Pilsētvide
Tērbatas ielā gatavojas mēnesim bez transporta
Jau no 15. jūlija uz veselu mēnesi transportlīdzekļu satiksmei slēgs gandrīz visu Tērbatas ielu Rīgā. Ielu atvēlēs gājējiem, tirgotājiem, kā arī kultūras pasākumiem. Tas nozīmē, ka uz ielas nedrīkstēs arī novietot automašīnas un gaidāmas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.
Lapkritis vasaras vidū. Kāpēc koki Rīgā pāragri kļūst kaili?
Pēdējos gados vasaras vidū vairākās vietās Rīgas kopainu bojā gadalaikam neatbilstoši un skumjas raisoši skati – ielu malās iestādītajiem kokiem lapas priekšlaikus kļūst brūnas, sačokurojas un nobirst. Kāpēc vasaras vidū Rīgas ielu malās augošie koki izskatās kā rudenī?
Kafejnīcai Ķīšezera krastā lūgs noņemt norobežojumus un norādes, ka vieta paredzēta tikai klientiem
Kāda atpūtniekiem agrāk pieejama zaļā zona Rīgā, Ķīšezera krastā, nonākusi kafejnīcas pārziņā. Raidījuma “4. studija” sižetā redzams, ka teritorijā pie ūdens ir izvietoti galdiņi un krēsli, tā norobežota ar virvēm, pie kurām piestiprinātas norādes “Kafejnīcas klientiem”. Zemkopības ministrija, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments LSM.lv norādīja, ka teritorijai pie ūdens vajadzētu būt pieejamai ikvienam, ne tikai kafejnīcas apmeklētājiem. Teritorijas nomnieks SIA “Rīgas meži” kafejnīcai lūgs noņemt norobežojumus un norādes.
Ikšķilē apmeklētājiem pieejams jaunais skeitparks
No 1. jūlija apmeklētājiem publiski pieejams ir Ikšķiles jaunais skeitparks, informēja Ikšķiles novada pašvaldības pārstāve Inga Šulca. Tas ir Baltijā šobrīd lielākais āra monolīta skeitparka laukums.
Pašvaldība pagaidām gausi reaģē uz rīdzinieku iesūtītajiem «veloslazdiem»
Velobraucēji Rīgā un Pierīgā divos mēnešos reģistrējuši jau vairāk nekā astoņsimt vietu, kuras ir riteņbraukšanai neērtas, apgrūtinošas vai pat bīstamas. Šos datus apkopojusi biedrības “Datu skola” sabiedriskā iniciatīva “Veloslazdi”, kas iesūtīto informāciju nodod Rīgas domes Satiksmes departamentam. Vairums reģistrēto “veloslazdu” ir augstas apmales vai bedres, ko departaments iepriekš norādījis kā visvieglāk un ātrāk risināmās problēmas. Taču pagaidām oficiālas atbildes saņemtas tikai par vienpadsmit no kopumā 813 “veloslazdiem”, un “Datu skolai” zināms vien par dažiem, kas reāli novērsti.
Veldze pilsētniekiem. Vai Rīgā pietiek labu peldvietu?
Dzīvojot pilsētā, cilvēka un dabas tikšanās ir retāka, taču peldvietu jautājums vasarā ir aktuāls arī pilsētniekiem. Rīgā ir septiņas oficiālas peldvietas, kurās tiek uzraudzīta ūdens kvalitāte, kā arī virkne neoficiālo pludmaļu, kuras pilsētnieki ir iecienījuši par spīti labiekārtojumu neesamībai. Tomēr - vai urbāno jeb pilsētas peldvietu iespējas Rīgā ir izmantotas pietiekami?