Ārpus ētera
Piedruja – Eiropas Savienības gals vai sākums? Kā dzīve rit pierobežā
Napoleons te pazaudējis savu zelta karieti, Nikolajs I, braucot caur Piedruju, izkāpis no karietes un noskūpstījis zemi, bet ceļu caur pierobežas ciematiņu, dodoties uz tikšanos ar Austroungārijas imperatoru, savā dienasgrāmatā aprakstījusi Katrīna II. Kā šodien dzīve rit Latgales ciemā, kuru no Baltkrievijas šķir Daugava?
Tokija ārpus olimpiskajiem apļiem: savstarpējas cieņas pilsēta ārpus stereotipiem
Kad visas olimpiskās medaļas ir sadalītas un saskaitītas, pieklusušas ovācijas un nožuvušas asaras, bet mājās atgriezušies sportisti un visi spēļu norisēs iesaistītie ir mazliet atguvušies no vairāku nedēļu nepārtrauktā skrējiena, neviļus raisās pārdomas, kāds īsti bija aizvadītais sporta forums. Kā savu vārdu olimpisko spēļu vēsturē šoreiz ierakstīja Japāna, kas lielākajai daļai viesu sevi atklāja kā iepriekš neiepazīta valsts, jo ne tikai stereotipi, bet arī priekšstati un pieņēmumi visbiežāk mainās, saskaroties ar realitāti.
Māris Rīmenis: Spēles kā mācība un gaidāmās pārmaiņas
Tokijas olimpiskās spēles aizvadītas. Sarežģītā laikā, tās bija pavisam citādas nekā visas iepriekšējās. Sacensības notika, medaļas sadalītas, arēnas lieliskas, bet kaut kā tomēr pietrūka, un tā ir svētku sajūta. Bez skatītajiem klātienē Tokijā, bez iespējām līksmi nosvinēt panākumus, visiem pulcēties kopā, satikties, iepazīties, apkampties. Covid-19 pandēmija mainījusi mūsdienu pasauli, cilvēku paradumus un arī olimpiskās spēles.
Māris Rīmenis: Tokijā pirms finiša taisnes
Olimpiskās spēles tuvojas noslēgumam, un pamazām tās sāk atgādināt līdz šim ierastās, vien  ar to starpību, ka joprojām nav skatītāju tribīnēs Tokijā. Visiem, kas izturējuši 14 dienu karantīnu, vismaz vairs nav tādu aizliegumu kā līdz šim. Brīvība tomēr nav tikai vārds, nu uzelpot var daudz vieglāk, un vismaz  spēlēs  akreditētie ārzemnieki kļuvuši atraisītāki un smaidīgāki. Vēl tikai trīs spēļu dienas, kurās izšķirošās cīņas par medaļām komandu sporta veidos, tāpat godalgas vairākos individuālajos veidos, ieskaitot vieglatlētiku.
Māris Rīmenis: Olimpiāde jau pusceļā
Pēc šīs sestdienas puse no sacensību dienām Tokijā  jau aizvadītas. Spēles notiek, kaut pandēmija pieņemas spēkā arī Japānā, taču pagaidām bažu par sacensību pārtraukšanu nav. Latvijas līdzjutēji izpriecājušies par 3x3 basketbola komandas zeltu, lielvalstis skaita savas medaļas un samērojas spēkiem ar citiem varenajiem. Īpatnējās spēles turpinās, ar savu odziņu sportiskajā ziņā vienā otrā veidā, taču arī trūkumiem, jo nekas nespēj atsvērt tukšās tribīnes arēnās un arī neziņu par rītdienu katram indivīdam.
Māris Rīmenis: Laiks lielajam pārbaudījumam
Piektdien Tokijā oficiāli atklās olimpiskās spēles. Kādas tās būs, var tikai minēt, jo jaunumi ir katru dienu un ne tie paši labākie. Skaidrs, ka Covid-19 pandēmija nebeigsies ne šonedēļ, ne šogad un tas attiecas ne tikai uz Tokiju, bet pasauli vispār. Ir jāmāk ar to sadzīvot, un šajā ziņā olimpiskās spēles ir liels pārbaudījums, jo vienviet pulcējas ļaudis no visas pasaules.
Patiesi svētki galvenajiem varoņiem – Tokija gatava olimpisko spēļu startam
Sarežģītiem jautājumiem nav vienkāršu risinājumu, un kur nu vēl tik milzīgā pasākumā kā olimpiskās spēles. Jau ierasti pirms olimpiskajiem startiem allaž tiek daudzinātas organizatoriem nozīmīgākās problēmas, un diez vai pandēmijas laikos bija pamats cerēt, ka ar gada aizkavēšanos sarīkotajā grandiozajā notikumā Japānā viss ritēs kā pa diedziņu.
Māris Rīmenis: Olimpiskās spēles ārkārtas situācijā ar daudz nezināmā
Olimpiskās spēles Tokijā teju jau klāt, tām jāsākas nākamās nedēļas piektdienā. Pandēmijas dēļ gadu vēlāk, nekā plānots, bet spēlēm tomēr jānotiek. Spēles tagad var atlikt tikai kas ārkārtējs; tās notiks, bet kā un cik sekmīgi, tas vēl ir jautājums. Ne velti  tagad vairāk runā nevis par to, kas startēs un kādas ir izredzes, bet apspriež tieši pašu norisi.
«Sporta studijas» podkāsts. Epizode #20 – Olimpisko spēļu mugurkauls - brīvprātīgie darbinieki
Latvijas Televīzijas sporta žurnālists Andris Auziņš uz sarunu aicinājis vairāku olimpisko spēļu brīvprātīgos Mareku Matisonu un Ievu Galenieci. Mēdz teikt, ka tieši brīvprātīgie ir olimpisko spēļu mugurkauls. Kāpēc cilvēki no visas pasaules par savu naudu dodas uz šo lielo forumu, lai par velti strādātu un palīdzētu veiksmīgi noritēt olimpiskajām spēlēm? 
«Sporta studijas» podkāsts. Epizode #19 – Jātnieks Neretnieks pirms Tokijas spēlēm maina zirgu
Latvijas Televīzijas sporta žurnālists Reinis Ošenieks uz sarunu aicinājis Latvijas labāko jāšanas sporta pārstāvi Kristapu Neretnieku. Viņš jau tūdaļ dosies uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet diemžēl turp nedosies viņa ilggadējais partneris zirgs Moon Ray. Neretnieks stāsta par negaidīto pavērsienu un arī citām aktualitātēm saistībā ar jāšanas sportu.
Māris Rīmenis: Vimbldona – vieta, kur dzimst tenisa leģendas
Eiropas futbola čempionāta ēnā, bet tomēr – nākamās divas nedēļas notiks pats senākais un slavenākais tenisa turnīrs pasaulē  – Vimbldona. Ar divu mūsu dāmu tenisistu piedalīšanos pieaugušo turnīrā, ar globālu interesi visā pasaulē.  Spēles 18 zāles seguma laukumos, ar skatītājiem klātienē, turklāt mazākiem ierobežojumiem nekā šogad bija ”Australian Open” un ”French Open”.
Uģis Lībietis: ASV rīkosies izlēmīgi, ja tiks apdraudētas sabiedroto intereses
Kā vērtēt Džo Baidena un Vladimira Putina pirmās sarunas? Manuprāt, šo tikšanos varētu raksturot ar veco labo latviešu teicienu – liela brēka, maza vilna. Proti, par šīs tikšanās nozīmīgumu un simbolismu tika runāts ārkārtīgi daudz, taču rezultāti ir tādi, kādus patiesībā daudzi arī prognozēja. Proti, īpaši nekādi!
Podkāsts «Kultūrdeva». 11.epizode. Ar Rēziju Kalniņu
“Drosme, drosme ir mūsu degviela!” podkāsta izskaņā skaļi saka aktrise un režisore Rēzija Kalniņa, bet saruna ir teju par visu pēc kārtas, gan par sevis apzināšanos kā brendu “Rēzija Kalniņa”, par spēju būt dažādai – gan vadīt un veidot mūzikas un drāmas telpu “Oratorio”,  gan būt režisorei, par to, ko viņai nozīmē sadarbība kā aktrisei ar režisoru Viesturu Kairišu Dailes teātrī, par to, ko vēlētos mainīt Mārupē kā pašvaldības deputāte, par to cik svarīgi ir sabiedrību saliedēt lūgšanā, nevis šķelt ar sertifikātu (Covid-19 sertifikāti — aut.) pieprasījumu un par to, kas gaidāms nākotnē un pie kā Rēzija strādā šobrīd, klausieties jaunākajā raidierakstā!  
«Sporta studijas» podkāsts. Epizode #18 – Zirnis un Sorokins par Latvijas hokeja nākotni
Latvijas Televīzijas sporta žurnālists Dāvids Ernštreits uz sarunu aicinājis Latvijas U18 un U20 hokeja izlases galvenos trenerus Oļegu Sorokinu un Kārli Zirni. Kopīgi ieskicē, kāda varētu izskatīties Latvijas izlase pēc 5 gadiem, kādas šobrīd ir aktuālās problēmas hokejā un kas liedz jaunajiem hokejistiem spert nākamo soli karjeras izaugsmē. 
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt