Ārpus ētera
Video blogs: kāds būs rudens?
Nākamnedēļ šī vasara kļūs par garāko, kopš Latvijā veic meteoroloģiskos novērojumus. Vidējā diennakts temperatūra virs +15 grādiem stabili turējusies jau vairāk nekā simt dienu. Kāds solās būt rudens pēc tik karstas un garas vasaras?
Baltijas ceļš. Mūsu ceļa mērs
Baltijas ceļš. Gadsimta vēstures nozīmīgumā to liek uzreiz aiz Brīvības cīņām. Kaut cīnītāju tajā bija vēl daudz vairāk, un savu panācām bez neviena šāviena. Miljoniem roku simtos kilometru. Tā nav tikai mūsu vēsture, tā kļuva par pasaules vēsturi. Kā mēs to dabūjām gatavu?!
Video blogs: brīvdienās atkal piekrastē var būt redzami ūdensstabi
Brīvdienās virs karstajā vasarā sasilušajiem Baltijas jūras ūdeņiem ieplūdīs vēsāks gaiss. Tie ir piemēroti apstākļi, lai atkal veidotos ūdensstabi jeb virpuļviesuļi virs ūdens. Pagājušajās brīvdienās, kad īslaicīgi kļuva vēsāks, Baltijas piekrastē tika manīti vairāk nekā 10 ūdensstabu.
Kā palikt latvietim trimdā? Izvarotā dusmu spēks
Jauni cilvēki un bērni svešumā joprojām runā latviski – vairāk nekā septiņdesmit gadus pēc viņu senču došanās trimdā. Kā tas iespējams? Ar kādām pūlēm trimdas latvieši noturējušies pie savām saknēm? Varbūt tās nemaz nav pūles, bet prieks?
Kristiāns Girvičs: Eiropas futbola pieskāriens
Šogad ne tikai daba mūs lutina ar īstu vasaru, bet ļoti karsti ir arī Latvijas futbola stadionos. Valsts čempionātā gan visi interesantākie notikumi vēl ir priekšā, tāpēc par pēdējā laika galveno pašmāju futbola aktualitāti kļuva mūsu klubu starts Eiropas kausos. Uz lielās skatuves Latvijas klubi atstāja visnotaļ solīdu iespaidu, bet lielāko laimestu ieguva Jūrmalas “Spartaks”, kas joprojām turpina sapņot par Eiropas līgas grupu turnīru un par dažiem starptautiskajiem mačiem jau ir nopelnījis miljonu eiro.
Kurzemes kara bēgļi. Laivu vīru varoņstāsts
Otrā pasaules kara pēdējais gads. Hitlera dienas ir skaitītas, bet Latvijas liktenis – miglā tīts. Pāri jūrai, caur tumsu un nāves briesmām glābjas bēgļu pārpilnas laivas. Kas bija pie airiem un motoriem? Kurzemes laivu vīri – Latvijas varoņstāsts.
Holokausts. Valdemārpils savējie.
Holokausts Latvijā – ebreju un romu masu slepkavības nacistu okupācijas laikā. Vēsturnieki to sauc par lielāko noziegumu mūslaiku Latvijas vēsturē. Bet kas bija noziedznieki? Tikai svešie? Vai arī savējie?
Video blogs: Vai šis būs gadsimta karstuma vilnis?
Pagaidām karstuma vilnis lielus temperatūras rekordus nav nesis, taču karstums ir noturīgs un prognozes rāda, ka saglabāsies vēl ilgi. Vai šis var kļūt par lielāko karstuma vilni gadsimtā? Skaties video.
Nacionālkomunistu gals – atslēga Latvijas atpalicībai
Hruščova atkusnis, 1959.gada vasara, latviešiem pārvēršas neizbrienamā stagnācijas šļurā. Latvisko komunistu apspiešana – atslēgas pagrieziens vēl niknākai Latvijas asimilācijai. Vai to varēja novērst? Vai varēja būt savādāk – kā Igaunijā un Lietuvā? 
Kristiāns Girvičs: X stunda ir klāt – Francija vai Horvātija?
Svētdien jau laikus jāieņem vieta pie TV ekrāniem, lai no plkst. 18 vērotu četrgades galveno sporta maču – Pasaules kausa finālspēli futbolā. Pēc mēnesi ilga futbola maratona visu distanci līdz galam ir veikušas un čempionu titulu izspēlēs Francijas un Horvātijas valstsvienības.
Psihoterapeits Andris Veselovskis: Dziesmusvētku spēcinošais efekts
Dziesmusvētku nedēļa ir pagājusi. Sociālajos tīklos joprojām virmo Dziesmusvētku atbalsis. Pārsvarā cilvēki ir izjutuši Dziesmusvētku efektu kā spēcinošu, pašapziņu ceļošu. Ir pieaugusi tautas kopības, vienotības sajūta. Cilvēki ir jutušies vērtīgi, stipri, svarīgi. Vienlaikus ir bažas labo efektu pazaudēt.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti