Jaunās atkritumu urnas Rīgas parkos būs aprīkotas ar plauktiņiem tukšajām pudelēm

SIA "Rīgas meži" apsaimniekotajos parkos Rīgā šajā pavasarī tiks uzstādītas 70 jauna dizaina un funkcionalitātes atkritumu urnas, kas aprīkotas ar plauktiņiem tukšo dzērienu iepakojumiem. Pirmās atkritumu tvertnes atrodas Vērmanes dārzā, bet tuvākajās dienās tās uzstādīs arī pie Bastejkalna un Operas skvērā, informēja SIA "Rīgas meži" Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ieva Bērziņa.

"Rīgas mežu" daļas "Dārzi un parki" speciālisti sadarbībā ar pakalpojuma sniedzējiem izstrādājuši urnu dizainu un funkcionalitāti, ņemot vērā atkritumu savākšanā iepriekš gūto pieredzi. Lai apgrūtinātu putnu piekļūšanu, vienlaikus nodrošinot ērtu atkritumu izmešanu, urnas ir daļēji slēgtas. Tāpat tās ir aprīkotas ar Latvijā līdz šim neizmantotiem plauktiņiem, kas paredzēti tukšo dzērienu iepakojumiem.

"Šis risinājums sasaucas ar nesen ieviesto dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu, kas vērsta dabas aizsardzības un taras ilgtspējīgas apsaimniekošanas virzienā. Šādu risinājumu izmanto daudzviet pasaulē, arī tuvējās Skandināvijas pilsētās," skaidroja Bērziņa.

Sākotnēji Rīgas centra parkos paredzēts uzstādīt 70 jaunās urnas, no kurām 39 būs aprīkotas ar plauktiem dzērienu tukšajiem iepakojumiem.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja vietniece Mairita Lūse ("Par!/Progresīvie") norādīja, ka Rīga šogad spers arī citus soļus, lai uzlabotu atkritumu apsaimniekošanu: pilsētvidē parādīsies jauni brīvkrāni, tiks veicināta atkritumu šķirošana, kā arī vairakkārt lietojamo glāžu izmantošanu publiskajos pasākumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti