Kultūra / Kino, foto un TV
«Dvēseļu puteņa» veidotāji dalās pārdomās pirms pirmizrādes
Ilgi gaidītās latviešu filmas “Dvēseļu putenis” pirmizrāde notiks piektdienas, 8. novembra,  vakarā. Gandrīz vienlaikus filmu rādīs kino “Citadele”, kur to piektdienas vakarā izrādīs visās zālēs, un kinoteātrī “Splendid Palace”, kur ar filmu tiks atklāts nacionālais kino festivāls “Lielais Kristaps”. Piecus gadus tapusī filma ir liels notikums ne tikai Latvijas kino industrijā. Stāsts ir gaidīts arī tāpēc, ka šis darbs ir jauna un vizuāli spēcīga liecība par to, kā latviešu strēlnieki 20. gadsimta sākumā izcīnīja mūsu valsti.
Jāmācās dzīvot brīvībā. Saruna ar «Dvēseļu puteņa» režisoru Dzintaru Dreibergu
Latvijas simtgades svinības ir likušas no jauna uzplaukt Latvijas kino, izveidoto kino darbu kvantitātei roku rokā ejot ar kvalitāti. Vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis” pavisam noteikti ir viens no gaidītākajiem Latvijas kino notikumiem pēdējo gadu laikā, un piektdien, 8. novembrī, 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu, tā piedzīvo pirmizrādi.
Ņujorkā sākas Baltijas filmu festivāls, Latviju pārstāv 5 filmas
Ceturtdien, 7. novembrī, Ņujorkā (ASV) tiek atklāts Baltijas filmu festivāls, kas norisināsies līdz 11. novembrim, tā ietvaros tiks izrādītas 14 filmas no trim Baltijas valstīm. Latviju programmā pārstāv piecas filmas, starp tām arī Simtgades programmā veidotās; īpašu fokusu šāgada programmai piešķir Baltijas ceļa 30 gadu atcere, paziņojumā medijiem informē Nacionālā kino centra pārstāvji.
Eksperti, gaidot «Lielo Kristapu»: Pretēji bažām, kino nozare nav apsīkusi
Bažas par Latvijas kino nozares iespējamo apsīkumu pēc simtgades nav piepildījušās, nozare turpina izaugsmi, un beidzot tajā sāk atjaunoties industrijas pazīmes – tā situāciju mūsu kino jomā novērtē kino profesionāļi. Lieliska iespēja gūt apstiprinājumu šim vērtējumam būs nacionālā kino svētki “Lielais Kristaps”, kas sāksies ceturtdien, 7. novembrī.
Ķermenis kā propaganda. Fotogrāfijas muzejā jauna izstāde no Ukrainas
Ko mums katram nozīmē mūsu ķermenis? Kā mēs pret to attiecamies? Vai šo attieksmi veido sabiedrības normas vai tikai mēs paši? Šie ir daži no jautājumiem, par ko aicinās aizdomāties izstāde “Ķermenis – propagandas veids”, kas atceļojusi no Ukrainas un no 7. novembra būs apskatāma Fotogrāfijas muzejā.
Fotovēsturnieks Korsaks grāmatā apkopojis latviešu kara fotogrāfu darbus
Pirmajā un Otrajā pasaules karā ierakumos un arī sadzīvē līdzās kareivjiem darbojās arī vairāki latviešu fotogrāfi. Tie bija gan skoloti lietpratēji, gan kaislīgi interesenti, kuru darbi, lielā mērā pateicoties kolekcionāriem, ir nonākuši līdz mūsdienām. Un tagad daudzi no tiem ir aplūkojami vienā izdevumā “Latviešu fotogrāfi – kara liecinieki”.
«Emīla nedarbi», «Aija» «Mērnieku laiki». Režisors Varis Brasla stāsta par savām filmām
"Katrs "ķinis" man ir gabaliņš no miesas, dvēseles vai dzīves," tā, lūkojoties uz savām filmām, atzīst režisors Varis Brasla. Novērtējot viņa izcilo ieguldījumu, tieši Varis Brasla šī gada „Lielā Kristapa” ceremonijā tiks sumināts par mūža ieguldījumu kino mākslā. Sarunā Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" kā pieturas punkti ir dažas no Vara Braslas uzņemtajām filmām.
Režisors Pēteris Krilovs: Latvijā daudz kas notiek par spīti
5. novembrī kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē tiks atvērti maisi – nē, ne jau čekas, bet šī gada jubilāra – kino un teātra režisora, studentu ļoti mīlētā pedagoga Pētera Krilova arhīva maisi. Sarunā ar LR3 "Klasika" viņš stāsta par spiegu kariem un to, kā ticis pie sava uzvārda, atklāj, kāpēc izmests no skolas kora un kas kino kopīgs ar gleznošanu, kā arī pamato, kāpēc latviešu kino šobrīd ir labvēlīgs klimats, bet Dailes teātri pārbūvēt nebūtu gudri.
«Radio Naba» aicina piedalīties fotokonkursā «Troksnis»
Par godu LR6 – Latvijas Universitātes ''Radio Naba'' 17. dzimšanas dienai tiek izsludināts fotokonkurss ar tēmu “Troksnis”. Žūrijas 25 izvēlēti labākie darbi dosies ceļojošajā fotoizstādē “17x17", kā arī piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā LSM.lv. Trīs konkursa labāko fotogrāfiju autori saņems papildus ''Radio Naba'' sadarbības partneru balvas, tajā skaitā no starptautiskā mūzikas un mākslas festivāla “Laba Daba”, paziņojumā medijiem informē Latvijas Radio.
«Lielajā Kristapā» gaidāmas arī vairākas pirmizrādes
Nacionālais kino festivāls “Lielais Kristaps” sākas jau šonedēļ un ilgs no 7. līdz 12. novembrim kinoteātrī “Splendid Palace”. Tā laikā tiks demonstrētas ne tikai visas nominētās filmas, bet arī svinētas jaunu filmu pirmizrādes un rīkots mūža ieguldījuma balvas laureāta Vara Braslas goda seanss, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Spoki un veļu laiks RIGA IFF filmu piedāvājumā. Post factum
Pavisam negaidīti vismaz divas Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) filmas - islandiešu režisora Hlinura Palmasona filma “Balta, balta diena” un kanādiešu režisora Denī Kotē filma “Spoku pilsētas antoloģija” - tematiski sasaukušās ar mūsu veļu laiku, un mitoloģiskās paralēles tajās liek aizdomāties, cik radniecīgs var būt dažādos kontinentos tapis kino... Par to raidījumā “Piejūras klimats” spriež festivāla viesi – islandiešu aktieris Ingvars Sigurdsons un kanādiešu režisors Denī Kotē.
Rīgā sāk filmēt vēsturisku dienvidkorejiešu mākslas filmu
Rīgā un kino pilsētiņā "Cinevilla" 3. novembrī sāks vēsturiskas dienvidkorejiešu muzikālās drāmas “Hero” filmēšanu. “Film Angels Studio” sadarbība ar galveno filmas producentu “JK Film Corp.” sākās jau šī gada jūlijā un kulmināciju sasniegs novembrī, kad piecu dienu garumā notiks filmēšana Vecrīgā un divas dienas kino pilsētiņā "Cinevillā". Latvija izvēlēta kā vienīgā filmēšanas vieta ārpus Dienvidkorejas, paziņojumā medijiem informē filmas veidotāji.
Šī gada kods – pašapziņa. Tapušas 5 jaunas «Latvijas koda» filmas
Lāčplēša dienas vakarā, 11. novembrī, kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē kino pirmizrādi festivāla “Lielais Kristaps” ietvaros piedzīvos šogad tapušas Latvijas Televīzijas (LTV) projekta “Latvijas kods” dokumentālās filmas. Šogad dokumentālo filmu autori meklē atbildes uz jautājumiem par pašapziņu, paziņojumā medijiem informē LTV. 
Helovīna noskaņas un neparastas šausmu filmas kinoteātrī  «Splendid Palace»
Lai kinoteātra "Splendid Palace" skatītāji izbaudītu Helovīna noskaņas un ļautos šausmu vakara gaisotnei, 2019. gada 31. oktobrī tiks demonstrēta šausmu komēdija “Zelta cimds” un drāma “Suņi nevalkā bikses”. Šausmu vakara papildināšanai viesus gaida biedējoši pārsteigumi ar humora pieskaņu. Vakara romantisks akcents tiem, kas nemīl šausmu kino – filma "Mīlestības vecums", informē kinoteātra pārstāvji.
Latvija plaši pārstāvēta Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā
Vācijas pilsētā Lībekā 29. oktobrī sākušās un līdz 3. novembrim risināsies 61. Ziemeļvalstu filmu dienas – vienīgais kinofestivāls Eiropā, kas programmā iekļauj tikai filmas no Eiropas Ziemeļu un Ziemeļaustrumu reģioniem. Latvijai šī ir viena no šogad plašākajām filmu nozares  prezentācijām pasaulē – konkursu skatēs astoņas Latvijas filmas un divi kopražojumi, septiņi kinoprofesionāļi delegācijā un divi Latvijas pārstāvji festivāla žūrijās, paziņojumā medijiem informē Nacionālā Kino centra pārstāvji.
Latvijas pirmizrāde Cesvaines pilī uzņemtai šausmu filmai
Kinoteātrī “Apollo Kino” 31. oktobrī Latvijas pirmizrādi piedzīvos Parīzē dzīvojošā britu režisora Endrjū Desmonda fantastikas trilleris “Sonāte”. Filma ir Francijas, Anglijas, Krievijas un Latvijas kopražojums, kas pilnībā filmēta Latvijā, visvairāk Cesvaines pilī, kas bijusi ļoti atbilstoša vide filmas noskaņai.
Rīgā skatāmas Ungārijas animācijas filmas bērniem un pieaugušajiem
Ungāru animācijas kino ir gadu desmitiem senas tradīcijas un panākumi starptautiskos festivālos. Jaunākās paaudzes ungāru animatoru darbus Ungārijas dienu ietvaros varēs vērot arī Rīgas publika. ''Kino Bize'' 29. un 30. oktobrī izrāda labākās pēdējās desmitgades filmas un Mahoja Naģa Mākslas un dizaina universitātes studentu darbus. Bet 3. novembrī turpat būs īpašs animācijas filmu seanss bērniem.
Jaunākie
Interesanti