Kultūra / Kino, foto un TV
Izziņo «Lielā Kristapa» programmu un starptautisko žūriju
Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" festivāls šogad norisināsies no 7. līdz 12. novembrim, piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī "Splendid Palace" vienkopus noskatīties nominētās filmas, studentu konkursa filmas, ārpuskonkursa pirmizrādes, kā arī piedalīties radošās darbnīcās, diskusijās, apmeklēt seminārus un svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 12. novembrī, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Galvenā tēma ir Putins. Saruna ar «ArtDocFest/Riga» žūrijas pārstāvi, žurnālisti Žannu Ņemcovu
Rīgas Starptautiskais kino festivāls un tā dokumentālā kino konkurss “ArtDocFest/Riga” noslēdzās 27. oktobrī. Konkursā tika izrādīta 21 filma. Uzvaras laurus plūca Igaunijas un Latvijas kopražojumā tapušais režisores Ksenijas Ohapkinas darbs “Nemirstīgie”. Konkurss bija piesātināts laiks dokumentālā kino cienītājiem un tā žūrijai, kuras sastāvā šogad bija arī žurnāliste Žanna Ņemcova. Kaut arī žūrijas darba grafiks patiešām ir saspringts, Ņemcova izbrīvēja laiku nelielai sarunai ar LTV “Kultūras ziņām”, lai pastāstītu par dokumentālo kino, tajā vēstītajām tēmām un viņas uzskatiem par mūsdienu sociālpolitisko klimatu Krievijā.
Rīgā uzstāsies Krievijas pianists – virtuozs Staņislavs Solovjovs
Reformātu baznīcā 30. novembrī notiks starptautisko konkursu laureāta, populārā Sanktpēterburgas pianista Staņislava Solovjova solokoncerts “Sapņi par romantiku”. Programmā Francis Šūberts, Roberts Šūmanis, Ferencs Lists, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Džeina Fonda BAFTA balvu saņem neklātienē, jo aizturēta par dalību protestā
Slavenajai aktrisei, rakstniecei un politiskajai aktīvistei Džeinai Fondai (Jane Fonda) piešķirta prestižā BAFTA kino balva, ko pasniedz Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmija par īpaši izciliem sasniegumiem kino nozarē. Tomēr māksliniece to nevarēja saņemt klātienē, jo ir aizturēta par piedalīšanos vides aktīvistu akcijās.
«Riga IFF» galveno balvu saņēmusi lietuviešu vēsturiskā drāma «Nova Lituania»
Ar šī gada konkursu uzvarētāju apbalvošanas ceremoniju noslēdzies sestais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RigaIFF), kas pulcēja līdz šim lielāko apmeklētāju skaitu. Festivāla pilnmetrāžas filmu konkursa galveno balvu par vizuāli izsmalcināto vēsturisko drāmu "Nova Lituania" saņēma lietuviešu režisors Karolis Kaupinis, informē festivāla rīkotāji
Pakalniņa: Kino ne vienmēr ir jāsaprot, tam ir jāļaujas
"Kino ne vienmēr vajag saprast. Kino vajag ļauties,” saka kinorežisore Laila Pakalniņa. Viņas jaunākā dokumentālā filma "Karote” iekļauta Rīgas Starptautiskā kino festivāla konkursa programmā un režisorei raksturīgajā kino valodā seko... plastmasas karotes dzimšanai - no naftas ieguves līdz pat nonākšanai uz bērnu ballītes galda, kur to izmet jau pēc pāris minūšu lietošanas. Izbraukājusi naftas platformas un plastmasas ražošanas rūpnīcas dažādās pasaules valstīs, Pakalniņa secina: dzīvojam uz pulvermucas tiešā un pārnestā nozīmē.
Ogres foto klubs svin 50 gadu jubileju, aicinot uz izstādi un semināru
26. oktobrī Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklās Ogres foto kluba 50 gadu jubilejas izstādi „(Pār)maiņas”. Jubilejas izstādē būs skatāmi kluba vadītāju – Ziedoņa Krūmiņa, Egona Spura, Aleksandra Zobena, Raimo Lielbrieža, Vitauta Mihalovska un citu biedru senāk tapušie darbi. Savu veikumu rādīs arī kluba šī laika fotogrāfi.
Vairākos kinoteātros Rīgā būs skatāma godalgotā filma «Nemirstīgie»
Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā iekļautā režisores Ksenijas Ohapkinas godalgotā filma “Nemirstīgie” 23. oktobrī piedzīvojusi Latvijas pirmizrādi. No 28. oktobra tā būs skatāma vairākos kinoteātros Rīgā – tai skaitā 4. novembrī kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē.
Staļina mantojums. Saruna ar kinorežisoru Sergeju Lozņicu  
Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros no 17. līdz 27. oktobrim norit arī dokumentālo filmu konkurss “ArtDocFest”. Viena no šogad programmā iekļautajām filmām ir Kannu kinofestivāla laureāta ukraiņu režisora Sergeja Lozņicas “Valsts bēru ceremonija”. Tā veidota no arhīva materiāliem, kuros iemūžinātas Padomju Savienības Komunistiskās Partijas (Centrālās Komitejas (PSKP CK) ģenerālsekretāra Josifa Staļina bēres 1953. gada 9. martā. Par šo notikumu, filmu un staļinisma atskaņām mūsdienās LSM.lv saruna ar Sergeju Lozņicu.
«Dvēseļu puteņa» veidotāji iepazīstina ar filmas galvenajiem varoņiem
Tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām šī gada 8. novembrī uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis”, ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu, paziņojumā medijiem informē veidotāji un piedāvā iepazīt filmas galvenos varoņus.
«Riga IFF» tehnoloģiju maratonā uzvar risinājums, kas palīdz bērniem ar autismu
Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF) aizvadīta virtuālajai realitātei (VR) veltītā programma “Riga IFF Goes VR”. Tajā notika gan starptautisku ekspertu lekciju cikls, gan diennakti ilgs tehnoloģiju maratons – “Magnetic Latvia Hakatons". Hakatonā uzvarēja komanda, kura strādāja pie Latvijas Autisma apvienības uzdevuma, kas ļautu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem mazināt stresu, iepazīstot jaunu vidi virtuālajā realitātē, paziņojumā medijiem informē festivāla pārstāvji. 
Jaunākie
Interesanti