Ārpus ētera
Matīsa jeb Vidzemes tirgus. Kas ar to noticis, notiek un varētu notikt
2020. gada februārī saņēmu pirmo uzaicinājumu ieskatīties stagnējošā Matīsa (Vidzemes) tirgus procesu aizkulisēs. Gadu vēlāk tas rezultējās ar pro bono (bezatlīdzības veikts darbs sabiedriskajam labumam – red.)  prezentāciju Rīgas Domes (RD) koalīcijas pārstāvjiem, kurā atklāju savu vērtējumu par tirgus status quo un iepazīstināju ar savu nākotnes scenāriju, iezīmējot nepamanītus, vērtīgākus un arī trauslus ceļus tā revitalizācijā. Šis ir atskats uz Matīsa tirgus kritienu un manu vīziju par tā atdzimšanu, kas tomēr nesniedz visas atbildes.
Vai 2022. gads atnesīs podkāstu pandēmiju?
Podkāstu uzņēmums “Acast” veicis aptauju, kurā secināts, ka katrs desmitais Lielbritānijas iedzīvotājs plāno 2022. gadā izveidot savu podkāstu. Ja šai aptaujai būtu kaut niecīgas iespējas attainot realitāti, tas nozīmētu, ka šis gads atnestu pasaulei jaunu pandēmiju - podkāstu pandēmiju.
«Sporta studijas» podkāsts. Epizode #45. Olimpiskie stāsti – Ulla Zirne un Edgars Masaļskis
Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāstā viesos kamaniņu braucēja Ulla Zirne, kura piedalījusies divās olimpiskajās spēlēs, un Edgars Masaļskis, kurš hokejista karjeras laikā paspējis spēlēt četrās olimpiādēs. Kādas bija viņu pirmās olimpiskās spēles, kas notiek olimpiskajā ciematā, kā viņi vērtē Latvijas sportistu izredzes šogad, – sarunā tika apspriestas šīs un vēl daudzas tēmas. 
Andrejs Siliņš: «Dokumentārijs» atver naratīva podkāstu durvis Latvijā
Vecā gada nogale un jaunā gada sākums ierasti ir laiks, kad tiek veidoti dažādi apkopojumi un topi, tiek pasniegtas dažādas balvas, un arī podkāstu rūpniecība ne ar ko neatšķiras. Pērngad raidierakstu industrija spēra vēl vienu platu soli uz priekšu savā attīstībā gan pasaulē, gan Latvijā – to apliecina gan dažādi statistikas rādītāji, gan ekspertu novērojumi.
Uldis Neiburgs: Latviešu leģiona problemātika Zedelgemas pieminekļa ēnā
Pagājušā gada nogalē Latvijā pretēju uzskatu sadursmes izraisīja polemika par 2018. gadā Beļģijas pilsētā Zedelgemā atklāto pieminekli “Latvijas stāvstrops brīvībai”, kas veltīts 12 000 latviešu karagūstekņiem. Piemineklis tapis pēc vietējās pašvaldības un Latvijas Okupācijas muzeja iniciatīvas un finansiāla atbalsta. 26.–27. novembrī Zedelgemā sanākušās starptautiskās neatkarīgo ekspertu komisijas slēdziens ar vēsturiskā fona skaidrojumu un rekomendācijām par pieminekļa pārvietošanu [1] izsauca ne tikai vairāku Latvijas valdības ministru paziņojumus, bet radīja arī asu domu apmaiņu Okupācijas muzeja vadības un atsevišķu Zedelgemas komisijas zinātnieku vidū.
«Sporta studijas» podkāsts. Epizode #44. Kur futbola talantus meklē Māris Verpakovskis
Visu laiku rezultatīvākais Latvijas izlases futbolists Māris Verpakovskis šobrīd ir Latvijas futbola čempionu RFS ģenerāldirektors. Viņa pienākumos ietilpst arī jauno futbola talantu meklēšana, to attīstīšana un pēc tam pārdošana lielajiem Eiropas vai pasaules klubiem. Kur Verpakovskis un viņa komanda meklē jaunos talantus mēģinājām uzzināt jaunākajā Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāstā.
Kristaps Andrejsons: Krāpnieki un jaunie mediji jeb shēmas, uz kurām neuzķerties
Jauno mediju joma Latvijā un pasaulē pēdējās desmitgades laikā ir ārkārtīgi attīstījusies. Kad sāku savu podkāstu, pie mums tikai retais zināja, kas tie ir. Pašlaik katram otrajam ir savs raidījums, “YouTube” kanāls, “TikTok” vai “Instagram” profils, un influenceri ir nopietna mārketinga nodarbe. Diemžēl uz šī augošā un arvien daudzveidīgākā mediju fona sabiedrības kopējais medijpratības līmenis ir iepalicis. Viltus ziņas un konspirāciju teorijas ir kļuvušas par ikdienu, tomēr aizvien ir cilvēki, kuri neuzskata par vajadzīgu apgūt kaut pamata prasmes kritiskajā domāšanā un satura analīzē. To, protams, saprot arī krāpnieki, kuri ātri gūst peļņu, izmantojot cilvēku lētticību un ietekmējamību.
Pāvels Širovs: Vaļsirdīga atzīšanās
Likvidējot starptautisko vēstures un izglītības biedrību “Memoriāls”, bet diennakti vēlāk – arī tāda paša nosaukuma cilvēktiesību aizstāvības centru, Vladimira Putina režīms pielicis pēdējo punktu diskusijā par to, uz kurieni virzās valsts. Lūk, uz turieni arī virzās.
LTV podkāsts «Parunāsim» 13.epizode. Ar Ievu Rozentāli.
Decembra sākumā uz sarunu aicinājām Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāju Ievu Rozentāli. Reinis Ošenieks ar Ievu aprunājās par kultūras tendencēm Latvijā un pasaulē, latviešu konservatīvismu, kas saistīts ar vēsturisko mantojumu. Tāpat Ieva dalījās savā pieredzē, darbojoties dažādās starptautiskās žūrijās, kā arī stāstīja par ikdienas darbu Kultūras redakcijā.
TESTS: Kurš to ir teicis 2021. gadā? Zini vai mini!
Kurš kovida laikā nav dabūjis pa galvu, kurš bija sabijies stingrāku Covid-19 ierobežojumu ieviešanā, un kurš neskatās “Panorāmu”? Gada izskaņā esam apkopojuši 18 spilgtus citātus, kas iezīmē šā gada nozīmīgākos notikumus Latvijā. Pārbaudi, vai vari atminēt, kurš to ir teicis, un izaicini draugus pārspēt sevi!
Māris Rīmenis: Latvijas sporta zīmes un cerības pirms Pekinas olimpiskajām spēlēm
Pekinas ziemas olimpiskās spēles tuvojas Covid-19 pandēmijas un daudzu valstu augstāko amatpersonu boikota ēnā. Ar pandēmiju ķīnieši tiekot galā labi un sola visu noorganizēt droši arī spēļu laikā, bet boikoti mūsdienu spēlēs vairāk ir politiski lēmumi, kas neietekmē pašu sacensību gaitu. Līdz spēļu sākumam jau mazāk nekā divi mēneši, individuālajos ziemas sporta veidos faktiski aizvadīta puse sezonas, un var izdarīt secinājumus gan par favorītiem, gan mūsējiem.
Latvijas Radio: Redakcionālie lēmumi ir jāskaidro
Pēdējo dienu laikā publiski izskanējuši jautājumi (un arī tieši pārmetumi) par sabiedrisko mediju – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas, sabiedrisko mediju portāla LSM.lv – redakcionālajām izvēlēm, atspoguļojot notikumus Baltkrievijas pierobežā ar Poliju un Baltijas valstīm. Uzskatām, ka jautājumi par redakcionālo izvēļu skaidrošanu ir vietā. Mums ir jāatbild uz sabiedrības jautājumiem un jādod ieskats redakciju darbā, kur diskusijas par tematu, avotu, jautājumu un interpretāciju izvēli notiek nepārtraukti.
Podkāsts «Kultūrdeva». 16.epizode. Ar Ingu Gaili
Televīzijas raidījuma “Kultūrdeva” vadītāja Henrieta Verhoustinska podkāsta “Kultūrdeva” 16. epizodē sarunājās ar dzejnieci un rakstnieci Ingu Gaili, kuras dzeja Henrietai ir īpaši līdzējusi tumšos brīžos. Inga ir tādu romānu kā “Stikli”, “Skaistās” un “Rakstītāja” autore – pēdējais no tiem ciklā “Es esmu...” par rakstnieci Ivandi Kaiju. Ingai ir arī dzejoļu krājumi “Kūku Marija”, “Migla”, “Lieldienas” un “Nakts”. Vēl ir vairākas izrādes pēc Ingas Gailes lugām, piemēram, “Āda” un “Mūsu Silvija debesīs” Ģertrūdes ielas teātrī. Vēl Inga raksta Satori.lv, interneta žurnālā “Punctum” un Rakstnieku savienības izdevumā “Konteksts”, ir viena no "Sieviešu stendapa" dibinātājām, kā arī Latvijas PEN kluba vadītāja.
Svarīgākais šobrīd