Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Viss bija viens liels eksperiments! Edgars Kaupers stāsta par savu pirmo pieredzi kino režijā
"Man interese par audiovizuālās mākslas studijām bija jau tad, kad absolvēju vidusskolu, bet dzīve iegriezās tik ātri, ka tam nesanāca laika," stāsta Edgars Kaupers, kurš līdz šim bija pazīstams kā grupas "Carnival Youth" mūziķis, bet nu iemēģina sevi kino laukā. 31. martā pulksten 22.30 Latvijas Televīzijas kanālā LTV7 ar viņa režisēto īsfilmu "Veiksme ir ar mums" aizsāksies jauno režisoru filmu cikls. Edgars Kaupers par debiju režisora lomā teic, ka – līdzīgi kā citās radošās nozarēs – sākums ir šaušana tumsā.
«Oskaru» ceremonijā triumfē filma «CODA»
ASV Kinoakadēmija par aizvadītā gada labāko filmu atzina komēdijdrāmu "CODA", bet par labāko režiju ar "Oskaru" tika apbalvota Džeina Kempione (Jane Campion) par filmu "The Power of The Dog".
Latvijas filmu nozare apkopo darba piedāvājumus Ukrainas kinematogrāfistiem
Lai praktiski palīdzētu Ukrainas bēgļiem sakārtot pagaidu dzīvi Latvijā un ātri atrast darbu savā profesijā, Nacionālais kino centrs (NKP) apkopo filmu nozarē iespējamās darbavietas un īslaicīga darba piedāvājumus. Jau atsaukušās vairākas lielākās filmu studijas, darba iespēju apzināšana turpinās, informēja NKC pārstāvji.
Vārda brīvībai veselīgas robežas nav. Diskutē filmas «Emīlija. Latvijas preses karaliene» režisori
Filma par Emīliju Benjamiņu šogad, no februāra, ir ieguvusi jaunu, tagadnes kontekstu ne tikai par sievietes lomu sabiedrībā un preses brīvību, bet arī kara un okupācijas draudu izraisītu emigrāciju. "Ir vajadzīgas kaut kādas kataklizmas, globālas, vēsturiskas katastrofas, piemēram, karš Ukrainā šobrīd, lai mūsos pamostos daudz lielāka atbildība pret savu valsti," uzsver viens no daudzsēriju mākslas filmas "Emīlija. Preses karaliene" režisoriem Dāvis Sīmanis. Diskusijā "Emīlijas Benjamiņas laikmets" piedalās režisori Kristīne Želve, Andis Mizišs un Dāvis Sīmanis.
Rīgas Starptautiskais kino festivāls izsludina pieteikšanos filmu konkursiem
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas norisināsies no 2022. gada 13. līdz 23. oktobrim, aicina filmu veidotājus sešos konkursos pieteikt savus darbus, kas veidoti pilnmetrāžas, īsmetrāžas, bērnu un mūzikas audiovizuālajos formātos. Kā informēja festivāla rīkotāji, Riga IFF piedāvā vienu mēnesi, līdz 22. aprīlim, iesniegt filmas bez pieteikuma maksas.
Kā Streičs uzņēma filmu «Teātris»?
Rīgas Kinostudijas veidotā mākslas filma "Teātris" televīzijas ekrānos parādījās 1978. gadā. Ideja ekranizēt britu rakstnieka Somerseta Moema romānu radusies režisorei Virdžīnijai Lejiņai, kura  par to ieminējusies kinostudijas redaktorei Irinai Čerevičņikai. Vijai Artmanei tuvojās 50 gadu jubileja un likās, ka ģeniālās aktrises – Džūlijas Lambertes – loma būtu lielisks veids, kā to atzīmēt.
VIDEO: Emīlijas Benjamiņas laikmets. Saruna ar filmas «Emīlija. Latvijas preses karaliene» režisoriem
18. martā pulksten 19.00 sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un Latvijas Televīzijas (LTV) sociālajos tīklos būs skatāma tiešsaistes diskusija "Emīlijas Benjamiņas laikmets", kurā piedalīsies daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" režisori Andis Mizišs, Kristīne Želve un Dāvis Sīmanis. Sarunu vadīs kino režisore un LTV Kultūras ziņu vadītāja Adriāna Roze.
Gaidot filmu «Emīlija. Latvijas preses karaliene» LTV ēterā, tiešsaistē notiks diskusija ar filmas režisoriem
18. martā pulksten 19.00 sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un Latvijas Televīzijas (LTV) sociālajos tīklos būs skatāma tiešsaistes diskusija "Emīlijas Benjamiņas laikmets", kurā piedalīsies daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" režisori Andis Mizišs, Kristīne Želve un Dāvis Sīmanis. Sarunu vadīs kino režisore un LTV Kultūras ziņu vadītāja Adriāna Roze.
Svarīgākais šobrīd