Kultūra / Kino, foto un TV
Kinokritiķe Daira Āboliņa: Kino pasaule ir izmainījusies
Naktī no svētdienas uz pirmdienu pasniegs Ārzemju preses asociācijas balvas "Zelta globuss”. Mazā ekrāna dominante kļūst aizvien lielāka, uzsver kinokritiķe Daira Āboliņa. Proti, dominē filmas, kas radītas, lai tās skatītos mājās, piemēram, televīzijas ekrānos.
Kairišs par «Pilsēta pie upes»: Latgaliešu valoda atver filmu, lai tā ir draiska
Pavisam drīz ceļu pie skatītājiem sāks Viestura Kairiša jaunā spēlfilma, vēsturiskā attiecību drāma „Pilsēta pie upes”. Tā balstās Gunara Janovska romānā ar tādu pašu nosaukumu. Darbības laiks ir pagājušā gadsimta 30.-40. gadi, kad viena otru nomaina dažādas politiskās varas. Ulmaņlaikiem seko padomju okupācija, tad nacistu režīms, šajā laikā notiek arī deportācijas un holokausts.
Kinolektoriju «Tas, ko tu nedrīksti nezināt» atklās ar grieķu klasiku
No 2020. gada janvāra līdz martam jau 15. reizi norisināsies Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt”, kas šoreiz skatītājus aicinās iepazīties ar filmām par varas spēlēm. Kinolektorija jauno sezonu atklās grieķu izcelsmes kino klasiķa Kosta-Gavrasa filma “Z” (1969), medijus informē Rīgas Kino muzeja kuratore Agnese Logina.
Spiegu gabals un koru konkurss. Aizvadītā gada spilgtākie kultūras notikumi Latvijas Televīzijā
2019. gads Latvijas Televīzijā (LTV) bijis neviennozīmīgs – sabiedrisko mediju, arī Latvijas Televīzijas, finansējums ir hroniski nepietiekams, īslaicīgs un atkarīgs no politiķu labvēlības, tomēr paveikts ir daudz. Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal tika pasniegta kategorijā “Labākā TV filma vai seriāls”, LTV gada griezumā tapušas jaunas filmas un arī jauni kultūras raidījumi.
Naudas būs mazāk. Kas nākamgad gaidāms Latvijas kino?
Pēc 2018. gada piedzīvotā skaitliskā un arī kvalitatīvā pacēluma, kas bija iespējams, pateicoties programmai “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, Latvijas kino nozarē par spīti prognozēm arī aizejošais gads vērtējams kā veiksmīgs. Bija daudz pirmizrāžu. Pārspēti arī skatītāju apmeklējuma rekordi. Tomēr finansējuma samazināšanās nākamajā gadā un arī turpmāk liek kritiski izvērtēt jomas nākotni.
Latvijas filmu uzvaras gājiens. Aizvadītā gada spilgtākie notikumi kino
Latvijas Simtgades kino programma noslēdzās šī gada sākumā ar Gata Šmita filmas “1906” pirmizrādi. Lielā mērā tieši Simtgades filmu apjomu radītā intensitāte turpinājās arī 2019. gadā. Kinoteātru apmeklējumu ziņā Latvijas autoru darbi pārliecinoši konkurēja ar ārvalstu grāvējiem, un arī valsts finansējums kino nozarei šogad un nākamgad būs salīdzinoši lielāks, ik gadu sasniedzot nepilnus sešus miljonus eiro.
Jaunākie
Interesanti