Ārpus ētera
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts ūdens
Kā 10 peldētāji pārpeldēja Rīgas jūras līci par godu Latvijas simtgadei? Kāpēc piekrastes tīrīšanas darbs, kas būtu jādara ikdienā, kļūst par svinību sastāvdaļu?  Kāpēc latvieši vairs nav nekādi zvejnieki, bet kļuvuši par makšķerniekiem? Aleksis Vilciņš pēta ūdeni video bloga "Ko svinam?" 8. epizodē "Valsts ūdens". 
Atis Klimovičs: Nav atrasta atbilde, kā sadzīvot ar atšķirīgo civilizāciju
Atrados uz kuģa, kurā bija pa pilnam somu tūristu un igauņu strādnieku, jūra bija mierīga, un drīz jau igauņu kuģim vajadzēja piestāt Helsinkos. Tas bija 2013. gada decembra sākumā, pēc dažām dienām bija Somijas neatkarības diena,  un tādēļ arī bijām devušies turpu. Vēlējāmies nofilmēt, kā somi svin savus nozīmīgos svētkus.
Latvijas kolorīts: Aplausi
Ir bijis diezgan daudz pētījumu par pūļa uzvedību, psihopataloģiju un noslieci izgaismot cilvēka dvēseles atpalikušākos nostūrus. Tomēr, cik man zināms, neviens no šiem pētījumiem nav pievērsies aplausu fenomenam Latvijā.
Radoši dekori un «fen šui» likumi. Kādas ir pierobežas mājas un to saimnieki?
Informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji pierobežā, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji ir dokumentālista Ivara Zviedra jaunā īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Šis cikls skatītājiem pieejams ceturtdienās Latvijas Televīzijā un replay.lv. Piedāvājam režisora Ivara Zviedra un operatora Haralda Ozola stāstus un pierakstus par 5. epizodi - "Pierobežas mājas un saimnieki".
Latvijas kolorīts: Nopūtas
Kāds paziņa bārā man reiz stāstīja, ka, pirms daudziem gadiem, ceļodams Austrumu Anatolijā, viņš nokļūdījās, sarunas gaitā noklakšķinādams mēli. Kamēr kāds vietējais izvērsti sūdzējās par grūto dzīvi tālā ciematā, viņš noklakšķināja mēli varbūt pat tikai vienu, nevis vairākas reizes, pauzdams līdzjūtību un sapratni par daudzajiem pārbaudījumiem, ar kuriem dzīve mīl mūs spīdzināt.
Latvijas kolorīts: Pateicības raksts
Parasti pateicības raksts sākas šādi: “Ar šo tiek apstiprināts...”, “Novērtējot Jūsu dalību…”, vai arī “Ar šo tiek pieminēts, ka…”
Ivo Briedis: Atvērto durvju diena un «2018. Latvijas hronika»
Ar Latvijas simtgadi - valsts vēsturi un arī svētku programmu saikne ir gandrīz katram latvietim un mūsu valsts pilsonim. Tai pat laikā te atrodas arī daudz cilvēku, kuriem ar šiem svētkiem nav praktiski nekāda sakara, un tomēr viņi te ir - arī veidojot simtgades atmosfēru un ainavu. Šie vides elementi, kas dzīvo it kā savu paralēlo dzīvi, mani bija interesējuši jau ilgāku laiku, un "Latvijas hronikas" projekts bija labs iemesls painteresēties dziļāk.
Svētki pierobežā - sevi parādīt un citus apskatīt. Pieredzē dalās režisors un operators
Informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji pierobežā, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji ir dokumentālista Ivara Zviedra jaunā īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Šis cikls skatītājiem pieejams ceturtdienās Latvijas Televīzijā un replay.lv. Piedāvājam režisora Ivara Zviedra un operatora Haralda Ozola stāstus un pierakstus par 4.epizodi - "Svētki pierobežā".
Latvijas kolorīts: Roberto Meloni
Žurnālisti, kas apmeklē Latviju, palaikam man jautā, kas ir ietekmīgākā persona valstī. Daudz nevilcinoties, viņiem atbildu: “Roberto Meloni”.
«Latvijas kolorīts»: Tehnisku iemeslu dēļ
"Tehnisku iemeslu dēļ" - trīs mazi vārdiņi, kas, gluži kā "es tevi mīlu", nozīmē tik daudz vairāk, nekā var veikli paskaidrot. Tas varētu būt pats spēcīgākais vārdu salikums latviešu valodā, tāpēc ir vērts to paanalizēt.
Dace Slavinska: Skepse, kas pārtapa sajūsmā
Kad Latvijas Televīzijas režisorei Dacei Slavinskai izklāstīja sākotnējo ieceri veidot filmu par to, kā mūsu kolēģi uz 5 nedēļām dodas armijā, lai brīvprātīgi kļūtu par rezerves karavīriem, viņai tā šķita lieliska ideja.Taču ar vienu “bet” – proti, ka tas nekad nenotiks.
Kārlis Roķis: Svētākie karavīra vārdi
Latvijas karavīra zvēresta vārdi ir svēti, jo īpaši šie - “…netaupot spēku, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību…” Šos vārdus tāpat vien nevar teikt. Tos pasakot, iestājas pienākums. Pienākums, kura vārdā zvērestu devušais gatavs atdot visu.
Toms Pastors: Iekšējais monologs par «X stundu»
Viens mēnesis pie Alūksnes ezera brīvprātīgā rezerves karavīra apmācībās. Tas ir rezultāts manam kādam jau gana ilgam iekšējam monologam par Latvijas drošību un savu lomu tajā. Pirms šīs vasaras šādas lomas man nebija. Tagad ir.
Atis Klimovičs: Visapspriestākā mākslas filma Ukrainā – «Donbass»
Beidzamajā laikā par skatītāko un apspriestāko ukraiņu mākslas filmu Ukrainā kļuvusi pazīstamā režisora Sergeja Lozņicas aktierfilma “Donbass”. To noskatoties, kļūst saprotams, kādēļ šis kino darbs izraisījis plašas diskusijas, kurās izteikto viedokļu amplitūda sniedzas no augstas atzinības līdz pat klajam noliegumam.
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts zeme
Svinot Latviju, tiek svinēta arī tās zeme. Zeme kā teritorija, kā auglība un kā mājas. Vieni svētkos iet pa Latvijas robežu un rok stabus, citi stāda kokus vai mēra esošos. Vēl citi pēta un pieraksta ainavas. Bet Aleksis Vilciņš runā video bloga "Ko svinam?" 7.sērijā "Valsts zeme". 
Kārlis Roķis: «Kariņa spēlēšana», kas maina cilvēku
Ja kādam šķiet, ka karavīra pamatapmācības kurss varētu būt tikai pieaugušo “kariņa spēlēšana”, tad visus, kuri tā domā, laipni aicinu šo programmu apgūt nākamgad! Patiesībā tā ir sviedru un pārguruma valstība, kuras laikā sevī nostiprini jaunas vērtības. Šādi bija arī ar mums – brīvprātīgajiem rezervistiem. Atnācām vieni, aizgājām jau pavisam citi cilvēki. Manuprāt, labāki.
Jaunākie
Interesanti