Ārpus ētera
Guntars Meluškāns: Prezidenta laiks
Šis brīdis ir Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa zvaigžņu stunda. Reti Latvijas politiskās reālijas kādam prezidentam piedāvā tik lielisku iespēju tieši vadīt un ietekmēt politisko procesu.
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts sports
Cilvēks bez izpratnes par sportu, Aleksis Vilciņš, šajā epizodē apskauž sporta fanus:  - Jūs varat ģērbties kā klauni, kliegt līdz aizsmakumam un jūs nesodīs par kārtības traucēšanu. Par to, kā Latvijas simtgadē svinam sportu, sērijas "Ko svinam?" 11. epizodē "Valsts sports".
Sandijs Semjonovs: Mazā skola Meņģelē un «2018. Latvijas hronika»
Meņģeles skola šogad nosvinēja savu 150. dzimšanas dienu, un līdz ar to sanāk, ka skola ir piecdesmit gadus vecāka par Latvijas valsti. Meņģeles stāsts ir interesants. Pirms desmit gadiem kolēģis Olafs Okonovs veidoja dokumentālu filmu “9 km no nākotnes“. Tas bija poētiski reālistisks vēstījums par nelielā ciema dzīvi. Šajā pavasarī nejauši uzzināju, ka Meņģeles skolas devītajā klasē mācās tikai viens skolnieks – Miks Zeibots, un man uzreiz bija skaidrs, ka šī būs mana Latvijas simtgades hronika.
Sešas epizodes ugunsdzēsēju darbā. Ieskats «Paspēt izglābt» tapšanā
Vai tev ir bail iet tajos dūmos? Vai tev nav bail, ka kaut kas uzkritīs uz galvas? Un kā ir skatīties uz slīkoni, kas nogulējis ūdenī vairākas nedēļas, vai arī uz autoavārijā sašķaidītu cilvēka galvu? Diemžēl jāatzīst, ka arī es, pēc 20 gadiem žurnālistikā, diletantiski centos no ugunsdzēsējiem sākumā izvilkt šīs atbildes. Bet viņi daudz neko nestāsta. Emocijās neizplūst. Un arī labi. Emocijas šajā darbā daudz neko nepalīdz. Iet un dara.  
ANO globālais migrācijas pakts - ko tas nozīmē Latvijai?
ANO Globālais pakts par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju neparedz rīcību un mehānismus, kas būtu pretrunā ar Latvijas migrācijas politikas un integrācijas politikas pamatprincipiem, tas nerada apdraudējumu valsts suverenitātei migrācijas politikas veidošanā, taču tā neatbalstīšana var atstāt negatīvu iespaidu uz Latvijas reputāciju starptautiskajā arēnā un uz Latvijai nozīmīgu starptautisko organizāciju stabilitāti un vienotību.
Pierobežā dabiski ir iet savu ceļu. Piezīmes no Baltkrievijas pierobežas
Nejauši garāmgājēji pierobežā nedzīvo. Te mīt vai nu tie, kuri te piedzimuši, vai arī tie, kuri ir nolēmuši izmēģināt savas spējas būt kopā ar iedzimtajiem un pierobežas joslas neparasto vidi. Viņi ir arī šoreiz ir dokumentālista Ivara Zviedra īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Piedāvājam Zviedra un operatora Haralda Ozola pierakstus par šo epizodi un Mihailu, kura senči jau vairākās paaudzēs ir kopuši zemi pie Latvijas un Baltkrievijas robežas. 
Māris Rīmenis: Gaidām sezonas pirmo posmu Siguldā
Jau šonedēļ Siguldas ledus trasē sākas brīvie treniņi pirms gaidāmā sezonas pirmā posma Pasaules kausā bobslejā un skeletonā. Paši mači gan vēl pēc nedēļas, tad arī pa sešiem oficiālajiem treniņiem katrā no disciplīnām. Beidzot esam sagaidījuši šo lielo notikumu Siguldā, jo solījumi par Pasaules kausa sarīkošanu no starptautiskās federācijas jau bijuši vairākus gadus, taču beidzot solītais arī iekritis makā.
Sirsnīgs pāķisms kartupeļu talkā Aizpurvē. «2018. Latvijas hronika»
Līdz ar globalizāciju un mehanizāciju kartupeļu talkas strauji iet mazumā. Es droši varu apgalvot, ka daudzi Rīgas centra bērni nav ne redzējuši, ne arī sajutuši tādu kartupeļu talku, kāda ir Aizpurvē. Piebildīšu, ka Aizpurve ir Latvijas austrumu pierobežas ciemats, kas atrodas blakus Krievijas robežai. 
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts turība
Bez naudas nav nekādas valsts un nav nekādas svinēšanas. Aleksis Vilciņš video blogā pēta, kā Latvija svin savu bagātību un spēku: ar biznesa stendu, ar monētām, par kurām neko nevar nopirkt, mazītiņiem zelta stienīšiem un radošu ļaužu sanākšanu biznesa konferencēs. "Ko svinam?" 10.epizodē - "Valsts turība". 
Atis Klimovičs: Aizsardzība Ukrainā, Polijā un Somijā
Lai labāk aptvertu, kādā virzienā pastāvēšanas simtgadi nosvinējušajai Latvijas valstij attīstīt savas aizsardzības spējas, vēlams apskatīt, kādā veidā to īsteno citas reģiona valstis. Šajā gadījumā izvēlētas trīs dažādas, taču attāluma ziņā mums tuvas (ne tikai tādēļ vien) valstis – Ukraina, Polija un Somija.
Video blogs: noskaust ziemu
Šogad ziemu un jo īpaši sniegu nevar sagaidīt daudzi. Tas kavējas ne tikai pie mums, bet arī daudzviet citur Eiropā. Tomēr ir dažas vietas, kur uzsnigusi bagātīga sniega kārta. Ko darīt tiem, kas ziemu gaida Latvijā? Paskatīties un papriecāties. Un turpināt gaidīt.
Braukt uz Krievijas ķibickām pēc cigaretēm un benzīna. Tā izdzīvo pierobežā
Pierobežā mīt dažādi biznesmeņi. Vieni ar laukus un kuļ labību gar pašiem valsts robežas robežstabiem, citi gaterī taisa dēļus no pierobežas kokiem, bet vēl citi katru nedēļu brauc pēc degvielas un cigaretēm uz kaimiņvalsti. Biznesmeņi šoreiz ir dokumentālista Ivara Zviedra īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Piedāvājam Zviedra un operatora Haralda Ozola pierakstus par šo epizodi un pensionāri Māru, kuru pazīst gan latviešu, gan krievu robežsargi. 
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts pilsēta
Virtuāls piemineklis, grafiti māksla, kādas pilsētas atkalapvienošanās un ikdienas pienākumi kā dāvana simtgadē. Aleksis Vilciņš pēta, kā pilsētas svin Latvijas dzimšanas dienu, video bloga "Ko svinam?" 9. epizodē "Valsts pilsēta".
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts ūdens
Kā 10 peldētāji pārpeldēja Rīgas jūras līci par godu Latvijas simtgadei? Kāpēc piekrastes tīrīšanas darbs, kas būtu jādara ikdienā, kļūst par svinību sastāvdaļu?  Kāpēc latvieši vairs nav nekādi zvejnieki, bet kļuvuši par makšķerniekiem? Aleksis Vilciņš pēta ūdeni video bloga "Ko svinam?" 8. epizodē "Valsts ūdens". 
Jaunākie
Interesanti