Kultūra / Kino, foto un TV
Pētnieks: Kopā ar stāstiem Intas Rukas fotogrāfijās cilvēks iegūst dvēseli
Mūkusalas mākslas salonā skatāma Intas Rukas personālizstāde "Zem tām pašām debesīm”. Fotoportretos atainoti Balvu apkaimes ļaudis. 9. oktobrī tur notika Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieka Mārtiņa Kaprāna lekcija „Zem citām debesīm: biogrāfiskie vēstījumi un sociālās pārmaiņas Intas Rukas fotoportretos”. Intai Rukai izdevies notvert pārmaiņu viļņus - tā par jaunāko fotogrāfes personālizstādi saka pētnieks Mārtiņš Kaprāns.
Jaunsardze kā mūsdienu iniciācijas rituāls - Evitas Gozes izstādē «Sardzē»
No 18. oktobra līdz 27. novembrim ISSP galerijā būs skatāma latviešu mākslinieces Evitas Gozes personālizstāde “Sardzē”. Tās pamatā ir piecu gadu garumā tapusi fotogrāfiju sērija, kurā autore caur Jaunsardzes kustības vērojumiem pievēršas pieaugšanas un vīrišķības tēmām, paziņojumā medijiem informē ISSP galerijas pārstāvji.
«Nekas mūs neapturēs» pirmizrāde – veidotāju un skatītāju pirmie iespaidi
Galvenais, lai cilvēki sāktu diskutēt, – tā 9. oktobrī pēc kaisles drāmas “Nekas mūs neapturēs” Rīgas pirmizrādes "Kultūras ziņām" teica filmas režisors, scenārists un arī viens no mūzikas autoriem Andris Gauja. Viņš arī atzina, ka ir gatavs bargai kritikai. Par to, ka skatītāju atsauksmes būs krasi atšķirīgas, liecināja jau pirmizrādes skatītāji. Viņu vērtējums bija, sākot ar “viena no labākajām šī gada filmām Latvijā” līdz “mani neuzrunāja”.
Berlīnē ar Latvijas kino atzīmē Baltijas ceļa un Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienu
Berlīnē oktobrī tiek rīkots Baltijas ceļa un Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienai veltīts filmu cikls “Vai viegli būt jaunam? Latvijas jaunatne un Trešā atmoda”, kura ietvaros tiks demonstrētas vairākas zelta klasikai pieskaitāmas filmas, kā arī viens pēdējos gados veidots kinodarbs, paziņojumā medijiem informē Latvijas vēstniecība Vācijā.
FOTO: Brāļi Ābeles sāk jaunākās spēlfilmas «Nemierīgie prāti» filmēšanu
Liepājā, Rīgā un Jūrmalā ir sākusies brāļu Ābeļu pilnmetrāžas spēlfilmas “Nemierīgie prāti” (“Troubled Minds”) uzņemšana — pirmajā filmēšanas posmā piedalās gan Karostas cietoksnis, gan arī tādas lokācijas kā “Liepājas dzintars”, boksa klubs, industriālas rūpnīcas, izšķaidīts kazino un pat cara laiku kuģu remontdarbnīca, paziņojumā medijiem informē kinoprojekta “Spektrs” komanda.
Vēl līdz 10. oktobrim var pieteikties festivāla 2ANNAS filmu konkursam
Līdz ceturtdienai, 10. oktobrim, gan pieredzējušiem kino veidotājiem, gan jauniem režisoriem vēl ir iespēja pieteikt savus darbus 24. Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS trīs īsfilmu konkursa programmām. Līdz šim 2ANNAS konkursam jau ir pieteiktas aptuveni 2300 filmas no pieciem kontinentiem, tostarp aptuveni 100 filmas no Baltijas valstīm, paziņojumā medijiem informē organizatori.
«Dvēseļu puteņa» pirmizrāde notiks visās 14 «Kino Citadele» zālēs
Filma “Dvēseļu putenis” pirmizrādi piedzīvos 8. novembrī. Pirmizrādes norises vieta Rīgā – kinoteātris “Kino Citadele” – tiks pilnībā atvēlēta jaunajai filmai: 14 zālēs visu vakaru tiks demonstrēta tikai vērienīgā kara drāma, uzņemot 3000 skatītāju. Vienlaikus ar pirmizrādi Rīgā filmu plaši sāks rādīt arī Latvijas kinoteātros, paziņojumā medijiem informē organizatori.
«Kinomāna slimības vēsture» - kino pētnieka Viktora Freiberga daļēji fiktīva dienasgrāmata
Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros 20. oktobrī kinoteātra "Splendid Palace" telpās esošajā "Cafe Film Noir" tiks svinīgi atvērta izdevniecībā “Aminori” izdota grāmata – kino pētnieka Viktora Freiberga ļoti personiskais stāsts “Kinomāna slimības vēsture”. Šogad Viktors Freibergs ir arī vieskurators Riga IFF programmā – viņš izvēlējies filmas programmai “In Techno Veritas”, paziņojumā medijiem informē Riga IFF organizatori. 
Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par brāļiem Žagariem
16. oktobrī  koncertzālē “Cēsis” un 18. oktobrī LTV1 ēterā pirmizrādi piedzīvos Latvijas Televīzijas jaunākā dokumentālā filma “Žagari”. Scenārija autores Henrietas Verhoustinskas un režisores Zitas Kaminskas kopdarba ass ir abu brāļu - Andreja un Jura Žagaru - savstarpējā mīlestība un teju neticamā atšķirīgo personību saskaņa, paziņojumā medijiem informē Latvijas Televīzija.
Ar valsts atbalstu taps trīs nacionālo identitāti stiprinošas filmas
Neiespējams mīlasstāsts starp cilvēkiem abās Dzelzs priekškara pusēs, Barikāžu laiks režisora Viestura Kairiša acīm un Latvijā dzīvojošo krievu portretējums vienas ģimenes ietvaros trīs paaudzēs – tie ir trīs filmu projekti, kuri guvuši atbalstu Nacionālā kino centra (NKC) konkursā. Kopumā tika izvērtēti 11 filmu projekti un žūrija vadījusies pēc projektu kvalitātes un tā, lai stāsti būtu saistoši skatītājiem.
Oktobrī gaidāmas vairākas starptautiski novērtētu Latvijas filmu pirmizrādes
Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF), kas norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim, nacionālās pirmizrādes piedzīvos vairākas Latvijas filmas, kuras jau atzinīgi novērtētas citos starptautiskos kinofestivālos, tostarp Karlovi Varu galvenās balvas ieguvēja – filma “Nemirstīgie”, arī Lailas Pakalniņas melnbaltā “Karote”, paziņojumā medijiem informē festivāla pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti