvijas filmu industrijai piešķirti 6 miljoni eiro jaunu pilnmetrāžas filmu un seriālu izveidei, lai nozarē strādājošie vieglāk varētu pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisītās negatīvās sekas. Lauvas tiesa no finansējuma apjoma jeb 5,1 miljona eiro ir Eiropas fonda (REACT–EU) finansējums, bet nepilns miljons ir no valsts budžeta. Par šo naudu būs iespējams uzņemt sešas līdz astoņas jaunas Latvijas pilnmetrāžas filmas un seriālus.
Festivālā «Artdocfest/Riga» pirmizrādi piedzīvos Ievas Ozoliņas un Elitas Kļaviņas dokumentālās filmas
No 3. līdz 8. martam Rīgā notiks 2. starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga", kurā skatītājiem divās konkursa programmās "Baltijas fokuss" un "Artdocfest", kā arī ārpuskonkursa programmā būs iespēja baudīt 28 dokumentālās filmas no 14 valstīm. Festivālā notiks režisores Ievas Ozoliņas dokumentālās filmas "Mana māte valsts" un režisores Elitas Kļaviņas filmas "Iļģuciema māsas" pirmizrādes, informēja rīkotāji.
Pērn kinoteātros visvairāk apmeklētās Latvijas filmas – «Emīlija. Latvijas preses karaliene» un «Tizlenes»
Aizvadītajā gadā kinoteātros visvairāk apmeklēta filma par Džeimsu Bondu "Nav laiks mirt", savukārt no Latvijas filmām desmitniekā iekļuvusi daudzsēriju filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" un pusaudžu komēdija "Tizlenes". 2021. gada filmu izrādīšanas dati liecina – lai gan kopējo situāciju un absolūtos apmeklējuma skaitļus radikāli ietekmējusi pandēmija, tomēr skatītāju interese par Latvijas filmām nav būtiski mazinājusies, informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāvji.
Piešķir 6 miljonus eiro vismaz sešu pilnmetrāžas filmu uzņemšanai
Valdība lēmusi Latvijas filmu industrijai piešķirt 5,1 miljonu eiro "REACT–EU" finansējuma un 0,9 miljonu eiro valsts budžeta līdzekļu, lai nozarē strādājošie vieglāk varētu pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisītās negatīvās sekas. Par iegūtajiem 6 miljoniem eiro būs iespējams uzņemt 6–8 jaunas Latvijas pilnmetrāžas filmas un seriālus, informēja Kultūras ministrijā (KM).
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt