Pilsētvide
Pašvaldība pagaidām gausi reaģē uz rīdzinieku iesūtītajiem «veloslazdiem»
Velobraucēji Rīgā un Pierīgā divos mēnešos reģistrējuši jau vairāk nekā astoņsimt vietu, kuras ir riteņbraukšanai neērtas, apgrūtinošas vai pat bīstamas. Šos datus apkopojusi biedrības “Datu skola” sabiedriskā iniciatīva “Veloslazdi”, kas iesūtīto informāciju nodod Rīgas domes Satiksmes departamentam. Vairums reģistrēto “veloslazdu” ir augstas apmales vai bedres, ko departaments iepriekš norādījis kā visvieglāk un ātrāk risināmās problēmas. Taču pagaidām oficiālas atbildes saņemtas tikai par vienpadsmit no kopumā 813 “veloslazdiem”, un “Datu skolai” zināms vien par dažiem, kas reāli novērsti.
Siguldā pārveido ielu, kur priekšroka būs velosipēdiem
Siguldā, Pils ielā, sākts darbs pie velosipēdistiem īpaši paredzētas ielas ieviešanas, kur pārvietoties ļaus arī automašīnām, bet riteņbraucējiem būs priekšroka, informēja Siguldas pašvaldības pārstāve Sindija Brikmane.
Velosipēdi, skrejriteņi un motorolleri – ko der zināt un ko iesaka pieredzējuši braucēji?
Tuvojoties vasarai, arvien aktuālāki kļūst velosipēdi, skrejriteņi un motorolleri. Turklāt tie labi piestāv pārvietošanās veidam, lai koronavīrusa pandēmijas laikā nevajadzētu braukt piepildītā sabiedriskajā transportā. LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” skaidroja noteikumus, kas uz tiem attiecas, un uzklausīja pieredzējušu braucēju ieteikumus, kā arī sarīkoja sacīkstes.