Pilsētvide
Rīgā sāks būvēt Austrumu maģistrāles trūkstošo posmu; pilsētvides aktīvisti kritizē risinājumus
Rīgā šogad plāno sākt būvēt vienu no vērienīgākajiem satiksmes infrastruktūras objektiem pēdējos gados – Austrumu maģistrāles trūkstošo posmu. Pirmās kārtas izmaksas vien ir 40 miljoni eiro. Maģistrāles mērķis ir atslogot pilsētas centru no kravas mašīnām. Taču pilsētvides aktīvisti uzskata, ka projektā ir daudz problēmu un tas nesasniegs nospraustos mērķus.
Priedaine - senākā apdzīvotā vieta Jūrmalā
Braucot uz Jūrmalu, nācies novērot, ka Priedaines stacijā izkāpj vien rets pasažieris. Tāpēc nebiju pārsteigta, kad, uzzinot par filmēšanas vietu, arī daudz redzējušie televīzijas kolēģi pajautāja: vai tad tur kāds dzīvo? - Dzīvo gan, turklāt no aizvēsturiskiem laikiem.
Stopiņos ir savs kultūras kanons. No Līgo parka līdz pat «Kalēju» mājām Līčos
Braucot pa Augusta Deglava ielu, netālu no Rīgas robežas biju ievērojusi autobusa pieturu “Liepiņas”. Daudzstāvu namu pakājē koki gan šur tur saglabājušies, bet kādas īpašas liepiņas tā arī neieraudzīju. Izrādās, ka nosaukuma vaininieces ir senas mājas, kas, neizkustot no vietas, vismaz četras reizes mainījušas adresi. Tagad “Liepiņas” atrodas Ulbrokas ielā 32 un ir uzskatāms piemērs, kā Rīga pārbīda savas robežas uz tuvējo ciemu – šajā gadījumā Dreiliņu -  rēķina.
Alūksnē atjauno Livonijas ordeņa pils torni
Alūksnē Livonijas ordeņa pilī turpinās būvniecības darbi. Pašlaik tur jau slejas koka torņa konstrukcijas trijos stāvos un ir iekonservētas līdz mūsdienām saglabājušās mūra sienas. Savukārt pēdējos šī gada mēnešos vēl jāpabeidz torņa būvniecība un jāaprīko iekštelpas, lai jau nākamajā gadā tur stāstītu par pils vēsturi.
Vai Vecāķi ir kūrorts? Rīgas apkaime bez vienotas kopienas
Katrs gājiens “Ielas garumā” ir aizraujošs piedzīvojums, kurā pietiek gan atklājumu, gan kuriozu. Vecāķos dzirdēju kādu pavisam svaigu anekdoti. Vietējie pasūta uz mājām picu, bet piegādātājs atbild: piegāde par dubultcenu, jo neesat Rīgā! 
No sporta laukumiem līdz pieturām – pirmajā Rīgas līdzdalīgas budžetēšanas programmā uzvar seši projekti
Cik daudz var izdarīt par pusmiljonu eiro, lai darītu glītāku pilsētvidi? To drīz būs iespēja pierādīt Rīgas pašvaldībai, pirmo reizi īstenojot pašu iedzīvotāju ierosinātus projektus, par kuriem ikviens varēja balsot mēneša garumā. Šo iespēju izmantojuši vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku, un tuvākajā laikā Rīgai vajadzētu tikt pie jauna sporta laukuma Brasā, labiekārtota laukuma pie Āgenskalna tirgus un vēl vairākām iepriecinošām pilsētvides pārmaiņām. Tiesa gan, balsojumā par naudu nācās cīnīties arī tādām iecerēm, kuru īstenošana šķistu pašvaldības pamatuzdevums.
Lielās ģildes tehniskā stāvokļa uzlabošanai vajadzīgi 5,5 miljoni eiro
Valsts nozīmes kultūras un arhitektūras piemineklim “Lielā ģilde” Amatu ielā 6, Rīgā, kur atrodas koncertzāle un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mītnes vieta, tehniskā stāvokļa uzlabošanai nepieciešami 5,5 miljoni eiro, secinājusi valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ).
Kuldīgā Ventas krastus plāno padarīt pieejamākus pilsētniekiem un tūristiem
Kuldīgā Ventas krastus plāno padarīt vēl pieejamākus pilsētniekiem un tūristiem. Rast atbildes uz jautājumiem, kā to paveikt saudzīgi un gudri, ir viens no uzdevumiem apjomīgam projektam, ko šobrīd īsteno Kuldīgā. Pilsēta ir iesaistījusies starptautiskā projektā „Ainava pilsētā” jeb „UrbanLinks2  Landscape”. 
Daugavpils cietoksnī par 6,5 miljoniem eiro atjaunos Inženieru arsenāla ēku
Oktobrī plānots sākt būvdarbus Daugavpils cietoksnī esošajā Inženieru arsenāla ēkā. Plānots, ka tādējādi tiks saglabāta viena no lielākajām 19. gadsimta otrā ceturkšņa būvēm Daugavpils cietoksnī, iekārtojot tajā tehnikas un industriālā mantojuma centru. Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa atjaunošanā plānots ieguldīt gandrīz 6,5 miljonus eiro.