Ārpus ētera
Uģis Lībietis: Breksits un biezā Albionas miglā tītie jautājumi
Pagājušās nedēļas notikumi britu parlamentā vismaz uz kādu brīdi radīja iespaidu par to, ka veselais saprāts britu politikā joprojām nav pilnībā zudis. Tuvojoties datumam, kad jāstājas spēkā premjerministra Borisa Džonsona rīkojumam apturēt parlamenta darbu līdz 14. oktobrim (starp citu, šis datums tā arī joprojām precīzi nav zināms), parlamentārieši pie breksitam veltīto jautājumu risināšanas un tālākas virzīšanas ķērās klāt ar īpaši lielu sparu.
Divas kāzas Latgalē. Gan lūgtie, gan nelūgtie viesi - fantastiski
Latvijas Televīzijā (LTV) vasarās vai - kā šoreiz - rudenī, ar viena gada izņēmumu, sesto gadu ēterā būs mazais raidījumu cikls "Cytaidi latviskais", kas stāsta par Latgales novadu, cilvēkiem, tradīcijām, vietējo kolorītu un, kas būtiski, skan latgaliešu dialektā ar subtitriem latviešu literārajā valodā. Šī gada četru raidījumu saturā latgaliešu godi, un sāksim mēs ar kāzām.
Olga Proskurova: Kāpēc šodien jārunā par laikrakstu «Segodņa»
Patiešām, kāpēc? Jā, bija tāda avīze. Taču pirms simt gadiem. Tiešām, tā iznāca Rīgā krievu valodā. Tomēr nebija tāda vienīgā. Labi, darbojās vairāk nekā divdesmit gadu, faktiski visu pirmās republikas pastāvēšanas laiku. Lūk, tādu krievu laikrakstu vairāk nebija.
Ina Strazdiņa: Ledāja bēres
Grupa cilvēku biezās jakās un slēpošanas cepurēs šķērso akmeņainu, brūni pelēku klajumu. Tālumā vīd zilganu kalnu grēda. Šī ir vieta, kur vēl pirms desmit gadiem pletās ledājs.
Māris Rīmenis: Divas mūsējās uz lielās tenisa skatuves Ņujorkā
Pirmdien sāksies un turpmākās divas nedēļas Ņujorkā notiks gada pēdējais ”Grand Slam” tenisa turnīrs –  ”US Open”. Latviju vienspēlēs pieaugušo turnīrā pārstāvēs vien divas dāmas – Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko. Diānai Marcinkevičai un Ernestam Gulbim neizdevās pārvarēt kvalifikāciju. Divas nedēļas daudzviet pasaulē sportā tas būs galvenais notikums.
Aleksandrs Krasņitskis: Ļeņina ielas pats gals
Es nestāvēju Baltijas ceļa cilvēku ķēdē. Es skraidīju, tajā iestājoties te šeit, te tur. Man bija 22 gadi, un bija neticami svarīgi parādīt vidējo pirkstu līdz vēmienam apnikušajai sistēmai, lai tā beidzot atšūtos (te būtu jābūt daudz rupjākam vārdam, taču rakstiski es necenzētus vārdus nelietoju).
Aktrise un viņas atstātās laika zīmes. Dairas Āboliņas piezīmes
Vija Artmane sēž Murjāņu dārzā. Koka paēnā, spilgti rozā kleitā. Tas ir 2004. gada augusts ap aktrises dzimšanas dienas laiku. Tādu es viņu atceros pēdējā tikšanās reizē un intervijā Latvijas Televīzijai. Viņa ir skaista, un es zinu, ka vismaz divas stundas pavadījusi kopā ar savu grimētāju Sarmīti Balodi, mūs gaidot un pucējoties. Rezultāts ir lielisks, un Vija Artmane to apzinās.
Pāvels Širovs: Saniknotie Krievijas pilsoņi
Droši vien nav gluži pareizi saistīt protestus, kas turpinās Maskavā, ar opozīciju. Pirmām kārtām, tāpēc, ka nekāda strukturēta opozīcija pašreizējā Krievijā, pēc būtības, nepastāv.
Māris Rīmenis: Latvija gadu pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm
Jau nedaudz mazāk kā gads līdz Tokijas olimpisko spēļu sākumam. Rīkotāji gatavojas, nekādu aizķeršanos nemana, tāpat gatavojas arī planētas labākie sportisti. Pirmdien, 360 dienas pirms spēļu sākuma, oficiālo ielūgumu piedalīties saņēmusi arī Latvijas Olimpiskā komiteja. Mūs interesē, cik konkurētspējīgi šajā globālajā četrgades forumā būs Latvijas sportisti. Kā rāda pēdējo gadu notikumi, vasaras spēlēs cerības uz medaļām nav lielas un bez godalgām palikām iepriekšējās olimpiskajās spēlēs Rio. Jā, Latvijai ir vairāki augstas klases sportisti individuālajos veidos, taču pēc reitinga tikai retajam no viņiem ir reālas izredzes izcīnīt godalgas. Par laimi, sportā ne visu nosaka tikai un vienīgi reitings.
Māris Rīmenis: WTA raudzes tenisa turnīrs Lielupē ar savām zvaigznēm
Šonedēļ vēl nebijis notikums Latvijas tenisā, jo pirmo reizi mūsu valstī norisināsies profesionālais tenisa turnīrs – sieviešu WTA tūres ”Baltic Open”. Latvijā līdz šim aizvadītas Deivisa kausa un Federācijas kausa izcīņas spēles, bijuši starptautiski jaunatnes turnīri, tāpat arī zemākās raudzes profesionālie turnīri, bet WTA (vai ATP vīriešiem) tūres līmenī - vēl nekad. Lieliski tenisa svētki visiem līdzjutējiem, Lielupes tenisa kompleksā varēs skatīt arī abas mūsu līderes Anastasiju Sevastovu un Aļonu Ostapenko.
Maiks Koljers: Kļūšana par Latvijas pilsoni. 3.daļa – Eksāmens
Mana pilsonības eksāmena diena bija dīvaina. Parasti visur ierodos vēlāk par noteikto laiku, un tas, ka biju Valmierā stundu pirms pulksten 10.00, kad bija jāsākas pilsonības eksāmenam, liecina par manu nopietno attieksmi pret šo svarīgo dienu. Es pat izmantoju satelītnavigāciju, lai būtu drošs, ka nonāku pareizajā adresē. Tas man reti izdodas, un satelītnavigācijas vietā galvenokārt paļaujos uz valdošajiem vējiem, balodim raksturīgo spēju sajust magnētiskos laukus un zvaigžņu stāvokli.
Maiks Koljers: Kļūšana par Latvijas pilsoni. 2. daļa – Dokumenti
Pēc tam, kad biju nolēmis pieteikties Latvijas pilsonībai, mans nākamais solis bija pāris gadus darīt ļoti maz. Es ātri sagādāju lielāko daļu nepieciešamo dokumentu un pieņēmu, ka pārējais prasīs minimālas pūles, tāpēc var tikt atlikts līdz tam mītiskajam brīdim, par kuru mēs visi sapņojam – “kad man būs mazliet brīva laika”.
Māris Bergs: Odiseja Krētas basketbola labirintā
Pasaules kausā basketbolā U-19 vecuma grupā vīriešiem aizvadītas pirmās četras spēļu dienas un noskaidrojušās astoņas komandas, kas Grieķijai piederošajā Krētas salā turpinās cīņu par medaļām, kā arī tās astoņas vienības, kurām nāksies samierināties ar cīņu par 9.-16.vietu. Diemžēl, bet šajā otrajā kompānijā nonākusi Latvijas izlase, kas turnīra ievadā piedzīvojusi četrus zaudējumus četrās spēlēs.
Māris Rīmenis: Vimbldona ar savām tradīcijām un mūsējiem
Jau pirmdien Londonā, Vimbldonā, sāksies slavenākais un senākais no visiem profesionālajiem tenisa turnīriem pasaulē. Pirmoreiz tas notika jau 1877.gadā, un nav pasaulē daudz citu tradicionālo sacīkšu, kam būtu senāka vēsture, pat Pasaules kausa izcīņa futbolā sākās daudz vēlāk. Par Vimbldonas turnīru laikam gan ir dzirdējis ikviens, pat ļaudis, kas par tenisu neinteresējas. Turnīram ir sava īpašā aura, šajā klubā spēlē vien divas nedēļas gadā, visu pārējo laiku zāles laukumi tiek īpaši kopti un gatavoti nākamajai sezonai.
Guntars Meluškāns: Nacionālā ideja - esam laipni
Ir karsta diena. Četras ceļotājas tikko pieveikušas 30 kilometru ilgu pārgājienu un nonākušas tuvu galapunktam – manai dzimtajai pilsētai Cēsīm. Pēc nogurdinošā ceļa viņas iegriežas ekskursantu iecienītā vietā, kur Latvijas ainavā var aplūkot kamieļus, un cilvēkam pie vārtiņiem palūdz ūdeni. "Nopērciet biļeti un iekšā varēsiet nopirkt arī ūdeni!"
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt