Kultūra / Kino, foto un TV
Ginta Zilbaloža filma «Projām» pretendēs uz «Oskara» balvu
Trešdien, 16. oktobrī, ASV Kinoakadēmijas mājaslapā publiskots garais saraksts ar filmām, kas pretendē uz "Oskara" balvas nominācijām animācijas filmu kategorijā. Starp 32 filmām ir arī Ginta Zilbaloža animācija filma "Projām", kas Latvijas pirmizrādi piedzīvos ceturtdien, 17.oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") laikā.
Filma «Geparda dzimšana» ‒ ar Latviju saistīta nozīmīga Eiropas vēstures lappuse
Tapusi Vācijas, Latvijas un Itālijas kopražojuma dokumentālā filma "Geparda dzimšana”, tās pirmizrāde būs 19. oktobrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") programmā. Filmas centrā ‒ vācbaltiešu baronese, psihoanalītiķe Aleksandra fon Volfa, Stāmerienas pils saimniece, un itāļu rakstnieks Džuzepe Tomazi di Lampedūza, labi zināmā romāna “Gepards” autors.
Kora dziedātājs ar spoguļkameru. Intervija ar «Lielā Kristapa» nominantu Emīlu Alpu
Rīgas Starptautiskā kino festivāla (“Riga IFF”) laikā, 18. oktobrī, kinoteātrī “Splendid Palace” pasaules pirmizrādi piedzīvos jaunā kino režisora Emīla Alpa debijas filma “Koris. Diriģents. Kamēr…”. Sarunā ar Aigu Leitholdi režisors atklāj, kā ar vecu spoguļkameru un 50 eiro vērtu kameras objektīvu radījis filmu, kas jau nominēta nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” kategorijā “Labākā debijas filma”.
Paplašināt emocionālo pieredzi. Par filmu «Žagari» stāsta Juris Žagars un Henrieta Verhoustinska
16. oktobrī koncertzālē “Cēsis” un 18. oktobrī LTV1 ēterā pirmizrādi piedzīvos Latvijas televīzijas dokumentālā filma “Žagari”. Tas ir stāsts par izcilām personībām, aktieriem un uzņēmējiem Andreju Žagaru un Juri Žagaru, kuri Latvijas kultūrtelpā realizējuši daudzas vērienīgas idejas. Latvijas Televīzijas raidījumā “Kultūrdeva” Juris Žagars un filmas scenārija autore Henrieta Verhoustinska sarunājas par filmas tapšanas aizkulisēm, par to, kā dzīves dramaturģija pārveido filmas dramaturģiju.
Ksenijas Ohapkinas filmas «Nemirstīgie» varonis – pilsēta – runā bez vārdiem
Režisores Ksenijas Ohapkinas darbs "Nemirstīgie", kas veidots, sadarbojoties Latvijas studijai "VFS Films” un Igaunijas studijai "Vestilind”, šogad Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā piedzīvoja pasaules pirmizrādi un tika apbalvots ar "Kristāla globusu" kategorijā "Labākā dokumentālā filma”. Filmas pirmizrāde Latvijā paredzēta 23. oktobrī festivālā "Riga IFF" laikā kinoteātrī "K.Suns".
Pētnieks: Kopā ar stāstiem Intas Rukas fotogrāfijās cilvēks iegūst dvēseli
Mūkusalas mākslas salonā skatāma Intas Rukas personālizstāde "Zem tām pašām debesīm”. Fotoportretos atainoti Balvu apkaimes ļaudis. 9. oktobrī tur notika Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieka Mārtiņa Kaprāna lekcija „Zem citām debesīm: biogrāfiskie vēstījumi un sociālās pārmaiņas Intas Rukas fotoportretos”. Intai Rukai izdevies notvert pārmaiņu viļņus - tā par jaunāko fotogrāfes personālizstādi saka pētnieks Mārtiņš Kaprāns.
Jaunsardze kā mūsdienu iniciācijas rituāls - Evitas Gozes izstādē «Sardzē»
No 18. oktobra līdz 27. novembrim ISSP galerijā būs skatāma latviešu mākslinieces Evitas Gozes personālizstāde “Sardzē”. Tās pamatā ir piecu gadu garumā tapusi fotogrāfiju sērija, kurā autore caur Jaunsardzes kustības vērojumiem pievēršas pieaugšanas un vīrišķības tēmām, paziņojumā medijiem informē ISSP galerijas pārstāvji.
«Nekas mūs neapturēs» pirmizrāde – veidotāju un skatītāju pirmie iespaidi
Galvenais, lai cilvēki sāktu diskutēt, – tā 9. oktobrī pēc kaisles drāmas “Nekas mūs neapturēs” Rīgas pirmizrādes "Kultūras ziņām" teica filmas režisors, scenārists un arī viens no mūzikas autoriem Andris Gauja. Viņš arī atzina, ka ir gatavs bargai kritikai. Par to, ka skatītāju atsauksmes būs krasi atšķirīgas, liecināja jau pirmizrādes skatītāji. Viņu vērtējums bija, sākot ar “viena no labākajām šī gada filmām Latvijā” līdz “mani neuzrunāja”.
Berlīnē ar Latvijas kino atzīmē Baltijas ceļa un Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienu
Berlīnē oktobrī tiek rīkots Baltijas ceļa un Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienai veltīts filmu cikls “Vai viegli būt jaunam? Latvijas jaunatne un Trešā atmoda”, kura ietvaros tiks demonstrētas vairākas zelta klasikai pieskaitāmas filmas, kā arī viens pēdējos gados veidots kinodarbs, paziņojumā medijiem informē Latvijas vēstniecība Vācijā.
FOTO: Brāļi Ābeles sāk jaunākās spēlfilmas «Nemierīgie prāti» filmēšanu
Liepājā, Rīgā un Jūrmalā ir sākusies brāļu Ābeļu pilnmetrāžas spēlfilmas “Nemierīgie prāti” (“Troubled Minds”) uzņemšana — pirmajā filmēšanas posmā piedalās gan Karostas cietoksnis, gan arī tādas lokācijas kā “Liepājas dzintars”, boksa klubs, industriālas rūpnīcas, izšķaidīts kazino un pat cara laiku kuģu remontdarbnīca, paziņojumā medijiem informē kinoprojekta “Spektrs” komanda.
Jaunākie
Interesanti