Ar kalnu slēpošanu Kristaps Zvejnieks sāka nodarboties 3–4 gadu vecumā. Karjeras laikā viņš ir nopelnījis iespēju piedalīties trīs olimpiskajās spēlēs pēc kārtas – Vankūverā, Sočos un Phjončhanā. Korejā viņš izcīnīja 26. vietu Alpu kombinācijā, atkārtojot visu laiku labāko Latvijas rezultātu olimpiādes spēlēs kalnu slēpošanā. 2017. gadā Zvejnieks izcīnīja Latvijai pirmo zelta medaļu ziemas Universiādē.
Pasaules čempionāts hokejā (PČH) 2023. gadā norisināsies no 12. līdz 28. maijam Rīgā un Tamperē. Iespēju sekot līdzi gada lielākajam notikumam hokejā ikkatram līdzjutējam nodrošinās Latvijas Televīzija un "Tet". Spēles un papildu saturs noteiktos laikos būs skatāms LTV7, 360TV, bet visu diennakti – pop-up kanālā "Tet Hokejs".
Jānis Auziņš ir Latvijas hokeja vārtsargs, kurš sezonu sāka Rīgas "Dinamo" komandā, kas no KHL apcirkņiem bija pārcēlusies uz Latvijas čempionātu. "Dinamo" komandā karjera Jānim gan bija īsa – pusotra spēle. Pirmajā mačā viņš ar teicamu sniegumu palīdzēja dinamiešiem pieveikt Latvijas čempioni "Zemgale/LLU", bet otrajā spēlē guva traumu. Jānis saprata, ka nebūs solītā atbalsta ārstēšanai. Pēc vairākiem neizpildītiem solījumiem Auziņš nolēma, ka turpmāk šādā komandā spēlēt vairs nevēlas, un viņš tāds nebija vienīgais. Sezonas laikā "Dinamo" grima straujāk par "Titāniku", teju puse no sezonas sākuma pamatsastāva pameta komandu.
Latvijas basketbola valstsvienības fiziskās sagatavotības treneris Oskars Ernšteins: "Ja treneris strādā tāpat kā pirms desmit gadiem, tad viņš ir ceļojis laikā vai viņš nav labs treneris!"
Gunta Vaičule Eiropas čempionātā telpās Turcijā izcīnīja 10. vietu 400 metru distancē. 28 gadus vecā latgaliete ir Latvijas rekordiste telpās, 2016. gada Rio olimpisko spēļu dalībniece un Eiropas U-23 čempione. Guntai ir augstākā izglītība jurisprudencē, un viņa aktīvi cīnās par sportistu tiesībām dažādu organizāciju atlētu komisijās.
Saruna nav iesākusies labi. Natālijas Mihailovas viedokļa raksts LSM.LV Natālija Mihailova: Ne dienu bez svētkiem, kad kaut kur pārtraukts izmantot krievu valodu / Raksts (lsm.lv) par to, kā viņa redz jau notikušās un gaidāmās pārmaiņas krievu valodas lietojumā Latvijā, ir iemesls ne vien iesniegumam sabiedrisko mediju ombudam, tas raisījis jaunus verbālus uzbrukumus autorei un sabiedriskajam medijam sociālās tīklošanās platformu diskusijās, tas radījis sabiedriskā medija kolēģos iespaidu, ka "tūlīt mūs piespiedīs šo visu aizvērt".
Lasot par iespējamo subtitru krievu valodā aizliegšanu, atceltajām izrādēm krievu valodā Leļļu teātrī, draudiem, ka sabiedriskajiem medijiem varētu būt jāsamazina vai pat jāpārtrauc raidīt mazākumtautību valodās (lasi – pirmkārt, krievu valodā), ārkārtīgi pārdzīvoju.
Nesen Lietuvas galvaspilsētā notika vairāki nozīmīgi notikumi. Lietuvas patrona kņaza Kazimira piemiņai tika organizēts tradicionālais gadatirgus "Kaziuko mugė", kā arī notika pašvaldību vēlēšanas, kur tika ievēlēts jauns pilsētas mērs. Gada sākumā Latvijas mediji paziņoja, ka Viļņa šogad svin 700. gadadienu. Par godu tam Rīgas mērs Mārtiņš Staķis uz rokas uztetovēja sveicienus lietuviešiem, bet Viļņas valdība Rīgas ielās ievietoja atgādinājumus par sagaidāmo jubileju. Viļņas Ģedimina torņa muzejā ir apskatāma no Rīgas arhīva atvesta Lietuvas lielkņaza vēstule, kurā viņš 1323. gadā pirmo reizi piemin, ka eksistē tāda pilsēta kā Viļņa, kura visus sagaida ciemos.
Aicinām ikvienu pārbaudīt savas zināšanas testā LSM.lv portālā, atbildot uz dažiem no jautājumiem, kas daudzu sezonu laikā izskanējuši Latvijas Televīzijas spēlē visai ģimenei "Gudrs, vēl gudrāks"!
Marta otrajā pusē Egils Levits bija plānojis vizīti Pomerānijā, kārtējo reizi pēdējo mēnešu laikā braucot uz Poliju. Februārī, Bukarestes devītnieka samita ietvaros, viņš tikās ar prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Duda) valsts galvaspilsētā Varšavā, kur, starp citu, apmeklēja arī Polijas Republikas trimdas valdības mauzoleju, kurš atrodas Slaveno poļu panteona teritorijā, Dievišķās Providences templī. Jāpiebilst, ka Polijas valdība trimdā nekad nebija atzinusi Padomju Savienības īstenoto Latvijas teritorijas aneksiju. Poļu un latviešu politiķi emigrējot savā starpā uzturēja kontaktus, piemēram, Centrālās un Austrumeiropas Sociālistiskās savienības ietvaros Polijas Sociālistiskā partija draudzējās ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju. Tas viss notika, pateicoties toreizējā LSDSP Ārlietu komitejas priekšnieka, kā arī 80. gadu Sociālistiskās internacionāles godātā priekšsēdētāja Bruno Kalniņa atbalstam. Šobrīd Gdaņskā ir uzsākta iniciatīva – viņa piemiņas iemūžināšana.
15. martā pulksten 10.00 Rīgas pilī notiks Nacionālās pretošanās kustības piemiņas dienai veltīta konference "No pretošanās līdz brīvībai: kā stāstīt Latvijas valstiskuma vēsturi?" Tai varēs sekot līdzi LSM.lv tiešraidē.
Šogad Krāslava atzīmē pilsētas tiesību piešķiršanas simtgadi. Tas notika poļa Luciana Gžibovska (Lucjan Grzybowski), Krāslavas iedzīvotāja un mēra, ar kuru pašreiz lepojas Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs, valdīšanas laikā. Pirmskara Latvijas pašvaldībās, starp citu, bija daudz poļu – domju locekļu.
2019. gada pavasarī pasaules medijus pāršalca ziņa par vienu no daudzajiem neglaimojošajiem notikumiem Savienoto Valstu republikāņu valdībā – cilvēks, kuru nereti dēvē par "prezidenta izstrādājumu", Donalds Tramps atcēla apbalvojuma pasniegšanu kādai man līdz tam mazpazīstamai žurnālistei no Somijas.
Krievijas iebrukums Ukrainā ir spējis vienot rietumvalstis ciešāk, nekā to pirms kara būtu paredzējuši daudzi eksperti. To šonedēļ Varšavā vairākkārt atzīmēja arī ASV prezidents Džo Baidens.
Nonācis basketbola mekā deviņdesmito gadu sākumā, Vētra pieredzēja vienu no iespaidīgākajiem periodiem Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) – Maikla Džordana un Čikāgas "Bulls" dominanci. Tā laika spēlētāju plejāde komentārus neprasa – Dominiks Vilkins, Čārlzs Bārklijs, Alonzo Mournings un vēl, un vēl… Vētras profesionālā karjera NBA apstājās pie 13 spēlēm. Tomēr savu un arī Latvijas vārdu viņš bija pieteicis.
Par Jāni Ikaunieku 2015. gadā runāja teju visi, kas kaut cik interesējās par Latvijas futbolu. Viņu sauca par Latvijas futbola jauno glābēju - 19 gadu vecumā viņš bija otrs labākais vārtu guvējs virslīgā. Jauniešu izlasēs Ikaunieks spēlēja maz, jo viņa kvalitātes jau tajā vecumā atbilda nacionālās izlases līmenim. Beigu beigās viņš tobrīd kļuva par vienīgo Latvijas futbolistu TOP5 futbola čempionātā, pārejot uz Francijas klubu "Metz".
Patriks Ancāns pats bērnībā trenējās futbolā, bet jau trīs gadus ir "Baltic Sports Agency" futbola aģents. Pēc vidusskolas Patriks devās uz Lielbritāniju, kur studēja sporta biznesa menedžmentu. Apmaiņas programmā gadu pavadījis arī ASV.
Ar pēdējo posmu Siguldā aizvadīta Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā. Neparastāka kā līdz šim, jo skeletonā Latvijai nebija neviena pārstāvja šādā līmenī, pat ne Siguldas posmā, savukārt bobslejā nācās iztikt bez savainotā pēdējo gadu līdera Oskara Ķibermaņa.
Pirms mēneša lietuvieši un latvieši atzīmēja kārtējo, lai gan ne apaļo, barikāžu gadadienu — nozīmīgu notikumu, kas noveda pie Baltijas republiku pilnīgas neatkarības atgūšanas. 1991. gada janvārī gan Lietuva, gan Latvija jau formāli bija pasludinājušas savu neatkarību, kas tomēr netika starptautiski atzīta. Maskavas valdība joprojām cerēja sagraut neatkarības kustību pie Baltijas jūras. 1991. gada ziema Viļņā un Rīgā nebija bez cilvēku upuriem. Laba ziņa ir tikai tāda, ka tie upuri nebija velti — 1991. gada septembrī Baltijas valstis iestājās Apvienoto Nāciju Organizācijā, kā arī tās atzina jau gandrīz sabrukusī Padomju Savienība.
Šonedēļ daudzus Latvijas iedzīvotājus pārsteigusi zibeņošana un skaļi pērkona dārdi. Kopumā reģistrētas 46 zibens izlādes, pavēstījis LTV un LSM.lv laika ziņu apskatnieks Toms Bricis.