Ārpus ētera
Māris Rīmenis: Pirms Lieldienu kaujas zaudējumi abu tenisa komandu sastāvos
Nedēļas beigās “Arēnā Rīga” vēl nebijis teniss sievietēm – Federācijas kausa play-off mačs par iekļūšanu pasaules labāko astoņniekā Latvija pret Vāciju. Tiesa, ne absolūti labākajos sastāvos – jau pirmdien tika paziņots par Anastasijas Sevastovas savainojumu un dienu vēlāk arī par Vācijas līderes Angelikas Kerberes slimību. Kopējā mača kontekstā gan lielāks zaudējums ir Latvijai, jo pašlaik mums ir tikai divas patiesi elites klases tenisistes, kamēr vācietēm labāko simtniekā ir vairākas spēlētājas. Labā ziņa ir tā, ka jau nākamsezon elites grupā, visticamāk, būs 16 komandas.
Ar māsu izmisuma zonā. Evijas Unāmas stāsts un uzsaukums
Es apsolīju neklusēt. Kad sēdēju viņai līdzās mazajā palātā, turot viņas trauslo,  karsto rociņu, klausoties viņas saraustītajā elpā, cieši apsolījos neklusēt par to ceļu, pa kuru bija jāiziet viņai - manai māsai. Nosolījos nepieņemt kā normu milzīgās sāpes, izmisumu un ciešanas. Klusi raudot, solīju darīt visu, lai pārcirstu to mezglu, kas žņaudz ikvienu, kurš tiek ierauts šīs necilvēcīgās sistēmas valgos. Sistēmas, kur bezspēcīgs katrs tajā esošais – pacients, tuvinieks, sanitārs, medmāsa, ārsts... Sistēmas, kuru radījuši esam mēs paši, cilvēki. Nedomājot par cilvēkiem tajā. 
«EXPO 2020» vadītājs: Darba diena Dubaijā - svētdiena
Viena no pirmajām lietām, kas mani pārsteidza Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), ir tas, kā iekārtota darba nedēļa. Senāk biju ievērojis, ka daži kalendāri sākas ar svētdienu kā pirmo nedēļas dienu. Esmu daudzkārt mēģinājis sevi uz to noskaņot, bet, esot Rīgā vai citur Eiropā, šo sajūtu ir bijis diezgan grūti panākt. Savukārt, esot AAE, sevi nav daudz jānomoka - pirmā nedēļas darba diena ir svētdiena!
Uģis Lībietis: Krievu burinieki un «Brālis» Sevastopolē
Pagājušajā nedēļā Igaunijas Ārlietu ministrija aizliedza Krievijas četrmastu mācību buriniekam “SEDOV” ieiet tās teritoriālajos ūdeņos. Kā galvenais iemesls tiek minēts fakts, ka uz kuģa klāja atrodas kadeti no Krievijas anektētajā Krimā esošās Kerčas Jūras tehnoloģiju akadēmijas. Neatļaujot šāda kuģa ieceļošanu valsts teritoriālajos ūdeņos Igaunijas puse uzsver, ka tā joprojām neatzīst Krimas aneksiju. Īpašu uzmanību šis gadījums izpelnījies tāpēc, ka jau 18. aprīlī vizītē uz Krieviju dosies Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, lai Maskavā atklātu jauno Igaunijas vēstniecības ēku.
Mareks Matisons: Kopā būšana pretstatā viedierīču «purvam»
Šī pārdomu tēma un piezīme ārpus ētera rubrikai nenāk tik viegli un raiti, kā biju domājis iesākumā. Šajā nedēļā “Tele 2 Latvija” izziņoja savu jauno iniciatīvu – rosināt telekomunikāciju patērētājus lietot internetu atbildīgi – lietot mazāk tehnoloģiju, bet vairāk pievērsties saskarei dzīvē.
«EXPO 2020» vadītājs Ansis Egle: 558 dienas līdz ..
Daudz vai maz? Ja ņem vērā, ka iepriekš līdzīgos projektos ir bijis vēl mazāk laika, tad šis šķiet labs laika nogrieznis. Lai gan - nākotnē - lai visu lieliski izplānotu un paveiktu bez nevajadzīga stresa un satraukuma, būtu jāgatavojas projektam 5 gadu cikla ietvaros - kā to ierasti cenšas darīt OECD valstu grupā un kas arī atbilst paša projekta ciklam. Taču, kā mēdz teikt - mūžu dzīvo, mūžu mācies un pielāgojies apstākļiem.
Māris Bergs: Sākas skrējiens pēc Stenlija kausa
Stenlija kausa izcīņa – hokeja sezonas galvenā daļa un kulminācija. Spēles, kurām pastiprinātu uzmanību pievērš ne tikai hokeja līdzjutēji visā pasaulē, bet arī izlašu menedžeri, kuri steidz iegūt vēl kādu pastiprinājumu savas valstsvienības sastāvam pasaules čempionātā. Oktobra sākumā skrējienu pēc kausa sāka 31 komanda, 15 no tām sezonu jau ir noslēgušas, bet 16 klubi agrā ceturtdienas rītā sāks cīņu par hokeja pasaules galveno balvu. Divus no šiem klubiem pārstāv arī latviešu hokejisti.
Māris Zanders: Kurš ir «īstāks» eiropietis? Iedomātās robežas
Maijā gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas pašsaprotami nozīmē diskusijas par tādiem jēdzieniem kā “Eiropas vērtības”, “Eiropas tradīcijas” utt., un tas savukārt tikpat prognozējami nozīmē vēl aktīvāku purpināšanu starp eiropiešiem par to, kurš ir “īstāks” eiropietis. Purpināšanas saturs labi zināms.
Aiga Pelane: Nodokļu pārmaiņas var būt tuvāk, nekā pirmajā mirklī šķiet
Latvijas valdības rokās praktiski ir tikai viens spēcīgs ierocis, kā ietekmēt savu ekonomisko attīstību un realizēt noteiktos mērķus. Šis ierocis ir nodokļu politika. Pērn notikusī nodokļu reforma jau ir radījusi vairākas sašutuma vētras, taču gan politiķi, gan uzņēmēji turpina uzstāt – nē, tagad neko mainīt nevajag, lai paliek, kā ir. Esot pagājis pārāk īss laika sprīdis, lai saprastu, cik veiksmīgas bijušas veiktās izmaiņas nodokļu jomā.
Māris Rīmenis: Ne visu, kas redzams, ir tiesības rādīt
Reizēm nākas dzirdēt jautājumus, kāpēc Latvijas Televīzija vairs nerāda kādas noteiktas sporta pārraides. Kas attiecas uz dažādu sacensību tiešraidēm, to nosaka tā dēvētais tiesību jautājums – vai nu LTV pieder šīs tiesības rādīt, vai tās jau nopirkusi kāda cita kompānija. Mūsdienu apstākļos tā ir ļoti komplicēta tēma – daudz ko vienkārši nevar nopirkt līdzekļu trūkuma dēļ vai arī tāpēc, ka tiesības mūsu teritorijā jau nopirkuši konkurenti. Tā sakot, brīvais tirgus. Ko un kā rādīt sporta ziņās – arī tas nav tik vienkārši, kā no malas izskatās, jo arī ziņu materiāliem  ir dažādi aizliegumi, kas saistīti ar tiesību turētāju nosacījumiem.
Māris Bergs: F-1 sezonas startā jaunumu daudz, favorīti zināmi
Pirmās formulas (F-1) jaunā sezona jau ir pie apvāršņa, šajā nedēļas nogalē ar tradicionālo pirmo posmu Austrālijas pilsētā Melburnā tiks dots starts jaunajai sezonai. 10 komandas, 20 piloti un 21 posms, lai noskaidrotu, kurš pilots un kura komanda sevi varēs saukt par 2019. gada čempioniem.
Sling your hook! Mana loma Latvijas simtgades seriālā «Sarkanais mežs»
Man vienmēr labāk patikuši mazo lomu tēlotāji, nevis lielās zvaigznes. Viņi var būt redzami tikai vienā vai pāris epizodēs, taču šie dīvaina paskata tēli ar lauztiem deguniem, kas runā ar pamatīgu akcentu, dod filmai cilvēciskumu un daudzveidību, kādu nespēj sniegt skaistie galveno lomu tēlotāji.
Māris Zanders: 30 gadi pēc Berlīnes mūra krišanas. Dažas ilūzijas
Lai cik neveikli tas skan, šogad aprit trīsdesmit gadu kopš 1989. gada. Tātad aprit trīsdesmit gadu ne tikai PSRS karaspēka aiziešanai no Afganistānas (lai gan arī tas neapšaubāmi bija nozīmīgi okupētās Latvijas iedzīvotājiem), bet arī trīsdesmit gadu "Baltijas ceļam" un "Berlīnes mūra" krišanai. Citiem vārdiem sakot, tas bija nozīmīgs gads PSRS izveidotās sistēmas Centrāleiropā un Austrumeiropā sabrukšanas procesā.
Zane Mače: Arī vienaldzība nogalina
Pirmo reizi Saulkalnē biju pērn ziemā. Tur pirms desmit gadiem mazā veikaliņā nogalināja pārdevēju Zinaidu. Policijai bija aizdomās turētais. Viņš kļuva arī par apsūdzēto, un pirmā tiesu instance vīrieti atzina par vainīgu slepkavībā, kas saistīta ar laupīšanu. Bet tad cita - Augstākā - tiesa viņu attaisnoja. Slepkava joprojām nav atrasts. Saulkalnē gribu atrast šī notikuma aculieciniekus. Vai ciematā Zinaidu atceras? 
Māris Rīmenis: Ķibermanim teicami! Nu jāgatavojas pasaules čempionātam
Pasaules kausa izcīņas sezona bobslejā un skeletonā aizvadīta un atlikusi vien kulminācija – jau šonedēļ sāksies pasaules čempionāts Vistleras trasē Kanādā. Bobslejā līdz šim iepriecinājis mūsu pilots Oskars Ķibermanis. Viņa sasniegumi nav nejauši, un otrā vieta sezonas vērtējumā abās disciplīnās  jau liecina par stabilitāti. Progress arī jaunajam Ralfam Bērziņam, uz panākumu takas skeletonā  pamazām pēc eksperimentiem atgriežas Martins Dukurs, turklāt pašā pēdējā posmā uz pjedestāla beidzot arī Tomass Dukurs. Kopējais secinājums gan ir tāds pats kā sezonas sākumā – vismaz bobslejā dominē Vācija.
Lokāmtelefons. Vai jauna revolūcija mobilo tālruņu jomā?
Katru gadu lielie pasaules tehnoloģiju uzņēmumi prezentē savas korporācijas iekšienē radītos jaunākos viedtālruņus. Tas ir kā raudzīties Holivudas filmas trešajā, piektajā vai pat devītajā stāstā uz lielā kino ekrāniem – sērijas nosaukumu papildina kārtas skaitlis, bet dramaturģijā nekas īsti nemainās kopš žanra klasikas, "Apple" dibinātāja Stīva Džobsa lieliskajām “one more thing” (vēl kāds sīkums) prezentācijām. Šķita, ka "Samsung" piedāvās jau daudzkārt dzirdēto un redzēto, atkal no jauna demonstrēs kvalitatīvākos no "Android" ekosistēmas viedtālruņiem un stāstīs par to, ka jaunās ierīču komponentes ir labākas par iepriekšējām, lietojot vispārākās izteiksmes formu.
Aiga Pelane: Strauji iecerētā pašvaldību reforma var arī iebuksēt
Tikai viens no pašreiz valdībā esošajiem pieciem politiskajiem spēkiem – partiju apvienība "Attīstībai/Par!" – savā īsajā priekšvēlēšanu programmā paziņoja, ka gatavojas pašvaldību skaitu samazināt vismaz trīs reizes. Tagad administratīvi teritoriālā jeb pašvaldību reforma ir kļuvusi par vienu no Krišjāņa Kariņa valdības galvenajām prioritātēm un to plāno realizēt triecientempā. Cik karstas varētu izvērsties diskusijas, un vai tiešām viss būs tik vienkārši?
Evita Puriņa: Neceļot skolotāju algas, ministri apliecina - izglītota sabiedrība Latvijā nav prioritāte
Pagājušā gada sākumā pēc ilgiem strīdiem ar nozares arodbiedrību valdība beidzot apstiprināja skolotāju algu pieauguma grafiku. Nekā kosmiska tajā nav - līdz 2022. gadam zemāko darba algu par vienu likmi paredzēts pakāpeniski pacelt līdz 900 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Salīdzinājumam: Igaunijā, kas skolēnu zināšanu līmenī mums tālu priekšā, jau šogad pedagogu minimālais atalgojums ir 1250 eiro jeb gandrīz divreiz lielāks nekā Latvijā.
Jaunākie
Interesanti