Ārpus ētera
Kaspars Goba: Meitene ar melno suni un «2018. Latvijas hronika»
Manas bērnības Cēsis atceros kā pilsētu, kurā uz dzīvi bija apmetušies daudzi neredzīgi un vājredzīgi cilvēki. Speciāli apzīmētas gājēju pārejas, margas gar ielas malām un ļaudis tumšās brillēs vai baltiem spieķiem bija daļa no mazpilsētas ainavas. Cēsīs darbojās speciāli neredzīgajiem būvēts ražošanas uzņēmums. Tajā ražoja elektroinstalācijas komponentes un konservu vāciņus.
Video blogs: Žurnālists Dukuls par apmācībām armijā - ja to spēju es, tad to var ikviens!
LTV7 Krievu satura žurnālists Ēvalds Dukuls Nacionālo bruņoto spēku brīvprātīgo rezervistu apmācībām sākotnēji pats nepieteicās - viņa vietā to izdarīja ziņu redaktors. Ēvalds atceras, ka filmēšanas laikā saņēmis telefonā īsziņu - “Mēs tevi aizsūtīsim uz brīvprātīgo rezervistu kursiem, ar telefonu kaut ko pafilmēsi, tādus kā videoblogus sataisīsim”.
Kārlis Roķis: Valsts jāsargā ne tikai vārdos, bet darbos
Pēdējo gadu veiktajās socioloģiskajās aptaujās liela daļa sabiedrības paudusi gatavību kara gadījumā aizstāvēt Latviju ar ieročiem rokās. Tas priecē, taču te jānošķir divas lietas – anonīmā aptaujā pausts viedoklis vai paša cilvēka apzināti pūliņi, lai iegūtu prasmes, kā sekmīgi stāties pretī agresoram. Šovasar Nacionālie bruņotie spēki aizsāka brīvprātīgo rezervistu sagatavošanas programmu, kur šādas iemaņas varēja gūt iepriekš ar militāro jomu nesaistīti cilvēki. Interese bija liela, tomēr, lai sekmīgi pabeigtu mācību kursu, vairāk par fizisko sagatavotību bija vajadzīga motivācija.
Natalija Morozova: Nikolajs Uvarovs. Zeme – tranzīts
Pēc numeroloģijas, mistiskais skaitlis 77 nozīmē gudrību, intuīcijas pastiprināšanos, paredzēšanas spējas un apskaidrību, iespēju caurredzēt citus, stingrību un, bez šaubām, veiksmi. Atliek vien domāt, ka nupat 77.dzimšanas dienu atzīmējušajam māksliniekam Nikolajam Uvarovam – grāfam, kņazam utt., utt., tas arī piepildīsies. Visādā ziņā jau pirms slaveno “debilo bildīšu” autora dzimšanas dienas viņa dzīvē norisinājās visai patīkami notikumi, arī negaidīti.
Video blogs: nācija izmisumā pēc ziemas!
Pēc garās vasaras un siltā rudens daudzi vēlas sniegu, salu un bargu ziemu. Pagājušajā nedēļā lūdzu video skatītājus komentēt savas vēlmes pēc ziemas, un lielākā daļā no vairāk nekā 150 komentētājiem man par pārsteigumu patiešām gaida ziemas iestāšanos. 
Bēres un Latvijas-Baltkrievijas robeža. Operatora un režisora vērojumi
Informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji pierobežā, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji ir dokumentālista Ivara Zviedra jaunā īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Šis cikls skatītājiem pieejams ceturtdienās Latvijas Televīzijā un replay.lv. Piedāvājam režisora Ivara Zviedra un operatora Haralda Ozola stāstus un pierakstus par 3.epizodi - "Bēres un Latvijas-Baltkrievijas robeža".
Video blogs: Par valsts aparātu un mazliet par politiku
Aleksim Vilciņam un citiem jauniem cilvēkiem šis bija pirmais gads, kad viņi varēja piedalīties Saeimas vēlēšanās. Izrādās, viņiem nekas nebūtu pretī būt politiski aktīviem un vēlēt jau no 16 gadu vecuma. Par valsts aparātu, ordeņiem un mazliet par politiku 5. "Ko svinam?" epizodē "Valsts". 
Pauls Ķesteris: Pāvilostas stāsti un «2018. Latvijas hronika»
Vispār jau tā zvejniecība ir viena ķēpīga nodarbošanās. Garas stundas, fizisks darbs, atkarība no laikapstākļu labvēlības un zivju arī nekļūst vairāk tā, kā, piemēram, pieaug datu apjoms mūsu viedajos telefonos. Un tāpēc nav brīnums, ka liela daļa no tiem, kas mūsdienās uzauguši pie jūras, i’ nesapņo tajā pavadīt ilgāk par veldzējošu peldi.
Robežsardze - valsts drošības pirmā līnija, par kuru zinām maz
Pirmais cilvēks, ar kuru ikvienam ir darīšana, iebraucot Latvijā, ir robežsargs. Viņš pirmais aci pret aci saskaras arī ar valsts ienaidnieku - kontrabandistu, nelegālo imigrantu, spiegu un kara gadījumā - ar iebrucēju. Robežsardze ir valsts drošības pirmā līnija.
Video blogs: Notikumi kino jomā PSRS laikā un tagad
Aleksis Vilciņš no radio pieci.lv apskata Latvijas valsts simtgades svinību bagātīgos notikumus Latvijas kino jomā un uzduras apbrīnojamam materiālam par Rīgas Kinostudijas filmām PSRS laikā. Cik daudz cilvēku redzēja latviešu filmas toreiz un cik tagad? Video bloga "Ko svinam?" 4.epizode. 
Atis Klimovičs: Par drošību būs nopietni jādomā ilgi
Vajadzētu aprast ar domu, ka valsts drošības aspektiem Latvijā, ņemot vērā iesākušos militāro konfrontāciju starp Rietumiem un Krieviju, nāksies pievērst uzmanību ilgu laiku. Domstarpības starp sankciju dēļ aizvien lielākā diskomfortā esošo autoritāro Kremļa vadītāju Vladimiru Putinu un demokrātiskajām valstīm, drīzāk, vienīgi vēl pieaugs.
Edgars Kupčs: NEPLP saņem pārmetumus par šaurām interesēm un politiķu ietekmi, bet rāda uz Latvijas Radio
«Šauru interešu loka un nepietiekamās zināšanās balstīti lēmumi. Mazais locekļu skaits: visu elektronisko mediju vidi pārrauga nedaudzi cilvēki, lēmumu iespējams pieņemt ar trīs cilvēku vairākuma balsojumu. Funkciju pārklāšanās un nespēja risināt interešu pretrunas (sabiedriskie un komerciālie mediji). Komercmediju interešu ietekme» - tie ir daži no trūkumiem, ko nule publiskotajā Valsts kontroles ziņojumā par sabiedriskā pasūtījuma atbilstību sabiedrības interesēm revidenti velta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP). Padome sava darba skaidrojuma vietā komercmedijā uzlikusi kārtējo kaku tās nīstajam Latvijas Radio.
Video blogs: četri gadalaiki vienā nedēļā
Laika apstākļi tuvākajās dienās būs ļoti mainīgi - gan rudenīgas lietavas, gan sniegs un sals, tāpat nākamnedēļ vietām kādā saulainākā pēcpusdienā varēs noķert pat atvasarīgas izjūtas.
Kas tā par informatīvo telpu pierobežas joslā? Viss pa «pirmo zorti»
Informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji pierobežā, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji ir dokumentālista Ivara Zviedra jaunā īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Šis cikls skatītājiem pieejams ceturtdienās Latvijas Televīzijā un replay.lv. Piedāvājam režisora Ivara Zviedra un operatora Haralda Ozola stāstus un pierakstus par 2.epizodi - "Informatīvā telpa pierobežā".
Māris Rīmenis: Arī šogad tenisā neesam bešā
Tenisa oficiālā sezona tūdaļ beigsies. Vēl astoņām labākajām sieviešu tenisistēm šonedēļ finālturnīrs Singapūrā, jaunnedēļ nākamās 12 veiksmīgākās, arī Anastasija Sevastova, spēlēs ”Elite Trophy” finālā Ķīnā. Vīriešiem nākamajās divās nedēļās vēl daži turnīri ATP līmenī, tad lielais fināls Londonā un ”nākamās paaudzes” labāko finālsacensības. No Latvijas trim patiesi profesionālajiem tenisistiem diviem šogad kāpums uz augšu un neliela lejupslīde tikai Aļonai Ostapenko. Anastasijai Sevastovai jauns karjeras rekords reitingā, labāko simtniekam vīriešiem atkal tuvojas Ernests Gulbis.
Jaunākie
Interesanti