Ārpus ētera
Māris Rīmenis: Mērķis ir nosprausts – Tokijas spēlēm jābūt!
Četri mēneši pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm. Ja neatgadīsies kas ārkārtējs, tad iepriekš pārceltās spēles šogad tomēr notiks. Jau šonedēļ sākas olimpiskās lapās stafete Japānā, spēļu rīkotāji izstrādājuši jaunas vadlīnijas visiem šī foruma dalībniekiem Tokijā. Sabiedriskā doma nebūt nav labvēlīga spēļu rīkotājiem, taču to atcelšana tomēr būtu pārāk liels trieciens ekonomikai pat tādai lielvalstij kā Japāna.
Liba Mellere: Ierobežojumi. Atkal ierobežojumi. «Kovida» gads Latvijā un Izraēlā
Tas bija pēdējais reiss no Izraēlas. “Esiet piesardzīgi, valsts tiek slēgta.” Es paspēju aizlidot, un Latvijā nākamajā dienā tika izsludināti pirmie stingrie ierobežojumi. Pagājis gads. Tagad Izraēla vakcinēšanā pret Covid-19 ir priekšā visai pasaulei. Vienīgi – tās nav sacensības. Tur ir māsa, tur ir māte. Gadu neesam redzējušās. Un, šķiet, ne tik drīz redzēsimies.
Mārtiņš Eņģelis: Kā mana tūrisma apokalipse Rīgā sākās jau 2017. gadā
Ir pagājis gads, kopš Latvijā iestājās Covid-19 zvaigznājs, bet vai jūs atceraties 2017. gadu? Es to atminos pat ļoti labi, jo ieguvu vēlu iesākto maģistra grādu starptautisko tūrisma pasākumu menedžmentā, dibināju neatkarīgo pilsētvides balvu “Rīgas metrs” un pirmoreiz dzīvē uzsāku diezgan interesanta rakstura darbu birokrātiskajā sektorā tūrisma jomā. Turpretī...
Eva Johansone: Kādēļ 8. marta ziedu vietā nopirku zaļojošu laukumiņu Ganā?
Pirms desmit gadiem es saņēmu vēstuli no latvietes Lindas, kura jau ilgstoši uzturējās Gvatemalā. Viņa bieži viesojās Čahabālas ciematā, kas atrodas kalnainā apvidū, aptuveni 30 minūšu braucienā no Gvatemalas otras lielākās pilsētas. Viņa, redzot, cik grūtos apstākļos norit Čahabālas bērnu ikdiena, aicināja draugus ziedot, lai nopirktu ģimenēm vistas, apģērbu un skolai nepieciešamās lietas. 
«Sporta studijas» podkāsts. Epizode #5 – latvieši motokrosā – šeit un pasaulē
Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāsta 5.epizodē Dāvids Ernštreits ciemos aicinājis motosportistu Paulu Jonasu, kurš Beļģijā gatavojas pasaules čempionāta sezonai MXGP klasē. No Ķeguma podkāstam pieslēdzas motosporta treneris Roberts Justs, bet klātienē ciemojas motosporta seniors un dzelzsvīrs Leons Kozlovskis. 
«Sporta studijas» podkāsts. Epizode #4 - WRC un pasaules rallijkross Latvijā
Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāsta 4.epizodē Andris Auziņš ciemos aicinājis rallija braucēju un rallijkrosa komentētāju Krišjāni Cauni, rallijkrosa braucēju Jāni Baumani, kuram pērn vienam no pirmajiem bija iespēja piedalīties sacīkstēs ar elektroauto, kā arī pasaules čempionāta rallijkrosā un Eiropas rallija čempionāta posma "Rally Liepāja" organizatoru Raimondu Strokšu.
65 gadi kopš Hruščova slepenā ziņojuma
Šogad 25. februārī aprit sešdesmit pieci gadi kopš Ņikitas Hruščova “slepenā” ziņojuma “Par personības kultu un tā sekām”, ar kuru sākās tā dēvētais “Hruščova atkusnis”
Ilmārs Latkovskis: Par ģimeni Satversmē, Bībelē un dzīvē
Laulības un ģimenes būtības jautājums mums ir izrādījies kā bumba ar laika degli. Ilgstoši runājām vienus un tos pašus vārdus, bet izrādās, ka sapratām un domājām ar to katrs savu. Līdzīgi ir ar integrācijas jēdzienu. Tikai laulības un ģimenes bumbas lādiņam ir daudz lielāka eksplozijas jauda. Ja reiz to iekustina, tad tas kļūst par “dzīvības un nāves”, ticības un principu jautājumu ar tālākām likumdošanas un finansēšanas konsekvencēm. Nācijas interesēs būtu svarīgi rosināt konstruktīvu diskusiju, kuras rezultātā pieņemtu ilgtspējīgas attīstības lēmumus. Šobrīd diskusijas vietā ir cīņas lauks, kur katra nometne grib “izsist” savu patiesību.
Podkāsts «Kultūrdeva». 3.epizode. Ar Lindu Leen
Kultūrdevas trešajā podkāstā viesojas mūziķe Linda Leen, kura nesen izdevusi jaunu un spēcīgu singlu “Blue Monday”, kas plaši izskanējis mediju vidē un saņēmis daudz pozitīvu atsauksmju un novērtējumu. Podkāstā stāsts par dziesmas “Blue Monday” tapšanu un sajūtām, kas to pavada. Saruna par laiku, dzīves laikā gūtajām mācībām un atziņu par to, ka satikšanās un būšana kopā ir liela vērtība.
Latvijas Radio: Bez vainas vainīgie jeb kā nolauzt kaklu likumdošanas procesa līkločos
Ceturtdien, 18. februārī, Kultūras ministrija sasaukusi sapulci, lai ar sabiedriskajiem medijiem, to pārraugu un atsevišķiem kultūras nozares segmentiem diskutētu – kā Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas iziešana no reklāmas tirgus ietekmē iedzīvotāju informēšanu par valstī notiekošajiem koncertiem, teātriem, operas un baleta izrādēm u.tml. Diskusija iniciēta pēc pāris ierakstiem sociālajos tīklos, kur kultūras jomā strādājošie, virspusēji apspriežot Latvijas Radio vadlīnijas sadarbībai ar partneriem, pārmet sabiedriskajam medijam vēlmi birokratizēt un kontrolēt procesus, kā arī vēlmi kropļot privātā sektora konkurenci kultūras pasākumu rīkošanā. Vēl vairāk – publiski pat kodēts apgalvojums, ka Latvijas Radio iestājas pret Latvijas kultūru. Vai tiešām?
Uģis Lībietis: Jāizvērtē, vai ar solījumu par vienreizējo pabalstu ģimenēm netiek piesegta kāda politiskā spēka neizdarība
Šīs nedēļas sākumā valdība vienojās neizmaksāt 500 eiro vienreizēju pabalstu ģimenēm par katru bērnu. Tā vietā premjerministrs ir aicinājis izvērtēt atbalsta sistēmu kopumā. Šāds 500 eiro pabalsta ierosinājums izskanējis vien dažus mēnešus pirms pašvaldību vēlēšanām, un atsevišķi komentētāji jau velk paralēles ar Poliju. Tur pirms pieciem gadiem, arī priekšvēlēšanu laikā, tika sludināta programma “Ģimene 500+”, kura, lai arī opozīcijas ļoti kritizēta, sabiedrībā ir izrādījusies ļoti populāra, bet vēlamos rezultātus ilgtermiņā īsti nav sasniegusi. 
LTV podkāsts «Parunāsim» 6.epizode. Ar Inesi Vaikuli un Andri Brikmani
Vai esat kādreiz aizdomājušies, kas ir tie cilvēki, kuru balsis katru dienu ir dzirdamas LTV1 un LTV7 reklāmas pauzēs? Kā viņi nonāca šajā pozīcijā, ar ko nodarbojas ārpus TV un ko darītu, ja vienkārši tāpat katru mēnesi saņemtu 1000 eiro? Jaunā gada pirmajā epizodē uz sarunu ar Reini Ošenieku aicinājām TV un radio raidījumu vadītāju Inesi Vaikuli un režisoru Andri Brikmani.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt