Ārpus ētera
Toms Pastors: Iekšējais monologs par «X stundu»
Viens mēnesis pie Alūksnes ezera brīvprātīgā rezerves karavīra apmācībās. Tas ir rezultāts manam kādam jau gana ilgam iekšējam monologam par Latvijas drošību un savu lomu tajā. Pirms šīs vasaras šādas lomas man nebija. Tagad ir.
Atis Klimovičs: Visapspriestākā mākslas filma Ukrainā – «Donbass»
Beidzamajā laikā par skatītāko un apspriestāko ukraiņu mākslas filmu Ukrainā kļuvusi pazīstamā režisora Sergeja Lozņicas aktierfilma “Donbass”. To noskatoties, kļūst saprotams, kādēļ šis kino darbs izraisījis plašas diskusijas, kurās izteikto viedokļu amplitūda sniedzas no augstas atzinības līdz pat klajam noliegumam.
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts zeme
Svinot Latviju, tiek svinēta arī tās zeme. Zeme kā teritorija, kā auglība un kā mājas. Vieni svētkos iet pa Latvijas robežu un rok stabus, citi stāda kokus vai mēra esošos. Vēl citi pēta un pieraksta ainavas. Bet Aleksis Vilciņš runā video bloga "Ko svinam?" 7.sērijā "Valsts zeme". 
Kārlis Roķis: «Kariņa spēlēšana», kas maina cilvēku
Ja kādam šķiet, ka karavīra pamatapmācības kurss varētu būt tikai pieaugušo “kariņa spēlēšana”, tad visus, kuri tā domā, laipni aicinu šo programmu apgūt nākamgad! Patiesībā tā ir sviedru un pārguruma valstība, kuras laikā sevī nostiprini jaunas vērtības. Šādi bija arī ar mums – brīvprātīgajiem rezervistiem. Atnācām vieni, aizgājām jau pavisam citi cilvēki. Manuprāt, labāki.
Kaspars Goba: Meitene ar melno suni un «2018. Latvijas hronika»
Manas bērnības Cēsis atceros kā pilsētu, kurā uz dzīvi bija apmetušies daudzi neredzīgi un vājredzīgi cilvēki. Speciāli apzīmētas gājēju pārejas, margas gar ielas malām un ļaudis tumšās brillēs vai baltiem spieķiem bija daļa no mazpilsētas ainavas. Cēsīs darbojās speciāli neredzīgajiem būvēts ražošanas uzņēmums. Tajā ražoja elektroinstalācijas komponentes un konservu vāciņus.
Video blogs: Žurnālists Dukuls par apmācībām armijā - ja to spēju es, tad to var ikviens!
LTV7 Krievu satura žurnālists Ēvalds Dukuls Nacionālo bruņoto spēku brīvprātīgo rezervistu apmācībām sākotnēji pats nepieteicās - viņa vietā to izdarīja ziņu redaktors. Ēvalds atceras, ka filmēšanas laikā saņēmis telefonā īsziņu - “Mēs tevi aizsūtīsim uz brīvprātīgo rezervistu kursiem, ar telefonu kaut ko pafilmēsi, tādus kā videoblogus sataisīsim”.
Kārlis Roķis: Valsts jāsargā ne tikai vārdos, bet darbos
Pēdējo gadu veiktajās socioloģiskajās aptaujās liela daļa sabiedrības paudusi gatavību kara gadījumā aizstāvēt Latviju ar ieročiem rokās. Tas priecē, taču te jānošķir divas lietas – anonīmā aptaujā pausts viedoklis vai paša cilvēka apzināti pūliņi, lai iegūtu prasmes, kā sekmīgi stāties pretī agresoram. Šovasar Nacionālie bruņotie spēki aizsāka brīvprātīgo rezervistu sagatavošanas programmu, kur šādas iemaņas varēja gūt iepriekš ar militāro jomu nesaistīti cilvēki. Interese bija liela, tomēr, lai sekmīgi pabeigtu mācību kursu, vairāk par fizisko sagatavotību bija vajadzīga motivācija.
Natalija Morozova: Nikolajs Uvarovs. Zeme – tranzīts
Pēc numeroloģijas, mistiskais skaitlis 77 nozīmē gudrību, intuīcijas pastiprināšanos, paredzēšanas spējas un apskaidrību, iespēju caurredzēt citus, stingrību un, bez šaubām, veiksmi. Atliek vien domāt, ka nupat 77.dzimšanas dienu atzīmējušajam māksliniekam Nikolajam Uvarovam – grāfam, kņazam utt., utt., tas arī piepildīsies. Visādā ziņā jau pirms slaveno “debilo bildīšu” autora dzimšanas dienas viņa dzīvē norisinājās visai patīkami notikumi, arī negaidīti.
Video blogs: nācija izmisumā pēc ziemas!
Pēc garās vasaras un siltā rudens daudzi vēlas sniegu, salu un bargu ziemu. Pagājušajā nedēļā lūdzu video skatītājus komentēt savas vēlmes pēc ziemas, un lielākā daļā no vairāk nekā 150 komentētājiem man par pārsteigumu patiešām gaida ziemas iestāšanos. 
Bēres un Latvijas-Baltkrievijas robeža. Operatora un režisora vērojumi
Informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji pierobežā, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji ir dokumentālista Ivara Zviedra jaunā īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Šis cikls skatītājiem pieejams ceturtdienās Latvijas Televīzijā un replay.lv. Piedāvājam režisora Ivara Zviedra un operatora Haralda Ozola stāstus un pierakstus par 3.epizodi - "Bēres un Latvijas-Baltkrievijas robeža".
Video blogs: Par valsts aparātu un mazliet par politiku
Aleksim Vilciņam un citiem jauniem cilvēkiem šis bija pirmais gads, kad viņi varēja piedalīties Saeimas vēlēšanās. Izrādās, viņiem nekas nebūtu pretī būt politiski aktīviem un vēlēt jau no 16 gadu vecuma. Par valsts aparātu, ordeņiem un mazliet par politiku 5. "Ko svinam?" epizodē "Valsts". 
Pauls Ķesteris: Pāvilostas stāsti un «2018. Latvijas hronika»
Vispār jau tā zvejniecība ir viena ķēpīga nodarbošanās. Garas stundas, fizisks darbs, atkarība no laikapstākļu labvēlības un zivju arī nekļūst vairāk tā, kā, piemēram, pieaug datu apjoms mūsu viedajos telefonos. Un tāpēc nav brīnums, ka liela daļa no tiem, kas mūsdienās uzauguši pie jūras, i’ nesapņo tajā pavadīt ilgāk par veldzējošu peldi.
Robežsardze - valsts drošības pirmā līnija, par kuru zinām maz
Pirmais cilvēks, ar kuru ikvienam ir darīšana, iebraucot Latvijā, ir robežsargs. Viņš pirmais aci pret aci saskaras arī ar valsts ienaidnieku - kontrabandistu, nelegālo imigrantu, spiegu un kara gadījumā - ar iebrucēju. Robežsardze ir valsts drošības pirmā līnija.
Video blogs: Notikumi kino jomā PSRS laikā un tagad
Aleksis Vilciņš no radio pieci.lv apskata Latvijas valsts simtgades svinību bagātīgos notikumus Latvijas kino jomā un uzduras apbrīnojamam materiālam par Rīgas Kinostudijas filmām PSRS laikā. Cik daudz cilvēku redzēja latviešu filmas toreiz un cik tagad? Video bloga "Ko svinam?" 4.epizode. 
Jaunākie
Interesanti