Pilsētvide
Ikšķilē apmeklētājiem pieejams jaunais skeitparks
No 1. jūlija apmeklētājiem publiski pieejams ir Ikšķiles jaunais skeitparks, informēja Ikšķiles novada pašvaldības pārstāve Inga Šulca. Tas ir Baltijā šobrīd lielākais āra monolīta skeitparka laukums.
Iedzīvotāji bažīgi par formālo iesaisti «Rail Baltica» projektā un tā ietekmi uz Pārdaugavas mantojumu
Kā par "gadsimta projektu" dēvētā "Rail Baltica" dzelzceļa līnijas izbūve mainīs Pārdaugavas vaibstus un cilvēku ikdienu? Šis ir jautājums, uz kuru atbildes jau vairākus gadus gaida Rīgas kreisā krasta iedzīvotāji, kopš 2016. gadā valdība apstiprināja dzelzceļa trases izvietojumu. Pirmdien, 15. jūnijā, projektētāji iepazīstināja ar inženierizpētes rezultātiem blīvāk apdzīvotajā Pārdaugavas posmā no Jelgavas līdz Liepājas ielai. Paredzami asākās diskusijas raisīja dzelzceļa tunelis, ko projektētāji piedāvā veidot īsāku nekā sākotnējā iecerē.
Pārogres vasarnīcu arhitektūrā arī kvartāli ar simtgadīga funkcionālisma paraugiem
“Skaistais Ogres kurorts, bērnu paradīze, gaisa un ziedu kurorts, labākā veseļošanās vieta Latvijā, kurortu pērle Rīgas tuvumā“, - tik jūsmīgi vārdi starpkaru Latvijā veltīti Ogrei (skat. „Vadonis pa Ogri“). Jau 19.-20. gadsimta mijā vasarnīcu rajons izveidojās pilsētas centra pakalnos, bet lielākā daļa ēku gāja bojā 1. pasaules kara laikā.
Iedzīvotāji lūdz saglabāt publisku pieeju vēsturiskajai Anniņmuižai ar parku
Cīņa par vēsturiskās Anniņmuižas ēkas saglabāšanu publiskā īpašumā saliedējusi Imantas un Zolitūdes aktīvos iedzīvotājus. Biedrība “Riga Annenhof” sākusi vākt parakstus, lai vēsturiskā 19. gadsimta muižiņa ar parku būtu apkaimes kultūras vieta un nenonāktu privātu attīstītāju rokās, kā to iecerējusi ēkas īpašniece Latvijas Universitāte. Atbildīgās iestādes gan mierina, ka muižiņas pieminekļa statuss pasargās to no iznīcības, tomēr vietējie bažījas, ka nākotnē daudzdzīvokļu mājas vēl vairāk iežmiegs vienīgo apkaimes vēsturisko ainavu un tai vairs nevarēs brīvi piekļūt.
No Remīnes līdz Pīkolam. Ieliņas ar raksturu Teikā
Cik labi, ka dzīvoju Teikā! - tā ne reizi vien atviegloti uzelpoju šopavasar, kad nācās sekot aicinājumam #paliecmājās. Par laimi pastaigas svaigā gaisā netika aizliegtas, un tā nu katrai dienai izdomāju savu maršrutu un gājiena mērķi.
Siguldā izveido velo ielu, priekšrocības bauda riteņbraucēji
Iela par kādu var sapņot ikviens velobraucējs – zaļa, šaura, ar mazu atļauto braukšanas ātrumu un citām priekšrocībām – patlaban top Siguldā. Tur vienā no centrā noslogotākajām ielām – Pils ielā - samazināts brauktuves platums un atļautais braukšanas ātrums, priekšroku dodot velosipēdiem, ne auto spēkratiem. Pašvaldība uzskata, ka tas pilsētas centru darīs pievilcīgāku un samazinās ceļu satiksmes negadījumu risku.
Siguldā pārveido ielu, kur priekšroka būs velosipēdiem
Siguldā, Pils ielā, sākts darbs pie velosipēdistiem īpaši paredzētas ielas ieviešanas, kur pārvietoties ļaus arī automašīnām, bet riteņbraucējiem būs priekšroka, informēja Siguldas pašvaldības pārstāve Sindija Brikmane.