Kultūra / Kino, foto un TV
Pianists Andrejs Osokins un LNSO pirmatskaņos Jura Karlsona simfoniju
Koncertā "LNSO un Andrejs Osokins" ar savu klavierspēli klausītājus priecēs pianists Andrejs Osokins, kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) pirmatskaņojot īpaši viņam sarakstīto latviešu komponista Jura Karlsona “Otro simfoniju orķestrim un klavierēm”. Koncerta apmeklētāji piektdien, 25. oktobrī, Lielajā ģildē dzirdēs arī Romualda Grīnblata "Sesto simfoniju", Pētera Čaikovska fantāziju orķestrim "Frančeska no Rimini” un Morisa Ravela horeogrāfisko poēmu "Valsis", paziņojumā medijiem informē LNSO pārstāvji.
Eiropas Kinoakadēmijas vadītāja Agneška Holanda: Ar kino pret totalitārismu un neiecietību
Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros paralēli filmu seansiem notiek arī kino profesionāļu tikšanās. Tās ir reizes, kad pie mums satiekami pasaules līmeņa režisori, scenāristi un producenti. Vienā no šādām konferencēm piedalījās arī šobrīd zināmākā poļu režisore un Eiropas Kinoakadēmijas vadītāja Agneška Holanda. Viņa ar LSM.lv dalījās pārdomās par Latvijas kino nozarei ārkārtīgi svarīgu tēmu “Kā mazu valstu ražojumiem nodrošināt vietu lielajos tirgos?”
Ginta Zilbaloža filma «Projām» pretendēs uz «Oskara» balvu
Trešdien, 16. oktobrī, ASV Kinoakadēmijas mājaslapā publiskots garais saraksts ar filmām, kas pretendē uz "Oskara" balvas nominācijām animācijas filmu kategorijā. Starp 32 filmām ir arī Ginta Zilbaloža animācija filma "Projām", kas Latvijas pirmizrādi piedzīvos ceturtdien, 17.oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") laikā.
Filma «Geparda dzimšana» ‒ ar Latviju saistīta nozīmīga Eiropas vēstures lappuse
Tapusi Vācijas, Latvijas un Itālijas kopražojuma dokumentālā filma "Geparda dzimšana”, tās pirmizrāde būs 19. oktobrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") programmā. Filmas centrā ‒ vācbaltiešu baronese, psihoanalītiķe Aleksandra fon Volfa, Stāmerienas pils saimniece, un itāļu rakstnieks Džuzepe Tomazi di Lampedūza, labi zināmā romāna “Gepards” autors.
Kora dziedātājs ar spoguļkameru. Intervija ar «Lielā Kristapa» nominantu Emīlu Alpu
Rīgas Starptautiskā kino festivāla (“Riga IFF”) laikā, 18. oktobrī, kinoteātrī “Splendid Palace” pasaules pirmizrādi piedzīvos jaunā kino režisora Emīla Alpa debijas filma “Koris. Diriģents. Kamēr…”. Sarunā ar Aigu Leitholdi režisors atklāj, kā ar vecu spoguļkameru un 50 eiro vērtu kameras objektīvu radījis filmu, kas jau nominēta nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” kategorijā “Labākā debijas filma”.
Paplašināt emocionālo pieredzi. Par filmu «Žagari» stāsta Juris Žagars un Henrieta Verhoustinska
16. oktobrī koncertzālē “Cēsis” un 18. oktobrī LTV1 ēterā pirmizrādi piedzīvos Latvijas televīzijas dokumentālā filma “Žagari”. Tas ir stāsts par izcilām personībām, aktieriem un uzņēmējiem Andreju Žagaru un Juri Žagaru, kuri Latvijas kultūrtelpā realizējuši daudzas vērienīgas idejas. Latvijas Televīzijas raidījumā “Kultūrdeva” Juris Žagars un filmas scenārija autore Henrieta Verhoustinska sarunājas par filmas tapšanas aizkulisēm, par to, kā dzīves dramaturģija pārveido filmas dramaturģiju.
Ksenijas Ohapkinas filmas «Nemirstīgie» varonis – pilsēta – runā bez vārdiem
Režisores Ksenijas Ohapkinas darbs "Nemirstīgie", kas veidots, sadarbojoties Latvijas studijai "VFS Films” un Igaunijas studijai "Vestilind”, šogad Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā piedzīvoja pasaules pirmizrādi un tika apbalvots ar "Kristāla globusu" kategorijā "Labākā dokumentālā filma”. Filmas pirmizrāde Latvijā paredzēta 23. oktobrī festivālā "Riga IFF" laikā kinoteātrī "K.Suns".
Jaunākie
Interesanti