Sadaļas Sadaļas
Pilsētvide
Nomas uzņēmums automātiski piebremzēs skrejriteņus pie skolām
Spied ātruma sviru kaut līdz galam, bet ātrāk par 15 kilometriem tas nebrauks – uzņēmums “Bolt” ieviesis automātisku ātruma ierobežošanu saviem nomas elektriskajiem skrejriteņiem. Šāds ierobežojums darbosies pie lielākās daļas skolu un bērnudārzu visās Latvijas pilsētās, kur pieejami šie braucamrīki.
Iļģuciema iedzīvotāji vēlas paplašināt Nordeķu parka teritoriju; dome ieceri neatbalsta
Pārdaugavā vēsturiskajam Nordeķu parkam pieguļ vairāk nekā divu hektāru liela nesakopta privāta teritorija, ko īpašnieks tagad pārdod. Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrība vēlas, lai šī teritorija būtu sakārtota un labiekārtota. Arī Latvijas Radio uzrunātie parka apmeklētāji uzskata, ka zemesgabals ir jāpadara par pievilcīgu vietu. Biedrība aicina domi teritoriju iegādāties, taču pašvaldība neuzskata, ka parka teritoriju nepieciešams paplašināt, un pirkt zemesgabalu negrasās.
VIDEO: Kā ir uzaugt Vecrīgā? Rāda mūziķis Ralfs Eilands
Daudziem Vecrīga pazīstama kā vieta pastaigām, skaistai arhitektūrai, vakara izklaidēm vai birojiem, bet mūziķim Ralfam Eilandam tā ir laimīgā bērnības zeme – viņš šeit ir uzaudzis. Ģērbies pidžamā, Ralfs Pieci.lv raidījumam “Piecas kartes” izrādīja  savas bērnības takas, pusaugu gados iemīļotākos bārus un vietu, kur tapa slavenais mūzikas video dziesmai "Bums" kopā ar grupu ''PeR''.
RTU profesors: Strūklakas, apzaļumošana un laistīšana ļauj atdzesēt pilsētas
Lai mazinātu karsto vasaru ietekmi uz ēkām, pilsētās var izmantot gan gaisa mitrināšanu, gan samazināt dzesēšanas sistēmu izdalīto siltumu, tajās izmantojot videi draudzīgākas vielas, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" stāstīja Rīgas Tehniskās universitātes profesori, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības pārstāvji Artūrs Lešinskis un Anatolijs Borodiņecs.
Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā
Turpmākajos piecos gados Rīgu sagaida lielas kvalitatīvas pārmaiņas. "RailBaltica" stacija nodrošinās arī autoostas, Rīgas Centrāltirgus attīstību; tas kopā ar atjaunotu Vanšu tiltu un no centra novirzīto kravas transportu sniegs iespēju izveidot pievilcīgu krastmalu. Vienlaikus galvaspilsētā prātīgi jāturpina iesāktie satiksmes mierināšanas un veloinfrastruktūras darbi, intervijā Latvijas Radio sacīja pilsētplānotāju kompānijas "Grupa93" direktors Neils Balgalis.
Daugavpilī padomju karavīru memoriāla renovācijai nepieciešams starpvalstu saskaņojums
Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Krievijas Federācijas ģenerālkonsulātu Latvijā iecerējusi veikt padomju karavīru piemiņas memoriālu renovāciju. Ārlietu ministrija norāda – kamēr nav noslēgta starpvalstu vienošanās, darbu uzsākt nevar. Taču pilsētā joprojām nav uzbūvēts piemineklis Latvijas simtgadei, un šobrīd šī pieminekļa būvniecība ir apstādināta.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt