Dienas ziņas

Dagdā atklāj vēsturisku bruģi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rīgā sākas peldsezona

Glābēji Vecāķu pludmalē šovasar palīgā ņems dronu

Siltais laiks, atvaļinājumi un gandrīz jau pienākušais skolēnu vasaras brīvlaiks nozīmē to, ka arvien vairāk cilvēku brīvo laiku pavadīs un veldzi meklēs pie ūdens. Rīgā otrdien, 23. maijā, oficiāli atklāta šī gada peldsezona, bet vienlaikus pašvaldība un glābēji atgādina – atpūtā pie ūdens nedrīkst aizmirst arī par drošību. Jaunums glābēju darbā šogad ir bezpilota lidaparāts, kas galvenokārt tiks izmantots lielākajā peldvietā – Vecāķos, lai efektīvāk varētu pārraudzīt teju kilometru garo teritoriju.

Šogad, tāpat kā pērn, Rīgā darbosies astoņas oficiālās peldvietas – Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos, Rumbulā, Bābelīša ezerā, Ķīpsalā, Ķīšezerā, kā arī Lucavsalā un Lucavsalas līcī. Divas no tām – Vecāķi un Vakarbuļļi – novērtētas ar zilo karogu.  Arī pārējās peldvietās pašvaldība centusies iepriecināt atpūtniekus ar infrastruktūras uzlabojumiem, piemēram, uzstādot pārģērbšanās kabīnes cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izbūvējot gājēju celiņus un izremontējot glābšanas stacijas. 

Vakarbuļļu un Ķīpsalas peldvietās uzstādīta jauna pastaigu laipa ar atpūtas terasi, kas aprīkota ar sauļošanās zviļņiem un papildu atpūtas soliem.

Turpmākajos gados Juglas ezera krastā pie Braila ielas paredzēts attīstīt jaunu atpūtas zonu, kur būs nodrošinātas peldēšanās iespējas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Rīgas dome norādīja, ka šobrīd notiek arī darbs pie vienota peldvietu pārģērbšanās kabīņu un infrastruktūras dizaina izstrādes.

Pirms oficiālās peldsezonas paņemtie ūdens paraugi visās peldvietās un aktīvās atpūtas zonās liecina, ka peldēties ir droši. Arī ūdens temperatūra vietām sasniedz jau +17 grādu, kas tiek uzskatīta par drošai peldēšanai atbilstošu temperatūru.

Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) datiem katru vasaru Latvijas ūdenstilpēs iet bojā aptuveni 50 cilvēku.

Pagājušā gada peldsezonā no noslīkšanas izglābti 54 pieaugušie un 9 bērni, bet diemžēl 48 cilvēkiem pērn atpūta pie ūdens beidzās traģiski. 

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Drošības uz ūdens pārvaldes pārstāvis Jānis Skrims atgādināja, kas jāievēro, lai atpūta būtu droša. "Tad, kad mēs ejam uz peldvietu, parūpējamies, lai mūsu āda būtu aizsargāta. Lai mazinātu pārkaršanas risku, neguļam entās stundas un nesauļojamies. Ja mums ir ārā ļoti karsts laiks, bet ūdens ir auksts, pie straujām temperatūru maiņām cilvēkiem var rasties veselības problēmas," paskaidroja Skrims.

Tāpat glābēji kārtējo reizi atgādina prasību ievērot ar bojām atzīmētās peldvietas robežas, kā arī nedoties peldēt reibumā. 

Lai savaldītu pārgalvīgos peldētājus un savlaicīgi novērstu nelaimes, RPP izmantos modernās tehnoloģijas, tostarp dronus. 

Kārtības sargi drošību uz ūdens peldvietās uzraudzīs katru dienu no pulksten 10.00 līdz 22.00. Savukārt naktī nepieciešamības gadījumā palīdzību varēs saņemt septiņās glābšanas stacijās (visās, izņemot Ķīpsalu un Daugavgrīvu).

Pērn Rīgas peldvietās izglābti pieci cilvēki un iztikts bez letāliem gadījumiem.

Jaunajai peldsezonai sākoties, glābēji īpaši mudina vecākus atkārtoti pārrunāt ar bērniem drošu uzvedību pie ūdens. Uzrunājot vecākus, Skrims atgādināja, ka glābējs nav aukle, jo katru sezonu esot novērojams, ka vecāki peldvietās bieži savus bērnus atstāj nepieskatītus. Pērn RPP Rīgas peldvietās atrada un vecākiem nodeva 15 nomaldījušos bērnus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti