Pilsētvide
Viļņā atver pludmali pilsētas centrā
Lietuvas galvaspilsēta Viļņa vienā no laukumiem pašā pilsētas centrā šonedēļ atvēra pludmali. No Viļņas līdz jūrai ir tālu, un jaunā pludmale ļaus vietējiem kaut mazliet izbaudīt kūrorta garšu.
Velosipēdi, skrejriteņi un motorolleri – ko der zināt un ko iesaka pieredzējuši braucēji?
Tuvojoties vasarai, arvien aktuālāki kļūst velosipēdi, skrejriteņi un motorolleri. Turklāt tie labi piestāv pārvietošanās veidam, lai koronavīrusa pandēmijas laikā nevajadzētu braukt piepildītā sabiedriskajā transportā. LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” skaidroja noteikumus, kas uz tiem attiecas, un uzklausīja pieredzējušu braucēju ieteikumus, kā arī sarīkoja sacīkstes.
Covid-19 ierobežojošo pasākumu dēļ Eiropā uzplaukumu piedzīvo riteņbraukšana
Valstīm sākot atvieglot Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, tiek domāts ne tikai par ekonomikas restartēšanu, bet arī par iedzīvotāju pārvietošanos Eiropas pilsētās. Tiek veidoti jauni veloceliņi, lai mudinātu cilvēkus izmantot velosipēdus, nevis automašīnas. Kāpuši arī velosipēdu pārdošanas apjomi. Pilsētplānotāji norāda, ka šī ir unikāla iespēja veikt izrāvienu “zaļās politikas” mērķos, vienlaikus ievērojot sociālo distancēšanos.
Aicina rīdziniekus ziņot par «veloslazdiem»
Biedrība “Datu skola” sabiedriskā kārtā sākusi projektu “Veloslazdi”, kurā no šodienas līdz septembra vidum ikviens velobraucējs var iesūtīt problemātiskas vietas Rīgas ielās un balsot par tām. Populārākie “slazdi” tiks iesniegti Rīgas domes Satiksmes departamentam, kas apņēmies tos pakāpeniski salabot.